Bromba i inni

1989-01-01
1975-05-01
magiczne baśniowe istoty

Cudo <3

Książka z mojego dzieciństwa, melancholia i delikatny absurd fantasy z lekkością Lema tworzy z tego polskich Muminków

Trititonga ! I wszystko jasne ;)
W dzieciństwie czytałam i byłam zachwycona , a o dziwo po wielu latach książka podobała się kolejnym pokoleniom dzieciaków w naszym domu, choć już wtedy królowały Pokemony. Trititonga ! tak to chyba leciało i było to zawołanie z moim siostrzeńcem, które uwielbiał powtarzać :)

Świetna, zabawna opowieść o całkowicie niesamowitych wyimaginowanych stworzonkach. Pod przykrywką fantastyki autor we wnikliwy sposób charakteryzuje otaczających go ludzi. Ciekawe, krótkie historyjki, pełne humoru, ale też i głębokiego sensu.
Polecam serdecznie.

Bromba i Gżdacz są najfajniejsi. Cytaty: Wydaje mi się, że Cennik bardzo upraszcza. W Historię trzeba się najpierw Zanurzyć, potem śledzić jej Przebieg, potem Odczuć Napięcia i Sprzeczności, a na końcu przeżyć Odsłonięcie czegoś, co dotąd nie było przez nas wystarczająco zauważone, a jest Niezmiernie Ważne. Cytat 2. Dziś nazywam się Intuicja, ale jutro mogę mieć na imię Logika.

Jak można dać mniej niż 10 Brombie? I wątek miłosny się pojawia. Książeczka dla dzieci, oczywiście, ale i starszym nie zaszkodzi :)

Dawno mnie tak nie cieszyło czytanie jakiejś książki. Przeniosła mnie jakieś 18 lat w przeszłość, kiedy po domu goniły Gupselki i można było rozmawiać w wymyślonym misiem.
Zdecydowanie muszę spotkać Gżdacza. Musi mi wyjaśnić jak smakuje tiritonga.

Trochę jak z Kubusiem Puchatkiem albo Muminkami. Każdy może odnaleźć siebie w przedstawionych stworach.

Sięgnąłem w końcu i mocno żałuję, że nie przeczytałem tego kilkadziesiąt lat temu. Krótkie opowiadanka o nieistniejących stworzeniach. Z jednej strony historyjki bardzo proste, z drugiej pełne rozmaitych treści, surrealizmu, nietrywialnych spojrzeń, karkołomnych skojarzeń, nie wprost nawiązań do przypadków i przytrafień życiowych. Subtelny, delikatny humor, ciepłe,...

Ciepłe, krótkie historie, pokazujące nasz świat w zwierciadle.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa