Obiecuję cię kochać

powieść historyczna
Skarpa Warszawska
2021-08-11
2021-08-11
miłość wojna historia literatura obyczajowa tajemnica życie śmierć

Cudowne zwieńczenie historii o losach Annemarie Engelen. Ta książka dopełniła każdy szczegół, który poznałam w pierwszej części. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że była dużo lepsza niż jej poprzedniczka. Z coraz większą ciekawością odkrywałam kolejne strony powieści. Cieszę się, że każdy rozpoczęty wątek, znalazł tutaj swoje zakończenie.

Agnieszko! To był zaszczyt poznać historię, którą opisałaś. Wiem, że poruszyła ona Twoje serce, ale moje także jest przepełnione wszelką troską. Dziękuję za kolejną twórczość.

Niezwykle przejmująca historia kobiety, której wybory życiowe uczą i są niebywałym polem do przemyśleń. Annemarie, to wyjątkowa postać, która stawiała czoła wszelkim trudnościom. Ta opowieść nie jest łatwa, wspomnienia chwytają za serce, a z oczu płyną łzy niezrozumienia i współczucia. Książka jest inspiracją do walki o swoje marzenia, miłość, godność, szacunek. Ponadto ukazuje piękno ludzkiego ducha w obliczu wyzwań. Znakomicie napisana i wciągająca fabuła.
Koniecznie trzeba ją poznać!

Wciągająca, napisana czytelnie. Polecam.

Wciągająca, napisana czytelnie. Polecam.

Ebook🥰
"Obiecuję cię kochać" jest to kontynuacja powieści "Nigdy o tobie nie zapomnę"
Opowiada o dramacie ludzi uwikłanych w najtrudniejsze wybory pomiędzy życiem, a śmiercią.
Nadchodzi rok 1937. Annemarie Engelen wyrusza do Berlina na wymarzone studia w Wyższej Szkole Muzycznej. Tymczasem nad rodzinną kamienicą na Herengracht w Amsterdamie zbierają się czarne chmury.
Annemarie robi w Berlinie oszałamiającą karierę. Poznaje wielkiego melomana i zdolnego pianistę amatora, Rudolfa Ehrlicha. Ten skrzętnie ukrywa wstydliwą tajemnicę, której ujawnienie może kosztować go życie. Kiedy pewnego dnia przez przypadek Annemarie odkrywa mroczny sekret, musi natychmiast uciekać. Nadchodzi wojna.
Jakie zawirowania wstrząsną życiem Annemarie i najbliższych jej sercu osób? Jak wojenna trauma wpłynie na jej dalsze życie?
Porywająca historia kobiety, której odwaga i wybory zaważą na losach tych, których kocha najbardziej na świecie. Rewelacyjna książka, bardzo dobrze się ją czytało. Polecam🥰

Ebook🥰
"Obiecuję cię kochać" jest to kontynuacja powieści "Nigdy o tobie nie zapomnę"

Nie spodziewałam się ,że ksiązka tak mnie wciągnie dzieje się ,polecam

Nie spodziewałam się ,że ksiązka tak mnie wciągnie dzieje się ,polecam

Zbyt słodkie, zbyt cukierkowe losy Annemarie. Rzekomo prawdziwe, trudno jednak w to uwierzyć. Niby życie bohaterki naznaczone było ciągłym nieszczęściem, ale jak można zauważyć, biedactwo zawsze spadało na "cztery łapy".

Jestem wprost zauroczona fabułą, książka jest rewelacyjna!
Z przyjemnością czytałam kontynuację losów Annemarie.
Książka zawiera wiele wstrząsających wydarzeń, chociaż są momenty wzruszające.
Na pewno te dwie części, "Nigdy o Tobie nie zapomnę"
i "Obiecuję Cię kochać" należą do najpiękniejszych
z przeczytanych przeze mnie książek.

Jestem wprost zauroczona fabułą, książka jest rewelacyjna!
Z przyjemnością czytałam kontynuację losów Annemarie.
Książka zawiera wiele wstrząsających wydarzeń, chociaż są momenty wzruszające.
Na pewno te dwie części, "Nigdy o Tobie nie zapomnę"
i "Obiecuję Cię kochać" należą do najpiękniejszych
z przeczytanych przeze mnie książek.

Pierwsza część umiarkowanie mnie zainteresowała, kolejną część odkładałam w czasie - jak się okazało niepotrzebnie. Druga część okazała się bardzo wciągająca. Zaskakujące zakończenie - wyjaśnienie początku pierwszej części.

Kontynuacja losów Annemarie z "Nigdy o Tobie nie zapomnę".

Annemarie odkłada ślub z Etienne'm i postanawia wyruszyć do Berlina na naukę w konserwatorium. Jej manager załatwia jej koncerty, mając nadzieję, że ją zatrzyma. Rudolf Erhlich, pracujący dla Hitlera, też chce zatrzymać Annemarie. Gdy ta odkrywa sekret esesmana, postanawia wrócić do Amsterdamu.

Etienne i Annemarie biorą ślub. Wybucha wojna. Matka Etienne' a chciałaby, aby ten miał dzieci, ale czasy są niepewne. Zaczyna się poważna nagonka na Żydów. Van Laarowie i Henrietta zostają wywiezieni do obozów.

Mijają lata. Annemarie przeprowadza się do Brazylii i zajmuje się produkcją kawy. Jednak nie jest kolorowo, bo zarządca ich oszukiwał i kiedy oni się o tym dowiadują, ten postanawia się na nich zemścić za wyrzucenie go. Podczas pożaru Wouter zostaje uderzony belką w kręgosłup i jego życie ulega diametralnej zmianie...

Książka wciąga. Plusem jest to, że jest ona inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W tle mamy wojnę, miłość, życie... Są bohaterowie, których da się polubić i wczuć w ich sytuację. Zdecydowanie powinniśmy docenić to, że żyjemy w obecnych czasach i że nie toczy się u nas wojna. Jest to też obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą poznać dalsze losy głównej bohaterki.

Kontynuacja losów Annemarie z "Nigdy o Tobie nie zapomnę".

Etienne i...

2099

Kontynuacja historii i losów Annemarie Engelen, którą czytelnik poznał w książce "Nigdy o tobie nie zapomnę".

Wyjazd Annemarie do berlińskiego konserwatorium muzycznego, dzięki finansowemu wsparciu Jana Kiepury, to nowy czas w jej życiu, mimo że echa wojny są tuż, tuż. Talent i pracowitość dziewczyny doceniony zostaje przez jej nauczyciela, dzięki czemu zaczyna ona koncertować dla prominentnych oficjeli Trzeciej Rzeszy; jej kariera nabiera tempa i ma szansę na ogromną sławę. Jednak te plany i nadzieje przerywa wojna. Annemarie wraca do Amsterdamu, gdzie wychodzi za mąż za Etienee'a de Bruin. Ale wojna nie oszczędza również Holandii; mimo trudności dziewczyna stara się pomagać rodzinie Aarona van Laar, pierwszej wielkiej i niezapomnianej miłości, której członkowie i tak nie uniknęli wywózki do Auschwitz, o co oskarżali w pewnym sensie Annemarie.
Po wojnie kobieta wraz z mężem wyjeżdża do Brazylii, gdzie prowadzą plantację kawy, ale i tam los jej nie oszczędza. W pożarze, który jest zemstą nieuczciwego i zwolnionego z tego powodu pracownika, poważnego uszczerbku na zdrowiu doznaje jej jedyny, ukochany syn, który nigdy już nie wróci do pełni życia. Annemarie wraz z nim zamieszkuje w Sao Paulo, gdzie może zapewnić mu fachową opiekę. Jedną z kolejnych już opiekunek okazuje się córka Miriam van Laar, siostry Aarona, urodzona w Oświęcimiu, która razem z matką cudem ocalała z Holocaustu.

Wciągająca i bardzo ciekawa kontynuacja poprzedniej powieści, wyjaśniająca wiele zagadek i niedomówień, pełna zwrotów akcji, interesująca ze względu na fabułę, dobrze zarysowane postaci bohaterów oraz wojenną historię, wplecioną w prozę literacką.

• Historyczne
  • Ebooki