Uwolnij głowę. Jak pozbyć się toksycznych myśli i przestać się martwić

Okładka książki Uwolnij głowę. Jak pozbyć się toksycznych myśli i przestać się martwić Jennie Allen
Jennie Allen Wydawnictwo: Esprit poradniki
poradniki
Esprit
2021-05-18
2021-05-18
Michał Nolywajka

Miałem trochę inne nadzieje związane z tą książką. Ale cóż może źle dobrałem. Ogólnie, książka dla osób wierzących, które poszukują autoterapii w Bogu. I skierowane głównie dla kobiet. Napisana dość prostym językiem, jasny przekaz dla zrozumienia.
Polecam dla osób bliżej Boga, i chcących coś zmienić w sowim umyśle.

Polecam dla osób bliżej Boga, i chcących coś zmienić w sowim umyśle.

Sięgnęłam po tę książkę w momencie w którym natłok myśli/emocji zaczął znów wywoływać u mnie nagłe, paraliżujące uczucie lęku, strachu. Powiedziałam dość. Musiałam coś z tym zrobić.

"Uwolnij głowę. Jak pozbyć się toksycznych myśli i przestać się martwić" Jennie Allen

To pierwsza książka psychologiczno-chrześcijańska jaką przeczytałam.

Autorka opowiada o tym jak "ogarnąć ten chaos w głowie", z którym zmaga się dziś niejedna kobieta. W wielkim skrócie😉
Tłumaczy z pomocą nauki jak działają procesy myślowe, jak wpadamy w spiralę myśli. Czerpiąc z kart Pisma Świętego, badań naukowych i własnego doświadczenia jako matki daje wskazówki do tego jak uporządkować myśli, pozbyć się tych które są kłamstwem na nasz temat, jak w momencie kryzysowej sytuacji zmienić tor naszego myślenia w odpowiednim kierunku. Proponuje narzędzia pomocne w codziennym funkcjonowaniu.

+W książce są zamieszczone grafiki jako podsumowanie każdej ważnej części.
+Duża czcionka ułatwia szybkie czytanie.

Książka jest napisana do kobiety, ale po przeczytaniu myślę, że treści jakie niesie są uniwersalne. Polecam ją każdemu wierzącemu.

Autorka stworzyła świetny, lekki poradnik jak "uwolnić głowę". Przypomniała mi jak ważny w codziennym funkcjonowaniu jest czas spędzony sam na sam z Bogiem❤️

To pierwsza książka psychologiczno-chrześcijańska jaką przeczytałam.

Autorka opowiada o tym jak "ogarnąć...

Książka nie jest zwykłym poradnikiem jak uwolnić się od toksycznych myśli, a raczej pomocą i przewodnikiem pomieszanym z przykładami z życia Jennie Allen. Mimo, że autorka kieruje treść do kobiet to spokojnie poleciłbym książkę także mężczyznom. Podoba mi się to zbliżanie się autorki do czytelnika przez obnażanie się ze swoich słabych stron.

✨,,Nie bierzcie Więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu”.
(Rz 12,2)

✨,,Niebezpieczeństwo toksycznego myślenia polega na tym, że tworzy ono alternatywną rzeczywistość. Taką, w której zaburzone rozumowanie zdaje się mieć sens’’.

✨,,Ponieważ Bóg wlał miłość w nasze serca, nasza nadzieja nie dozna wstydu’’. (Rz 5,5)

✨,,Cynizm kieruje nasze myśli na sprawy tego świata, co sprawia, że tracimy nadzieję. Piękno kieruje nasz wzrok ku niebu i przypomina nam o nadziei’’.

Przychodzę do Was z kolejną perełką od wydawnictwa Esprit, którą miałam okazję otrzymać do recenzji.

Uważam, że jest to bardzo ważna i bardzo potrzebna każdemu z nas książka. Kto choć raz nie wpadł w pułapkę własnych myśli? Czy nasze myślenie może stanowić o nas samych?

Autorka Jennie Allen porusza te ważne kwestie nie tylko w oparciu o badania naukowe, psychologię, elementy biologiczne takie jak budowa naszego mózgu, ale przede wszystkim temat swojej książki opiera na Biblii.

Możecie zapytać, jakie Pismo Święte może dawać w tym aspekcie wskazówki? Okazuje się, że odkrywa ich przed nami całe mnóstwo! Poza tym uczy, jak swoim myśleniem i nastawieniem możemy zbliżać się do Boga, odnajdywać Go na nowo i przemieniać nasze umysły i serca. W książce wiele jest nawiązań do słów samego św. Pawła, spisanych w listach Nowego Testamentu.

Bardzo podobał mi się styl autorki, a także to, że odwoływała się do własnych doświadczeń, dotyczących jej sposobu rozumowania, cynizmu, zwątpienia i ciemności jakich doświadczyła w pewnym okresie swojego życia. Jak udało się jej wyjść z tej niekończącej się spirali toksycznych myśli?

Uważam, że jest to genialna publikacja, jestem nią oczarowana i śmiało mogę powiedzieć, że dzięki tej lekturze dostrzegłam rzeczy, które powinnam zmienić u siebie. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo stajemy się niewolnikami własnych myśli, wpadamy w ciemną otchłań, która oddala nas od wiary, nadziei, miłości, a w konsekwencji i od samego dawcy i źródła tych cnót, którym jest oczywiście Pan Bóg.

Serdecznie polecam!!!

(Rz 12,2)

✨,,Cynizm kieruje...

OCENA 8/10 - REWELACYJNA

Książka, która uczy, jak pozbyć się toksycznych myśli, jak powstrzymać spiralę negatywnych myśli. Autorka świetnie opisuje mechanizmy, które rządzą dużą ilością osób. Daje praktyczne rady, ćwiczenia, które obrazuje grafikami, popiera badaniami. Wartościowa pozycja, która głosi Prawdę, Ewangelię i ostrzega przed Szatanem, który często próbuje nas zniszczyć atakując naszą psychikę. W odróżnieniu do popularnych w tych czasach poradników psychologicznych zachęca, aby zawierzyć swoje życie i sprawy Bogu, a nie wierzyć że jesteśmy samowystarczalni. Przez całą książkę podkreślany jest fakt, że mamy wybór. Zawsze, każdego dnia od nowa.

OCENA 8/10 - REWELACYJNA

Jak pozbyć się toksycznych myśli i przestać sie martwić.

Zdaje się, że to problem który dotyczy wielu ludzi i potrafi być bardzo uciążliwy, dlatego myślę, że warto przeczytać tą książkę i poznać sposoby jak sobie z tym poradzić. Bardzo chętnie czytam wszelkie takie poradniki, a ten naprawdę mi się spodobał.

Poza piękną i kolorową okładką, mamy tu trzy główne części, każdą po kilka rozdziałów, wiele wiedzy i rad przedstawionych także w formie graficznej, co ułatwia przyswajanie informacji i naprawdę ładnie wygląda. Przystępny język i jasno wyjaśnione informacje.

Autorka próbuje pomóc nam pozbyć się złych myśli, uwolnić i żyć na nowo. Sposobem ku temu, ma być podróż do własnego wnętrza, bo przecież to tam wszystko się zaczyna i tak tkwią przekonania, które mogą zniekształceń nasz obraz rzeczywistości, nawet gdy o tym nie wiemy.

Wydaje nam się, zmiana myślenia to długotrwała, trudną, a może nawet niemożliwa droga. Autorka twierdzi inaczej i warto poznać jej sposoby ułatwiające to.

Jak pozbyć się toksycznych myśli i przestać sie martwić.

Poza piękną i kolorową okładką, mamy tu trzy główne części, każdą...

Książka Pani Jennie Allen jest książką o niesamowicie ważnej tematyce, ponieważ porusza problem toksycznych myśli oraz walki z nimi. Można za jej pomocą zrozumieć schematy spirali myśli oraz zależności pomiędzy uczuciami, myślami, czynami, nawykami a życiem. Tak zawiła mechanika jest rozpisana (a nawet rozrysowana) na prostych metaforach które to zaopatrzone są konkretnymi przykładami głównie z życia autorki. Oprócz tego podane są konkretne sposoby radzenia sobie z tymi umysłowymi problemami. Niestety osoby niewierzące raczej w małym stopniu skorzystają z tej pozycji, ponieważ rozwiązania w niej podane oparte są o wiarę i Boga. Jeśli miałbym wskazać najsłabszy punkt tego dzieła to byłaby to forma. Podczas czytania ma się wrażenie że książka została napisana pod wpływem emocji, oraz niedbałości o jakiekolwiek zasady przekazu pisanego. Zamiast tego jest w niej wiele aspektów języka mówionego. Stąd też taka a nie inna ocena

• Chrześcijańskie
  • Z drogowskazami;)