Zobaczyć niebo. Historie prawdziwe

Edycja Świętego Pawła
2018-04-01
2018-04-01
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
niebo życie po śmierci świadectwa śmierć

Autor z pozycji amerykańskiego pastora zainspirowanego relacjami osób, które przeżyły śmierć kliniczną stara się przybliżyć czytelnikowi wizję nieba i zmotywować do kierowania się w życiu wiarą w Jezusa Chrystusa i wypełnianiem Jego woli.
Ta budząca nadzieję pozycja niewątpliwie jest warta przeczytania, aczkolwiek specyficzny styl amerykańskich poradników wzbogacony kaznodziejstwem bywa momentami irytujący - przynajmniej dla mnie.
Jako katoliczka ze smutkiem konstatuję, iż na 444 stronach nie znajdujemy ani słowa o Matce Bożej... Cóż... w końcu to bestseller New York Tmesa.
Cytaty ze wstępu od Autora:
W książce zamieściłem ponad sto relacji ludzi, którzy przeżyli kliniczną śmierć lub doświadczyli przeżyć z pogranicza śmierci, powrócili do życia i podzielili się związanymi z tym niezwykłymi szczegółami. Z niektórymi z nich rozmawiałem osobiście, ale większość relacji zebrałem z książek, w których spisano ich doświadczenia. Nie mogę zatem ręczyć za autentyczność i wiarygodność każdej z tych osób. Nie zgadzam się z wnioskami oraz interpretacjami podawanymi przez niektóre osoby, ale cytuję je dlatego, że ich przeżycia są zgodne z tym, co mówi Biblia. (...)
Nie sugeruję (),żebyście formułowali sobie obraz życia po śmierci na podstawie relacji grupy osób. Chciałbym jedynie zaprezentować wam coś niezwykłego, co moim zdaniem pokazuje mi Bóg.
Piszę tę książkę z perspektywy zdeklarowanego chrześcijanina, którym nie zawsze byłem. Studiowałem różne religie i moją pasją jako byłego sceptyka, jest pomaganie wątpiącym osobom rozważać liczne powody, które mnie przekonują i umacniają moją wiarę. Jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do Boga, życia po śmierci czy osób duchownych - to jest to książka dla ciebie.

Książka jest niestety bardzo monotonna i przez to męcząca. Mam wrażenie jakbym czytała czyjąś pracę magisterską. Poza cytowanymi z innych źródeł fragmentami autor dosłownie „leje wodę”. Ilość odniesień do innych źródeł jest zatrważająca. Czytając Życie po życiu nie trzeba już sięgać po tę pozycję - większość cytatów pochodzi właśnie z niej. Bardzo duże rozczarowanie.

Książka zarówno dla katolików jak i niewierzących, przedstawia wiele spójnych historii motywujących do podjęcia pracy nad sobą, która dość ciężko przychodzi. Lektura ta składnia również do refleksji nad życiem, nad tym co ważne. Polecam!

Cudowna książka, fascynująca, która daje wiele nadziei. Historie są poparte fragmentami z Pisma Świętego co czyni opisy przeżyć bardzo wiarygodne. Nigdy czegoś takiego nie czytałam. Polecam każdemu, obojętnie czy wierzy w Boga czy nie. Wierzę, że ta książka pomoże otworzyć nowe rozdziały w sercach i życiach wielu ludzi. Dla mnie arcydzieło, wielkie gratulacje dla autora.

Bardzo dobra lektura. Bardzo wartościowa. Bardzo dużo ciekawych refleksji na temat śmierci i Boga. Dużo wartościowych cytatów z Biblii. Czasem troszeczkę nudna. Dla osób, które wierzą w Boga, w Niebo oraz w życie pozagrobowe to to będzie bardzo dobry wybór.

Dla zainteresowanych tematyką doświadczeń z pogranicza śmierci książka obowiązkowa (tak samo jak "Wieczna świadomość"). Ta publikacja to zbiór wybranych, najważniejszych i najciekawszych informacji oraz relacji z innych książek o tej tematyce, (których często nie ma opublikowanych w języku polskim) wraz z jej analizą. Duża dawka cytatów i wiedzy, opowieści o tym co było "po tamtej stronie" często są uzupełnione o wybrane przez autora fragmenty Biblii, które jego zdaniem do nich pasują.

Ta książka wiele mi wyjaśniła o tym jak może wyglądać życie po życiu ziemskim. Nie wiele o tym wiemy, jak to może wyglądać jednak ta książka świadczy o tym że to życie istnieje i jest wspanialsze niż możemy sobie wyobrazić.

Bardzo dobra książka napawająca nadzieją. Polecam.

Bardzo dobra książka napawająca nadzieją. Polecam.

Bardzo dobrze napisana książka, oparta na wspomnieniach osób,które przeżyły śmierć kliniczną i doświadczyły rzeczywistości nieba.Co ważne,zawiera mnóstwo przypisów do publikacji badań i artykułów naukowych z dziedziny psychiatrii i neurologii,gdzie owe wspomnienia i relacje również się znalazły.
Dla mnie bardzo wartościowa lektura,napawająca nadzieją,a przede wszystkim potwierdzenie Dobrej Nowiny,w którą sama głęboko wierzę.Polecam przeczytać.

Dla mnie bardzo wartościowa lektura,napawająca nadzieją,a przede wszystkim...

Książka „Zobaczyć niebo” to zbiór wspomnień ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną i doświadczyli życia po śmierci. Początkowo, czytając te niezwykle szczere świadectwa podchodziłam do nich dość sceptycznie. Wizja ciemnego tunelu, na którego końcu jest światło lub opisy świetlistej postaci nie przekonywały mnie na tyle, by podejść do lektury poważnie. Z czasem jednak zaczęłam dostrzegać w książce „Zobaczyć niebo” ogromną wartość zarówno pod względem merytorycznym jak i duchowym.
Siła tej książki tkwi w wielości świadectw i różnorodności osób, opowiadających o swoich przeżyciach po śmierci. Bohaterami lektury są ludzie z różnych sfer, w różnym wieku. Są wśród nich lekarze, dzieci, naukowcy, wykładowcy, ludzie pochodzący z różnych zakątków świata. Co ciekawe są wśród nich także ludzie różnych wyznań. To co ich łączy to przeżycia jakich doświadczyli po śmierci. Większość z nich opowiada o ciemnym tunelu, o świetle i świetlistej postaci, która interpretowana jest przez nich jako Bóg. Wiele z tych osób widziało bliskich, których w rzeczywistości nie poznało, gdyż umarli przed ich narodzeniem. Niezwykle cenne wspomnienia prezentują dla mnie najmłodsi bohaterowie książki. Dzieci, które przeżyły śmierć kliniczną potrafią opisać dziadków, których nigdy nie spotkały w ziemskim świecie. Większość z tych historii się powtarza. Wiele osób opowiada o tym jak wyszło z własnego ciała, unosiło się ponad ziemią. Część osób potrafi opowiedzieć o tym, w jaki sposób wyglądała ich reanimacja oraz kto był wówczas na sali i jak pracowali lekarze. Wszystkie zaprezentowane świadectwa sprawiają, że łatwiej jest zrozumieć istotę książki i w pełni przekonać się do jej treści.
Książka „Zobaczyć niebo” to przede wszystkim lektura dla osób, które sceptycznie podchodzą do wizji świata po śmierci bądź, które nie są w pełni przekonane o istnieniu nieba. Jest to według mnie lektura także dla osób, które odeszły od Boga, zwątpiły w Niego i trudno im wrócić na drogę, którą On nam wskazuje.
Autor książki przenosi czytelnika w niezwykły świat nieba i konfrontuje wizje osób, opowiadających o swoich przeżyciach z pogranicza życia i śmierci z biblijnym obrazem wieczności. Pokazuje poszczególne świadectwa i stara się je wyjaśnić. W książce zamieszczone są także ciekawe świadectwa lekarzy, którzy próbowali tłumaczyć wizje swoich pacjentów zmianami w mózgu wywołanymi śmiercią kliniczną. Z czasem jednak przekonali się, że powtarzające się opowieści nie są przypadkowe i uwierzyli w relacje swoich pacjentów.
Książka „Zobaczyć niebo” jest przede wszystkim ciekawa zarówno pod względem treści jak i formy. Czyta się ją z zapartym tchem i z pełnym przekonaniem mogę ją polecić każdemu.

• Spirituality
  • Zajawka