KECHARITOMENE. Odkryj Jej niesamowity sekret i wejdź w swoje przeznaczenie!

Okładka książki KECHARITOMENE. Odkryj Jej niesamowity sekret i wejdź w swoje przeznaczenie! Dominik Chmielewski SDB
Dominik Chmielewski SDB Wydawnictwo: Wydawnictwo Sumus religia
religia
Wydawnictwo Sumus
2018-05-01
2018-05-01
9788366020061
Maryja; objawienia maryjne; duchowość chrześcijańska; apokaliptyka

Ileż w tej książce jest Ducha Świętego. Zalecam czytać powoli i rozkoszować. Się każdym słowem, przyjmować je do serca. Skończyłam czytać i zaczynam znów od początku, ta książka cudowne rekolekcje miłości. Maryjo oddaję się Tobie.

Z ciekawostek - przetłumaczona została na kilka języków. Polecam wszystkim.

Z ciekawostek - przetłumaczona została na kilka języków. Polecam wszystkim.

Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą pogłębić swoją relację z Maryją.

Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą pogłębić swoją relację z Maryją.

Maj to miesiąc poświęcony Matce Bożej. W poprzednim wpisie była mowa o Litanii Loretańskiej i tytułach nadawanych Maryi. Biblijne "imię" Matki Bożej to "Kecharitomene", co oznacza: pełna łaski.
Książkę pod takim właśnie tytułem napisał ks. Dominik Chmielewski i została ona wydana staraniem @wydawnictwosumus

Już od dawna odkryto to, co św. Ludwik Maria Grignione de Montfort zapisał w Traktacie o Prawdziwym Nabożeństwie do NMP: Maryja jest najlepszą i najpewniejszą drogą do poznania Jezusa. Oddani Jezusowi przez ręce Maryi byli wielcy Święci i Błogosławieni. Czcili ją szczególnie św. Maksymilian Kolbe, św. Jan Paweł II, a bł. Kardynał Stefan Wyszyński mówił, że zwycięstwo przyjdzie przez Maryję!🌺

Książka ks. Chmielewskiego pozwala bliżej poznać Matkę Jezusa i odkryć w Niej swoją Matkę. Zatroskaną o los swoich dzieci, cichą Orędowniczkę naszej codzienności.
Zawsze modliłam się do Matki Bożej, chodziłam nawet na piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Jednak tak naprawdę zrozumiałam, że jestem Jej dzieckiem dopiero, gdy moja ziemska Mama odeszła wcześnie do wieczności. Nagle nie było kogo zapytać o radę, u kogo wypłakać się w rękaw... Wtedy poczułam, że jest Mama, która zawsze trwa obok!

Jeśli chcesz poznać Ją bliżej, dowiedzieć się więcej, sięgnij po książkę ks. Dominika ❤💙
Może właśnie teraz, w maju? 🌺🌺🌺

Już od dawna odkryto to, co św. Ludwik Maria Grignione de Montfort...

Książka powstała z żarliwej miłości do Maryji. Pełna pasji, pełna zachwytów i świeżych, jak dla mnie, odkryć. Autor ma niesamowity stosunek do Najświętszej Maryi Panny - jest dla niego nie tylko najpiękniejszą dziewczyną Wszechświata, ale i komandoską do zadań specjalnych. Posyłaną przez Boga do najtrudniejszych przypadków.

Ks. Dominik Chmielewski prostym językiem przybliża głębokie prawdy z dziedziny duchowości. Praktyka oddania się Maryji w niewolę miłości w ujęciu autora nie razi fanatyzmem czy dewocją ani infantylnym spłycaniem pobożności maryjnej. Raczej budzi tęsknotę za relacją z osobową Miłością.

W książce pojawia się też temat cierpienia i zgody na nie. Przedstawiony z pełnym zrozumieniem dla lęku, jaki wywołuje. Nienachalnie, raczej otwarcie i konkretnie ks. Chmielewski opisuje różnice między cierpieniem bezsensownym a cierpieniem ofiarowanym Bogu.

Ks. Dominik Chmielewski prostym językiem...

Wyjątkowa książka o Niepokalanej Matce Jezusa i naszej - Maryi. "Kecharitomene"to poruszająca katecheza maryjna, która już na zawsze pozostaje w pamięci i sercu. Najważniejsze przesłanie z niej płynące to oddanie się Maryi pod opiekę, zawierzenie jej swojego życia.
Szczerze polecam.

Szczerze polecam.

Przepiękna książka , swoisty " podręcznik" jak nauczyć się kochać Maryję. Jako , że w swoim życiu nie posiadam obecnie wiele wolnego czasu czytałem ją powoli, przez pare dni- to nie przeszkodziło mi we wciągnięciu się w książkę , która jest niesamowicie przepełniona miłością i dobrocią. Nie jest to książka łatwa mimo wszystko i ukazuje jak my jako katolicy tak naprawdę mało jeszcze wiemy ( rozumiemy) jak powinny nasze relacje z Bogiem wyglądać. Książka zawiera zarówno cytaty z Biblii, opowiadania mistyków czy przykłady samego ks. Chmielewskiego jak powinna wyglądać nasza modlitwa aby nie było to typowe " klepanie paciorków". Czuję , że wrócę do tej książki cytując jej fragmenty nie raz.

Kim naprawdę jest Maryja? Ks. Dominik uwypukla co o Maryi pisze Pismo Święte, wynajduje perełki z wielowiekowej tradycji kultu i zawierzenia Maryi i przekonuje, że Maryja jest ostoją i ratunkiem chrześcijan w trudnych czasach, które nastały.

"Jeśli Bóg dopuszcza jakieś trudne doświadczenia,
to tylko dlatego, aby mógł objawić
nieprawdopodobną moc swojej miłości i dobroci,
aby pokazać ci rozwiązania,
na które ty w życiu byś nie wpadł."

Przepiękna książka ukazująca Maryję jako Najpiękniejszą Drogę do Zbawienia w Trójcy Świętej. Po jej lekturze człowiek chce przylgnąć do Maryi całym sercem i oddać Jej całe swoje życie.

"Jeśli Bóg dopuszcza jakieś trudne doświadczenia,
to tylko dlatego, aby mógł objawić
nieprawdopodobną moc swojej miłości i dobroci,
aby pokazać ci rozwiązania,
na które ty w życiu byś nie wpadł."

Czytam tę książkę po raz chyba trzeci i za każdym razem odkrywam coś nowego. To nie jest książka do przeczytania i odłożenia. Szkoda, że o tym wszystkim nikt nie mówi na lekcjach religii czy kazaniach. Polecam!!!

• Religia
  • Przeczytane 2022