Pewnego razu w kawiarni na końcu świata

Okładka książki Pewnego razu w kawiarni na końcu świata John P. Strelecky
Okładka książki Pewnego razu w kawiarni na końcu świata
John P. Strelecky Wydawnictwo: Wydawnictwo Aktywa poradniki
poradniki
Wydawnictwo Aktywa
2021-04-12
2021-04-12

To już trzecia książka z tej serii, jaką czytałam i niezmiennie mi się podoba. Nie ma tu dużo treści, ale wartość przesłania jakie niosą te strony jest bezcenna.

Książka napisana w odpowiednim tempie zaciekawia i w przeciwieństwie do poprzednich dwóch części nie jest przeładowana sloganami.

Niektórym jest dane po raz trzeci odwiedzić tę niezwykłą kawiarnię - cieszę się, że i mi było to dane. Polecam!

Witajcie, dziś trzecia część kawiarni na końcu świata autorstwa Johna Strelecky’ego, „Pewnego razu w kawiarni na końcu świata” wydanej przez wydawnictwo aktywa. Wydawnictwu dziękuję za egzemplarz, a was zapraszam na recenzję.
Trzecia część przygód w niesamowitej kawiarni Dlaczego tu jesteś? Autor wraca znów do kawiarni, z przypadkowo spotkaną dziewczyną, której rower się popsuł. W tym momencie John jest w garniturze, gdyż wraca z pogrzebu swojego wuja. Gdy zajeżdżają oboje na miejsce, dziewczyna nie wie co ze sobą zrobić w momencie przeczytania pytań na odwrocie karty dań. Te pytania w gwoli przypomnienia to:
Dlaczego tu jesteś?
Czy boisz się śmierci?
Czy czujesz się spełniony?
Wybiega z kawiarni, gdyż stwierdza, że Ci ludzie w kawiarni są nawiedzeni. Wybiega za nią także Casey, która próbuje ją namówić na powrót do budynku, żeby nie mokła na dworze. Bezskutecznie.
John rozmawiał z Mike, jak to pierwsza wizyta w kawiarni odmieniła jego życie, natomiast teraz nie jest już tak szczęśliwy jak kiedyś. Śmierć wuja również się do tego przyczyniła. Johnowi narodziło się dziecko, które sprawiło, że nie wiedzie już takiego życia, jakie wiódł do tej pory..
Podsumowując. Książka do przeczytania w jeden wieczór, do przemyślenia na później, do przeczytania jeszcze kilka razy. Polecam, jak każdą poprzednią część przygód w kawiarni na końcu świata.

Dzień dobry 😇

Piękna, przedłużająca się pogoda jest świetną okazją do zaserwowania sobie dawki pozytywnego myślenia.

Lubicie książki, które uczą pozytywnego myślenia, szukania łatwiejszych rozwiązań i doceniania tego co jest wokół nas🤔?

🤩dziękuję @wydawnictwoaktywa za możliwość zrecenzowania 🤩

,, Czasem, kiedy najmniej się tego spodziewasz , a może najbardziej tego potrzebujesz, znajduje się w nowym miejscu, z nieznanymi ludźmi, i uczysz się nowych rzeczy. A jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, kiedy znów będziesz tego najbardziej potrzebował, możesz tam wrócić .''

Książka '' Pewnego razu na końcu świata '', to kontynuacja serii opowiadającej o tajemniczej kawiarni na końcu świata. Od ostatniej wizyty Johna w tym miejscu minęło 30 lat. Wcześniej był młodym, chociaż szukającym celu i odpowiedzi na wielu pytań 28 letnim singlem, który pracował i podróżował po świecie. Obecnie ma ponad 50 lat, rodzinę. Gdy wraca z pogrzebu swojego ojca chrzestnego, przypadkowo trafia na młodą dziewczynę, która podaje mu narzędzia, pomaga naprawić samochód. Dookoła pada deszcz 🌧, jest burza🌩, w rezultacie czego razem postanawiają odwiedzić kawiarnię. Na miejscu John spotyka swoich dawnych znajomych, a także poznaje pewnego hydraulika - Maxa. John ma świadomość wciąż uciekających mu lat i nie potrafi już czerpać z życia profitów w taki sposób, jak robił to wcześniej. Nie docenia czasu spędzanego z rodziną i dopada go pewnego rodzaju kryzys emocjonalny.

Czy uda mu się rozwiązać problemy ? Po co w tej historii znalazła się taśma hydrauliczna?

,, Pewnego razu na końcu świata '', to wspaniała opowieść o tym, że czasem nawet w najgorszych momentach życia, możemy poznać ludzi, którzy pomogą zmienić nam spojrzenie i uświadomić sobie, że istnieje wyjście z sytuacji, które wydają się nie do przejścia. To książka, która uczy nas doceniać to, co mamy wokół i cieszyć się życiem, wyciągać wnioski. Warto sięgać po tego typu lektury w momentach, gdy mamy gorszy humor, ale również gdy po prostu czujemy się zagubieni 😎🙃 Moja ocena, to zasłużone 7️⃣/🔟

Dzień dobry 😇

🤩dziękuję @wydawnictwoaktywa za możliwość zrecenzowania 🤩

,, Czasem, kiedy najmniej się tego spodziewasz , a może najbardziej tego...

Nadal dobrze się czyta o wizytach Johna w kawiarni na końcu świata, choć nie ukrywam że po przeczytaniu drugiej mocno inspirującej części oczekiwałem nieco więcej od obecnej. Ale to i tak nie zmienia faktu że książka bardzo dobra.

#534 - Pewnego razu w kawiarni na końcu świata - John Strelecky - Wydawnictwo Aktywa
#94/52/2021

Na tą książkę czekałam niecierpliwie, od momentu, gdy tylko skończyłam czytać poprzednią jej część. Zanim po nią sięgniecie, warto przeczytać poprzednie książki autora:
- #213 - Kawiarnia na końcu świata,
- #225 - Wielka Piątka,
- #347 - Powrót do kawiarni na końcu świata.

Ta część - Trzecie spotkanie z samym sobą ma 142 strony, a swoją premierę miała dnia 12.04.2021 roku.

W czasie burzy John przebija oponę w samochodzie i gubi się. Kiedy zmienia koło, spotyka Hannah i razem trafiają do kawiarni.

Tradycyjnie na końcu menu John odkrywa pytania dla siebie:
- Dlaczego tu jesteś ?
- Czy boisz się śmierci ?
- Czy czujesz się spełniony ?

Znalazłam pewne słowa Mika, które niezwykle do mnie trafiają:
"- Czasami jesteśmy pierwszą kroplą, czasami ostatnią, a kiedy indziej jesteśmy czymś pomiędzy."

Podobnie jak w poprzednich częściach tak i w tej znajduje się wiele wartościowych rozmów pośród dobrze znanych nam już bohaterów.

W tej części oprócz Hannah poznajemy Maxa, który w kawiarni naprawia różne sprzęty, ale nie tylko. Jest on kolejną bardzo ważną osobą w kawiarni.
' - Wszyscy wciąż pracują nad sobą młody. Ale jeśli będziesz sobie ciągle robić wyrzuty o to, czego jeszcze nie opanowałeś, trudno będzie ci zachować entuzjazm i motywację do stawania się lepszy."

Gorąco polecam Wam nie tylko tą książkę, ale wszystkie książki autora. Ja je uwielbiam. Dziękuję Wydawnictwo Aktywa, że mogłam poznać dalsze losy Johna. <3 <3 <3

#94/52/2021

- #213 - Kawiarnia na końcu świata,
- #225 - Wielka Piątka,
- #347 - Powrót do kawiarni na końcu świata.

Ta...

• Płakałam jak czytałam
  • Do przemyślenia
  • Chcę kupić
  • Rozwój / biznes / finanse
  • Rozwojowe
  • Filozoficzne

Dodaj cytat z książki Pewnego razu w kawiarni na końcu świata