Animal Farm

2021-01-07
angielski
Inne

więcej Więcej

Książka obowiązkowa, którą każdy powinien przeczytać. Uniwersalny obraz zależności między klasami / kastami. Orwell w niemal perfekcyjny sposób rozłożył na czynniki pierwsze to jacy są ludzie. Współcześnie "Folwark Zwierzęcy" jest jeszcze lepszą metaforą świata.

Piekna alegoria. W ilu miejscach można zauważyć taki Folwark... Obok "1984" obowiązkowa lektura dla każdego.

Genialna książka, pokazująca nie tylko wady systemu komunistycznego, ale też niszczenie ideałów, które są łamane poprzez stopniowe ich naginanie i wmawianie społeczeństwu, że teraźniejsze normy od zawsze były słuszne. Mimo że książka dotyczy przeszłego ustroju , to ma charakter ponadczasowy

Kultowa, ciągłe nawiązania do niej w popkulturze

Klasyk, który zawsze pozostanie aktualny. Orwell w świetny sposób na przykładzie zwierząt przedstawił ludzie zachowania.

Moim zdaniem pozycja ta powinna być obowiązkowa dla każdego, zwłaszcza przed każdymi wyborami.

W dosyć prosty sposób ukazano w niej, jak działa polityka. Myślę, że ciężko nie zrozumieć tego przekazu i nie dziwię się, że przez tyle lat pozycja ta była zakazana w Polsce przez cenzurę.

Zwierzęta są dosyć stereotypowo opisane i maja role, których łatwo się domyślić już na...

Dosadnie, jasno. Smutno. I pomyśleć, że powstała w 1943 roku... 78 lat później jedziesz sobie samochodem słuchając "Folwarku..." i myślisz sobie - boże, jak to niewiele się zmienia... i jak trudno znaleźć rozwiązanie na rzeczywistość. Gdyby była dłuższa, to chyba popełniłabym samobójstwo xD Książka kultywująca depresyjne stany.

Obowiązkowa lektura dla każdego, mimo lat w dalszym ciągu jest aktualna. Idealnie pokazuje jak krok po kroku władza potrafi zmanipulować ludzi i osiągnąć to co chce.

Prozę Orwella czytałem już parę ładnych lat temu, nie tylko w szkole, ale i na studiach, gdy omawialiśmy ją głównie za sprawą 1984, które do dziś jest jedną z moich ulubionych dystopii.

Gdy zwierzęta buntują się przeciw pracy na Folwarku Dworskim, którym rządzi Pan Jones, postanawiają same objąć władzę, by w pełni korzystać z plonów na co dzień wykonywanej przez nich...

Wspaniałe i przerażające równocześnie jest to, że pomimo iż Folwark ma prawie 80 lat, to wciąż jest aktualny. Doskonale opisuje ludzkie zachowania, to jak tworzy się totalitaryzm i krok po kroku oplata swoimi chciwymi mackami społeczeństwo.
Trochę wstyd, że dopiero teraz przeczytałam tę książkę, ale lepiej późno niż później. Cieszę się, że mam ją na swojej półce.

39 061
    9 141