Folwark zwierzęcy

Ekranizacje:
Folwark zwierzęcy (1954)
satyra antyutopia animalizm Napoleon Boxer
Inne

Na tę lekturę z czystym sumieniem można poświęcić swój bezcenny czas. Około 3 godziny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

(6.5) Nie będzie to moja ulubiona pozycja od Orwella, zdecydowanie bardziej do gustu przypadł mi Rok 1984, ciekawy motyw z wykorzystaniem zwierząt, ale nic poza tym, bo tematyka powtarzalna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Większość mnie nie zrozumie, ale to było II i ostanie moje spotkanie z tym autorem. Przeczytałam dwie znane książki wszystkim i drugi raz nie rozumiem fenomenu. Wiem, że to akurat satyra na rewolucję rosyjską. Na rządnych władzy ludzi, dyktaturę itp. Wizja przeszłości, teraźniejszości i zapewne przyszłości. Niestety w ten swój "pokręcony" styl jakim chciał to wszystko pokazać Orwell nie wpasowuje się w mój umysł i gust czytelnika.
"Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych".

Genialna historia o tym, że wolność odbiera się powoli, krok po kroku. Słowa i stojące za nimi idee to najpotężniejsza broń.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Dająca do myślenia.

Bardzo dobra książka. Dająca do myślenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna. Okrutna prawda o polityce państw totalitarnych.

Świetna. Okrutna prawda o polityce państw totalitarnych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wybitna książka o funkcjonowaniu społeczeństwa. Ponadczasowa.

Wybitna książka o funkcjonowaniu społeczeństwa. Ponadczasowa.

23.07.2024------ Ocena 8/10
14.07.2024------ Ocena 10/10

Zdziwiło mnie, że średnia ocena tej książki nie przekracza 8/10. Być może wynika to z tego, że większość czytelników znała zakończenie przed jej przeczytaniem.

23.07.2024------ Ocena 8/10
14.07.2024------ Ocena 10/10

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Genialna książka dająca do myślenia! Całe opowiadanie jest metaforą która sprowadza się do zachowania władzy podczas II wojny światowej. Jedna z najlepszych lektur jakie kiedykolwiek czytałem. Każdy powinien przeczytać tą książkę, żeby miało się świadomość, jak władze mogą manipulować społeczeństwem!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ówczesna krytyka polityczna komunizmu i działań Związku Radzieckiego. Dosadna w swoim przekazie, wspaniała przestroga przed dyktaturami.

• Lektury
  • Klasyka