Folwark zwierzęcy

Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Klasa sama w sobie!!! Zawsze warto przeczytać. Niestety cała prawda!!! Szybko się czyta! Polecam’

- Wytłumacz komunizm i totalitaryzm oraz ich mechanizmy w taki sposób, by zrozumiały go nawet dzieci - powiedział ktoś kiedyś.
A Orwell odpowiedział: - Potrzymaj mi piwo.

A Orwell odpowiedział: - Potrzymaj mi piwo.

Książka wybitna.

Książka wybitna.

W dzisiejszym swiecie każdy świadomy obywatel, każdego kraju, powinien przeczytać tę ksiązke. Ukazuje ona bowiem w jaki sposób rodzą się rządy totalitarne i jak grupy, które początkowo wydawały się przyjaciółmi narodu, zaczynają być dla narodu nadzorcą i katem. Mocarstwa świata tak działały i nadal działają.

Istne arcydzieło. To w jaki sposób można porównać świnie do dzisiejszych władców jest dobitnie przerażające.

Niezwykle mądra,zabawna i ponadczasowa książka.

Niezwykle mądra,zabawna i ponadczasowa książka.

pokazuje że głupimi ludźmi może władać każdy. "wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych"

Absolutnie uniwersalna.

Orwell posługując się zwierzętami ukazuje do czego może prowadzić nieskrępowana żądza władzy oraz chciwość. 'Powiastka filozoficzna' przestawia jak apetyt rośnie w miarę jedzenia w kontekście posiadania władzy. To przestroga. Bohaterowie kojarzą mi się niektórymi typami ludzi żyjącymi w państwie z ustrojem totalitarnym. Są jednostki całkowicie pokorne, pracujące coraz ciężej, są również, które w miarę możliwości decydują się odejść lub walczyć. Powieść jest fundamentem dla powieści 'Rok 1984'.

Ze względu na osadzenie rzeczywistości w świecie zwierząt, myślę że warta pdsunięcia również młodszym czytelnikom, ale happy endu nie ma.

Absolutnie uniwersalna.

Polecam

Polecam

Naprawdę wybitna i uniwersalna książka. Bardzo dobrze obrazuje do czego może doprowadzić bezmyślne poddanie się władzy. Ukazuje jak ważne jest ustrzeganie się przed manipulacjami ze strony rządzących.

44 089
    10 062