Pojednanie ze złem

Bellona
biografia, autobiografia, pamiętnik
2021-06-30
antysemityzm autobiografia biografia getto głód Holocaust II wojna światowa literatura faktu ludobójstwo non-fiction okupacja hitlerowska śmierć terror trauma walka o przetrwanie wspomnienia

Refleksyjna i ważna książka. Dużo miejsca w opowieści zajmuje okres powojenny: nauka na studiach medycznych, praca zawodowa, przymusowa emigracja po 1968 roku. Warto przeczytać, autor to prawdziwy humanista, który pokazuje, że istnieje możliwość pojednania między ludźmi.

Sięgając po tę książkę spodziewałam się bardziej opowieści o samym "życiu" w getcie. Otrzymałam to, lecz w większości były to historie o tym jak wyglądał czas po getcie, obozie, emigrację, szerzący się antysemityzm.
Finalnie i tak jestem zadowolona że książka ta trafiła w moje ręce, ponieważ jest to tematyka która bardzo mnie interesuje i z niecałych 300 stron można się...

• Nowości
  • 2021