Zabawa w chowanego

Joanna Prądzyńska

Wyróżniona opinia i

Zabawa w chowanego

przeczytanych książek 1132 napisanych opinii 384

Flora Conway po stracie córki dalej nie traci nadziei na odnalezienie jej, jednak z każdym mijającym dniem szanse maleją i pisarka nie przestaje się obwiniać. Sprawy nie ułatwia fakt, że na nagraniach z budynku nie widać nic, a agentka mistrzyni pióra dziwnie się zachowuje.
W tym samym czasie, francuski pisarz Romain również boryka się ze swoimi demonami – zastój w twórczości i trudna sytuacja rodzinna nie pomagają.

Niecodzienne spotkanie dwójki pisarzy na dachu budynku zmienia wszystko!

Ta książka zmiotła mnie z planszy. Nie spodziewałam się tak dobrej i trzymającej w napięciu pozycji! Mam wrażenie, że od czasu „Papierowej dziewczyny” autor nie wzniósł się na wyżyny swojej twórczości, jednak „Zabawa w chowanego” udowodniła mi, że się mylę! Kiedy już myślałam, że wiem o co chodzi i co się stało, spada na mnie coś zupełnie nieoczekiwanego. Ogólnie myślałam, że fabuła pójdzie trochę w innym kierunku, ale nie narzekam! 😊

Przeczytałam kilka książek autora, także pióro jest mi znane. Niestety ta pozycja nie przypadła mi do gustu. Na pewno było zaskakująco. Nie spodziewałam się, że akcja potoczy się w takim kierunku. W sumie zmieni to o 180 stopni. Sam początek super, zaginięcie córki, napięcie, dramat rodzinny. Ze strony na stronę zaczęło robić się dziwniej i tak do koca nie rozumiałam. Samo zakończenie wyjaśniające, ale nie satysfakcjonujące. Przynajmniej dla mnie.

Nie oceniam książki złe, po prostu nie przypadła mi do gustu. Dla mnie było bardzo paranormalne. Jakoś mało spójnie i dziwnie. Tak jak na początku mnie wciągnęło to późnej było coraz gorzej. Cala książka na słabą 6. Nie wiem, ale chyba spróbuję przeczytać kolejną, która mam na wirtualnej półce. Dam mu szansę. Może.to jeden epizod, w sumie na lc ma kiepskie opinie.

Ale ja mnie znacie to oczywiście wiecie, że polecam. Co człowiek to opinia. A ja wolę przekonać się na własnej skórze.

To, w mojej opinii- najsłabsza z książek pana Musso. Znany ze swojego eklektyzmu, zazwyczaj płynnie przechodzi ze świata fantazji do rzeczywistego. W tym przypadku- autor chciał "za bardzo". Jego powieści zawsze czytało się z zapartym tchem. Tym razem zdążyło mi się zmarszczyć czoło, a także osiągnąć uczucie zmęczenia i znużenia.

Właśnie skończyłam czytać i pierwsze, o czym pomyślałam - należy wystawić tej książce należytą recenzję. No ja jestem zachwycona!
Przede wszystkim kupiłam tę powieść za jakieś 7 złotych ze skupu książek i nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań. Przy niedzielnym spokoju sięgnęłam dosłownie po pierwszą książkę z brzegu i to była bardzo dobra niedziela. Powieść skończona w jeden wieczór.
Moim zdaniem jest zaskakująca, wciągająca i tajemnicza. Autor świetnie miesza fikcję z rzeczywistością - na tyle, że książkę odłożyłam kilka razy dla uporządkowania historii oraz tego, co jest prawdą, a co nie. Kto jest autorem? Kto jest bohaterem? Brakuje mi jedynie wisienki na torcie na zakończenie, ale i tak - mocne 8/10. Czyta się szybko, płynnie i jest idealna na jeden wieczór.

Zawiodlam sie na tej ksiazce. Na poczatku zapowiadala sie ciekawie, potem juz platanina i gmatwanina. Chyba autorowi zabraklo ciekawych pomyslow.

To moja druga książka jeśli chodzi o Musso i jakoś nie bardzo mnie wciągnęła - książka w książce mnie nie porwała , nie mój klimat

Bardzo ciekawa, inna niż wszystkie, zaskakująca. Już miałam wrażenie, że wiem kto stoi za porwaniem a akcja tak się odwróciła!

Książka byłaby zdecydowanie lepsza, gdyby wątek zaginięcia dziewczynki podczas zabawy w chowanego był pociągnięty dalej i byłby to thriller, bez tej incepcji książki w książce...

Flora Conway, to wzięta walijska powieściopisarka, laureatka prestiżowej Nagrody Franza Kafki. Samotnie wychowuje swoją trzyletnią córeczkę Carrie. Któregoś dnia podczas zabawy w szukano dziewczynka znika z ich mieszkania na Brooklynie. Śledztwo nie wykazuje udziału osób trzecich a monitoring potwierdza fakt , że dziewczynka nie została uprowadzona.

Życie Flory w pewnym momencie splata się z życiem znanego pisarza, autora niemal dwudziestu bestsellerów, Romain Ozorskim. Mężczyzna również zmaga się z wizja utraty dziecka. Jego żona chce rozwodu oraz odebrać mu prawa rodzicielskie nad ich sześcioletnim synem. Chce wywieść syna na drugi koniec świata i wychowywać po swojemu wraz z przyjaciółka.

Jak to u Musso bywa fikcja miesza się z rzeczywistością. Kto naprawdę jest autorem? Flora Conway czy Romain Ozorski? I co jest fikcją a co prawdą?

Życie Flory w pewnym...

Niestety, totalnie nie mój klimat. Fajnie się zapowiadało, ale.... nudziłam się.

• Przeczytane 2021
  • Guillaume Musso