Sztuka życia według stoików

Piotr Stankiewicz Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna filozofia, etyka
Biblioteka Akustyczna
Biblioteka Akustyczna
filozofia, etyka
2020-12-23
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pozycja naprawdę godna polecenia. Nie połkniesz na raz, nie ma szans.

Czy Seneka, Epiktet lub Marek Aureliusz mogą nas uczyć radzenia sobie w XXI wieku? Okazuje się, że tak i są to lekcje niezwykle praktyczne. Na szczęście daleko im do nużących rozważań, które w rzeczywistości nic nie wnoszą, ale również nie pretendują do miana złotych recept na wszystko. Znajdziemy tu fragmenty dzieł filozoficznych, które odmieniają naszą perspektywę, wraz z...

Świetne streszczone i przybliżone główne nurty stoicyzmu dlamnie prostego człowieka zrozumiałe i łatwe w przyswojeniu. Warto zapoznać się

Mądra, życiowa, skłaniająca do refleksji. Filozofia wyłożona w sposób praktyczny i zrozumiały dla czytelnika. Z pewnością będę sięgać nie raz. Polecam

Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie.

Uwiebiam życiowe poradniki, serio. To temat rzeka, w którym zawsze można dodać coś nowego. Ile ludzi tyle sposobów, a że każdy jest inny, warto poznać wiele rad, aby indywidualne wprowadzić je w swoje życie czyniąc je lepszym.

Stoicyzm, jak możemy pamiętać jeszcze z czasów szkolnych to kierunek filozoficzny który opiera się głównie na...

Z moim komentarzem jest trochę jak z tą książką – wprowadza w błąd, jeśli nie przeczyta się całości.

Tradycyjnie pokuszę się o własne (brutalne, ale należy się), alternatywne propozycje tytułu:
„Sztuka obrzydzania stoicyzmu, filozofii i czytania”
albo (jeśli ktoś kojarzy typ filmów z Youtube)
„Jakiś gość czyta stoicyzm – zobacz jego reakcję”.

Z jednej strony konstrukcja i...

Z nauki w szkole, a było to lata świetlne temu, zostało mi wyobrażenie o stoikach, jako ludziach żyjących w oderwaniu od rzeczywistości, którzy nie dopuszczają do siebie emocji i do wszystkiego podchodzą z obojętnością. Dlatego chętnie sięgnęłam po książkę Piotra Stankiewicza, filozofa, zajmującego się stoicyzmem i jego propagowaniem, by dowiedzieć się czegoś więcej o tym...

Przeczytałem poradnik i ani się tego nie wstydzę, ani nie żałuję.

Jedna z mądrzejszych książek jakie w życiu przeczytałem. Choć nie polecam jej czytać zbyt szybko. Bo zwyczajnie nie da się jej szybko czytać. Umyka sens.

Jest to bardzo dobra analiza filozofii stoickiej. Wydaje mi się jednak, że można było krócej, bez powracania do tych samych wątków.

1 114
  • Filozofia