rozwińzwiń

Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza

Okładka książki Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza Cal Newport
Cal Newport Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
praca produktywność koncentracja kariera

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Do tej pozycji zdecydowanie warto podejść z otwartą głową i bez żadnych założeń. Mając wyobrażenie, nietrudne do stworzenia widząc bezpośrednio odnoszący się do zawartości tytuł, już po chwili ciężko oprzeć się wrażeniu, że krąży się stale, wręcz natrętnie wokół próby przekonania już przekonanych. Długo szukać istotnych zmian, kluczowej argumentacji. Choć sama praca głęboka bez najmniejszych wątpliwości ma wielką wartość to jednak zdecydowanie ten sposób prezentowania treści wynikał z konieczności narzuconej przez wydawcę i jedynie wymóg ilości znaków determinował ilość zawartej treści. Choć tyczy się pracy myślę, że z powodzeniem na pewne aspekty życia możemy przełożyć model pracy głębokiej, nadając im głębszego wymiaru. W mojej subiektywnej ocenie nie traktowałbym tej pozycji jako must have.

Do połowy ciekawa książka, potem miałem wrażenie że jest ciągle o tym samym. Część rad kierowana tylko do osób z pozycją, które mogą sobie pozwolić na więcej, niemniej do innych warto się stosować.

Banalne rozwiazania, bardziej dla grupy tzw wolnych zawodow

Banalne rozwiazania, bardziej dla grupy tzw wolnych zawodow

Bez pracy głębokiej nie ma kołaczy!

Bez pracy głębokiej nie ma kołaczy!

Na początku nie wiedziałem co książka ta będzie miała mi do zaoferowania. Okazało się jednak że znalazłem tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące zarządzania czasem oraz wydajności pracy. Sama w sobie jest bardzo dobrze i przystępnie napisana. Ale po zestawieniu informacji z tej książki z innymi autorami takimi jak np. Brian Tracy czy Robert Kiyosaki, naprawdę można poszerzyć swoje horyzonty. Szczerze polecam i na pewno do tej książki za jakiś czas wrócę!

Miałem nieco rozbudzone nadzieje, kiedy natknąłem się na recenzję tej książki. Dla osób świadomych i borykających się z problemem deficytu uwagi/koncentracji nie ma tu nic odkrywczego, dla nieświadomych może i jest. Planowanie zadań, zrezygnowanie z mediów społecznościowych oraz znalezienie cichego miejsca do pracy to w zasadzie banały w super technologicznym już 2023 roku, ale warto o nich przypominać na wszelkie możliwe sposoby. Jeśli masz problem ze skupieniem się nad trudnym zadaniem, to ten poradnik może trochę pomóc. Hmmm... o czym to ja pisałem ? :)

rzetelna, ale trochę za bardzo skupiona na social mediach i korespondencji mailowej.

Książka przedstawia koncepcję "pracy głębokiej", czyli najbardziej efektywnego wykorzystania naszego umysłu. Warto po nią sięgnąć, chociaż mam wrażenie, że całą idee można by przedstawić w postaci dłuższego artykułu, bez straty wiedzy, którą autor chce nam przekazać. .

Bardzo solidna książka opisująca w konkretny sposób studium przypadku. Autor skupia się na praktykach, które w jego wypadku znalazły zastosowanie. Podpowiada konkretne rzeczy, które należy eliminować w swoim codziennym planie dnia.

Generalnie książka słaba, zbiór losowych anegdoty ni to motywacyjnych ni to inspirujących. Pierwsza część jest chyba napisana na siłę żeby książka nie była za krótka, a w drugiej istotne informacje są niesamowicie rozwleczone. Cała wiedza zmieściła by się w artykule albo 3 może 4 stronach A4. Nie polecan strata czasu.

1 736
    1 113