Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza

Cal Newport Wydawnictwo: StudioEMKA poradniki
Deep Work. Rules for Focused Success in a Distracted World
poradniki
Władysław Jeżewski
praca produktywność koncentracja kariera

Książka jakoś nie powala. Poza wytłumaczeniem czym jest praca płytka i głęboka, to resztę można pominąć. Częste przypominanie, że studiowało się na MIT, wplatanie amerykańskiej kultury, zaraz przypomina mi książki byłych specjalsów. Z większością rad już w innych publikacjach się spotkałem lub same zostały "wymyślone" i wprowadzone w życie.

Książka porusza bardzo ważną tematykę ale jest niestety żenująco słaba. Ciekawe są być może pierwsze kilkadziesiąt stron bo później autor albo powtarza się w kółko mówiąc o tym samym ale przytaczając nieco inne przykłady, albo zwyczajnie plecie bzdury.
Przykłady? Jeśli ktoś przekonuje, że media społecznościowe są złe i rozpraszają uwagę każdego ich użytkownika to naprawdę...

Polecam dla tych, którzy mają problemy z koncentracją!

Może ta książka trafiła do mnie w odpowiednim czasie, ale zawiera sporo bardzo praktycznych rad jak sobie poradzić z chaosem i pracą w dzisiejszym przebodźcowanym świecie. To nie jest cudowna recepta na bolączki tego świata, ale przewodnik dosyć trudnej pracy, która, zastosowana wytrwale może przynieść sporo indywidualnych korzyści. To książka dla tych którzy dążą do...

Książka motywuje do przywiązywania większej wagi do pracy w skupieniu oraz minimalizowaniu rozpraszaczy w ciągu dnia. Nie jest typowym amerykańskim poradnikiem o wszystkim i o niczym, ale nie uważam jej za pozycję obowiązkową. Może być przydatna dla kogoś z problemami z koncentracją i z marnotrawstwem czasu, szczególnie na media społecznościowe.

Nie przepadam za czytaniem poradników, gdyż często są one albo banalne, albo zbyt oderwane od rzeczywistości, albo zupełnie “odjechane”. “Praca głęboka” to zupełnie inna sprawa. Nie jest to w sumie taki poradnik sensu stricte. Autor nie sypie zbawiennymi radami, jak z rękawa. Raczej zachęca do ciężkiej pracy i metodycznego planowania. Pokazuje metody i możliwe rozwiązania....

Książka wnosi mało nowych wartości do mojego życia. Dodatkowo jest też momentami sprzeczna z moimi wartościami, a nie uważam, że nie potrafię pracować głęboko (wręcz przeciwnie).
Trochę przeczytałem ją na siłę, bo wypada, rzeczy do zanotowania też niewiele z niej miałem.
Ot kolejny amerykański poradnik o relatywnie nowym problemie, jednak omawiający oklepane frazesy.

Plus...

Książka napisana zrozumiałym, dość lekkim językiem. Autor odnosi sie do konkretnych historii, co pozwala na łatwiejsze zapamiętanie błędów, na które zwraca uwagę. W drugiej części książki pojawiły się naprawdę konkretne strategie na poprawę swojej wydajności w pracy. Bardzo polecam!

Ach te amerykańskie poradniki, żyć bez nich nie można, a z nimi jeszcze gorzej ;)
Książka porusza ważny temat - wszechobecnego rozproszenia i nieumiejętności skupienia się na rzeczach, na których rzeczywiście powinniśmy się skupić. Napisana jest jednak w typowo amerykański sposób - wodolejstwo, powtarzanie po sto razy tego samego, podawanie głównie przykładów ludzi...

Macie tak jak ja, że trudno wam się skupić, myślicie, że jesteście mało produktywni, wieczorami mimo że nic nie robiliście czujecie się zmęczeni?

Miałam takie odczucia codziennie. "Zmarnowany kolejny dzień". Dlatego sięgnęłam po kolejną książkę Cala Newporta, w której został opisany sens pracy głębokiej i jak wprowadzać ją w życie.
Praca głęboka jest czynnością trudną do...

• 2021
  • 2019