Miłość i aspiryna

Małgorzata J. Kursa Wydawnictwo: Lucky literatura piękna
Lucky
literatura piękna
2016-01-01

bardzo fajna książka osadzona jak wszystkie książki tej autorki w Kraśniku polecam!!!

niestety..... odłożyłam ją, nie przeczytałam, a rzadko mi się to zdarza

Myślałam, że sobie czytnę miłe czytadełko na dwieście parę stron (nie sprawdziłam stron, miałam e-booka), a tu ponad pięćset stronic obrzydliwej słodyczy, wielkiej miłości i wydumanych problemów. W tym miłości międzyludzkiej, no ale to dlatego, że to katolicy… brrr… Czytałam i czekałam aż coś pierdyknie, no bo przecież musi, i zrobiłoby się ciekawiej… Ale nie pierdyknęło....

Zupełnie mi nie pasowała ta część do całej serii... Marta jako narwany, niezrównoważony trzpiot nie pasuje. Wymęczyłam do końca, ale nie podobało mi się.

Mdła opowiastka o miłości, przesłodzona, zbyt wyidealizowana i zdecydowanie za długa, około połowy stała się mocno męcząca, ale dotrwałam do końca. Niestety, ale jestem na nie.

Ta ksiazka ma jedna zasadnicza wade - jest za dluga i niepotrzebnie dodane sa watki o klasowym spotkaniu i ognisku dawnej klasy. Ten watek moglby byc poczatkiem jakiejs nowej historii kryminalnej, ale tutaj niepotrzebnie wydluza i tak ciagnaca sie jak guma do zucia akcje.

Zaczyna sie niezle, akcja toczy sie wartko, na poczatku jest watek kobiety bitej przez...

Książka cudowna. Bardzo miło się ją czytało. Brakowało mi tylko jakichś dramatycznych scen. Ale i tak ją uwielbiam. Bardzo serdecznie polecam. :)

2019

Do tej pory lubiłam cykl o Kraśniku. Każdą pozycję można było czytać osobno. W każdej były ciepłe nutki humoru, szczypta romansu i odrobina codzienności. Usiadłam z książką ciesząc się na przyjemnie spędzony czas na leżaku ogrodowym i gdzieś od połowy brnęłam już z prawie zaciśniętymi zębami i postanowieniem "a właśnie, że skończę" wywarkiwanym cichutko pod nosem....

sympatyczna powieść obyczajowa, w której dość łatwo przewidzieć kto i z kim skończy, ale przygody pośrednie nie są aż tak oczywiste. nieco naiwne przedstawienie bohaterów (jak na dzisiejsze czasy) - nieco wyidealizowani, coś jak bohaterowie Jeżycjady.

piękna książka, czasami potrzeba takiej pięknej, idealnej miłości, mały ból głowy bohatera sprawiał u mnie niepokój, że ten idealny świat może się rozpaść, nie spełnią się marzenia głównego bohatera i sielanka pryśnie jak mydlana bańka.

Dyskusje

• Z biblioteki