Bój to jest nasz ostatni. Wiersze, pieśni, inscenizacje

Patronaty LC

Okładka książki Korespondencja Julia Hartwig, Katarzyna Herbert, Zbigniew Herbert, Artur Międzyrzecki
Ocena 7,7
Korespondencja Julia Hartwig, Kata...
Okładka książki Korespondencja Julia Hartwig, Artur Międzyrzecki, Czesław Miłosz
Ocena 7,2
Korespondencja Julia Hartwig, Artu...
Okładka książki Wspólna obecność. Korespondencja Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego z Anną i Jerzym Turowiczami Julia Hartwig, Artur Międzyrzecki, Jan Strzałka, Jerzy Turowicz
Ocena 8,8
Wspólna obecno... Julia Hartwig, Artu...
Okładka książki Muzyka płynąca z wierszy Adam Asnyk, Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Baliński, Helena Bechlerowa, Roman Brandstaetter, Władysław Broniewski, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Stanisław Ryszard Dobrowolski, Franciszek Fenikowski, Jerzy Ficowski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Wiktor Teofil Gomulicki, Stanisław Grochowiak, Jerzy Harasymowicz, Marian Hemar, Zbigniew Herbert, Jerzy Hordyński, Witold Hulewicz, Kazimiera Iłłakowiczówna, Jarosław Iwaszkiewicz, Czesław Janczarski, Adam Jarzębski, Zbigniew Jerzyna, Jacek Kaczmarski, Anna Kamieńska, Jan Kasprowicz, Ludwik Jerzy Kern, Jan Kochanowski, Wespazjan Kochowski, Jonasz Kofta, Maria Konopnicka, Jan Koprowski, Ignacy Krasicki, Tadeusz Kubiak, Joanna Kulmowa, Jan Lechoń, Teofil Lenartowicz, Bolesław Leśmian, Leopold Lewin, Jerzy Liebert, Kornel Makuszyński, Adam Mickiewicz, Artur Międzyrzecki, Czesław Miłosz, Cyprian Kamil Norwid, Tadeusz Nowak, Janusz Nowosad, Artur Oppman, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Marian Piechal, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Mikołaj Rej, Tadeusz Różewicz, Aleksander Rymkiewicz, Włodzimierz Słobodnik, Antoni Słonimski, Juliusz Słowacki, Edward Stachura, Leopold Staff, Stanisław Swen-Czachorowski, Artur Maria Swinarski, Edward Szymański, Wisława Szymborska, Julian Tuwim, Jan Twardowski, Kornel Ujejski, Kazimierz Wierzyński, Rafał Wojaczek, Stanisław Wyspiański, Elżbieta Zechenter-Spławińska, Emil Zegadłowicz, Jan Zych
Ocena 8,0
Muzyka płynąca... Adam Asnyk, Krzyszt...

Mogą Ciebie zainteresować

276 stron czyściutkiej jak robotnicza krew komunistycznej propagandy. Większość utworów poetyckich to klasyczne produkcyjniaki, pisane na jedno kopyto, o wyższej lub niższej jakości. Prawdziwymi perełkami są niewątpliwie utwory Tuwima, Iwaszkiewicza i Gałczyńskiego. Pomijając socjalistyczną treść, są po prostu pięknie skomponowane, z finezją i kunsztem. Na drugim zaś biegunie mamy "Kantatę o Stalinie" czy "Pieśń o Bierucie".
Książka podzielona jest na sześć części:
1) Zbiór wierszy ukazujących 1 Maja jako święto robotników. Jest tu wiele utworów jeszcze z XIX wieku, z Komuny Paryskiej;
2) Utwory poetyckie mówiące o solidarności robotników różnych krajów i ich wspólnej walce o pokój;
3) Wiersze ukazujące przodującą, kierowniczą rolę Związku Radzieckiego w ruchu rewolucyjnym, w walce prowadzonej przez klasę robotniczą całego świata;
4) Wiersze opowiadające o Polsce Ludowej, odbudowie Warszawy, Święcie Majowym na ziemiach polskich i o polskim robotniku socjalistycznym;
5) Zbiór pieśni rewolucyjnych wraz z nutami;
6) Trzy przykłady inscenizacji, wraz z didaskaliami, złożonymi z prezentowanych w tomiku utworów.

Dodaj cytat z książki Bój to jest nasz ostatni. Wiersze, pieśni, inscenizacje