Mieszkaj boho

2021-01-01
2021-01-01
Maria Kabat
dekoracja wnętrz Styl boho

Najbardziej urzekły mnie fotografie umieszczone w książce. Sama treść dość prosta, ale wciąż ciekawa.

Bardzo przyjemna w odbiorze książka dla żółtodziobów w dziedzinie architektury wnętrz. Pokazuje wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań nadających się nawet do małych mieszkań. Oczywiście obfitują w niej porady dotyczące stylu boho, ale uważny czytelnik będzie mógł wyciągnąć z tekstu czy zdjęć coś ponad to.

Cudna, urocza, klimatyczna. Choć styl boho jest trochę przerysowany, to książka bardzo mi się podobała. Autorka naprawdę przyłożyła się do jej napisania, a treści opatrzyła mnóstwem fotografii i inspiracji z prawie 30 mieszkań.

Największym (ogromnym!) plusem tej książki są fotografie. Przedstawione zostały na nich wnętrza z prawie 30 mieszkań - wszystkich w podobnym stylu "boho", ale jednak różniących się detalami i - mówiąc językiem autorki - flow. Dla kogoś kto preferuje ten styl estetyczny, książka będzie nieocenionym źródłem inspiracji.

Wartość merytoryczna jest w mojej opinii zdecydowanie słabsza, bo porady dotyczące aranżacji są na bardzo podstawowym poziomie. Plus dużo rad oscyluje wokół wątków astrologicznych - kolory dla znaków zodiaku, magia kryształów itp.

Ale ogólnie podobała mi się pozytywna energia, która bije ze stron, zachęta do kreatywności, zabawy i puszczenia wodzy wyobraźni. Przyjemna odskocznia dla poradników, które urządzanie wnętrza traktują jako śmiertelnie poważne życiowe wyzwanie.

Wartość merytoryczna jest w mojej opinii zdecydowanie...

Jestem na tak. Pięknie wydana pozycja, już od samego patrzenia czuje się zahipnotyzowana. Piękne fotografie. Tekst w pigułce bez powtórzeń których nie lubię... Piękne kolory moje ukochane- żywe, intensywne, inspirujące do działania... I taka właśnie jest ta książka - żywa i inspirująca. Nie ma tu wykładów jak coś urządzić, autorka uczy nas czuć wnętrza w których mieszkamy. Znalazłam tu wszystko co mnie interesuje - kwiaty, minerały... kolory, tkaniny... Brawo jestem naprawdę mile zaskoczona. Dotychczas gdy trafiałam na albumy wnętrzarskie niestety czułam dysonans miedzy tym co techniczne - a tym co piękne. A tu znalazłam fajny spokój . Żyj tak jak kochasz przełam się i swoje schematy. Autorki nie znam więc oceniam ja przez pryzmat tej pozycji. A ta mnie oczarowała miła odskocznia , choć nie ukrywam styl boho nie do końca widzę u siebie. Bliżej mi do eklektyzmu a mimo to POLECAM.

Bardzo przyjemna i ładnie wydana książka-album o stylu Boho w urządzaniu wnętrz.

Książka J.Blakeney „Mieszkaj boho” to pozycja wyjątkowa. I nie mam na myśli tego, że wszyscy powinni dekorować wnętrza w sposób jaki proponuje autorka, to co najbardziej mnie w niej urzekło to nacisk (a może raczej zupełny jego brak) na swobodę, wczucie się w kolory, faktury i materiały jakie naprawdę lubimy, a nie jakie są aktualnie modne.

🪔Od początku. Książka jest naprawdę ładnie wydana. Mogłabym właściwie powiedzieć, że jest to album z pięknymi zdjęciami, z krótkimi komentarzami, czy sentencjami, które nakierowują nas na właściwy tor. A tym torem jest odnalezienie tego, w czym czujemy się swobodnie i wygodnie.

🏮Bardzo lubię takie personalizowane pomieszczenia, gdzie na pierwszy rzut oka czuć energię, „ducha” właściciela, gdzie większość przedmiotów ma swoje miejsce nie dlatego, że to dobrze wygląda, ale dlatego, że niosą za sobą wartość sentymentalną i po prostu sprawiają, że czujemy się przy nich dobrze.

🏺Bardzo podobało mi się nawiązywanie do natury i do tego, że każda z osób odnajduje się w pewnej palecie barw, która odpowiada jego preferencjom danego środowiska naturalnego. Mi, po teście wyszło, że jestem fanką dżungli i faktycznie, mieszkanie, które planuję wkrótce urządzić, planowałam w dosyć intensywnych, „wilgotnych” barwach z dużą ilością zieleni i słońca.

🌿To bardzo przyjemna książka, bo nakłania nas do eksperymentowania, wsłuchiwania się we własne potrzeby, żeby nasze „gniazdko” było odzwierciedleniem naszego wnętrza, a nie
chwilo podyktowaną modą, w której mieszkając, nie będziemy się dobrze czuli.

🌺Gorąco zachęcam do tej pozycji, bije z niej wielki optymizm i radość. Po jej przeczytaniu czułam ogromny przypływ energii, co podejrzewam nie było głównym celem autorki, ale dla mnie to znaczy, że książka była tworzona pod wpływem pasji i miłości do wnętrz i dekoracji.

🪔Od początku. Książka jest...

Uwielbiam ładnie wydane książki, a gdy dotyczą urządzania wnętrz, to już w ogóle nie potrafię przejść koło nich obojętnie. Oczywiste więc było, że książka Justiny Blakeney pt. „Mieszkaj boho” musiała być moja.
Książka została podzielona na 2 części. Pierwsza zawiera 5 rozdziałów: przejrzystość, flow, duchowość, wzrost i harmonia, natomiast druga 6 rozdziałów: magia dekorowania, cztery żywioły w astrologii, feng shui, magia kryształów, magia kwiatów oraz skarbnica tkanin i symbole. Znajdziecie w niej przykłady, propozycje i wskazówki w jaki sposób przeobrazić swoje wnętrze, aby było funkcjonalne i ciekawe.
Może nie do końca odpowiada mi kolorowy styl Autorki, ale uwielbiam naturalne tkaniny i drewno, więc z wielką przyjemnością sięgnęłam po tą niezwykle barwną pozycję. A zdecydowanie jest na co popatrzeć. Jeżeli chodzi o kwestię wizualną ta książka to istne cudo! Zawiera ogrom zdjęć, z których fanki tego stylu mogą czerpać całymi garściami. To istna uczta dla oka, które lubi kolory i dość spory przepych w tym zakresie. Ja akurat nie gustuję w aż tak kolorowych wnętrzach i jednak bliżej mi w stronę neutralnej palety barw. Miło było jednak poczytać o tym, w jaki sposób łączyć pewne elementy, np. tkaniny, czy też gdzie wyszukać w sieci te mniej popularne. Autorka podrzuciła tu mnóstwo wskazówek, m.in. słowa kluczowe, według których znajduje poszczególne tkaniny. Na samym końcu tej pozycji znajdziecie miłośników stylu boho, którzy użyczyli swoich wnętrz do wykonania zdjęć do tej książki wraz z ich kontami na Instagramie, aby na bieżąco podglądać ich cztery ściany.
Minusem tej pozycji jest dla mnie jednak mała ilość tekstu i myślę, że bliżej jej raczej do albumu niż książki, z której dowiecie się czegoś więcej o stylu boho. Niemniej jest naprawdę piękna i jeżeli lubicie taki barwny styl we wnętrzach i nie boicie się kolorów, to powinniście mieć ją w swojej biblioteczce. Mimo wszystko jest to pozycja godna uwagi i z pewnością zachwyci Was wizualnie.

"Mieszkaj boho" to książka-poradnik, która, jak pisze autorka "będzie mogła pomóc w przeobrażeniu swojego domu, mieszkania w szczęśliwe miejsce". Justina Blakeney uważa, że dobrze zaprojektowana przestrzeń może poprawić jakość życia, bo wystrój domu czy mieszkania i dobre samopoczucie są ze sobą powiązane.
Poradnik ma przejrzystą budowę, został podzielony na rozdziały, których tytuły podpowiadają, o czym będzie w nich mowa. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, podpowiedzi, porad, jak zorganizować sobie przestrzeń w naszych mieszkaniach, jakimi dodatkami je ożywić, uatrakcyjnić.
Dodatkowo, książka zawiera kwestionariusz zatytułowany "Jakie jest twoje środowisko naturalne", który ma ułatwić określenie, jakiego rodzaju wnętrze będzie najlepiej pasować do naszej osobowości.
Dużym atutem tej książki jest jej urzekająca kolorami szata graficzna. Pozycja ta została pięknie wydana, w twardej oprawie, na kredowym papierze, z mnóstwem zachwycających wielobarwnych ilustracji na każdej stronie. Można się zainspirować. Polecam!

Poradnik ma przejrzystą budowę, został podzielony na rozdziały,...

• Poradniki
  • Niedoczytane
  • ▪ Inne
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Mieszkaj boho