Naturalnie dla zdrowia

Burda Książki
2020-11-25
2020-11-25
zdrowie

Okładka książki Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie Alina Adamowicz, Joanna Godecka
Jak uciszyć we... Alina Adamowicz, Jo...
Okładka książki Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami Rossi Lebowitz, Liz Owen, Chris C. Streeter
Efekt jogi. Sp... Rossi Lebowitz, Liz...
Okładka książki Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych Liz Fosslien, Mollie West Duffy
Jak ogarniać e... Liz Fosslien, Molli...

Agnieszka Cegielska to znana i ceniona prezenterka telewizyjna, która efektownie propaguje naturalny, zdrowy styl życia. "Naturalnie dla zdrowia" to już kolejna wspaniała książka celebrytki, dzięki której czytelnicy mogą wyruszyć w niezapomnianą, refleksyjną, edukacyjną, a przede wszystkim nadzwyczaj angażującą podróż ku zdrowiu. Wbrew pozorom, osiągnięcie celu, jakim jest świetne samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się to zdawać. Jak zwykle bywa, człowiek sam często komplikuje sprawę i odpycha to, co jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Jak osiągnąć spokój ducha, harmonię i witalność? Czy medycyna naturalna w istocie jest taką wspaniałą alternatywą? I jak każdy z nas może właściwie zadbać o swój organizm oraz stan umysłu, który jest ze zdrowiem ściśle powiązany? Na te i inne pytania odpowiadają rozmówcy Agnieszki Cegielskiej, specjaliści od rozmaitych naturalnych i holistycznych terapii.

Byłam bardzo ciekawa najnowszej książki Agnieszki Cegielskiej, zwłaszcza, iż wcześniejsze pozycje skradły moje serce. Tym razem jednak, nie znalazłam ani przepisów, ani propagowania zdrowej, naturalnej żywności, Autorka postanowiła poszperać głębiej i sugestywnie nakreślić źródło wielu chorób, o którym tak często zapominamy. Mowa o silnym, długotrwałym stresie, jaki w obecnych czasach jest niestety naszym stałym towarzyszem. Ma on działanie mocno destrukcyjne, gdyż nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje równowagi między ciałem a duchem. Sama zdrowa dieta na niewiele się zda, gdy kolejne narządy przestają odpowiednio wypełniać swoje funkcje. Jak zadbać o spokój i nauczyć się panować nad nerwami? I czy można wyeliminować dotychczasowe negatywne skutki stresu na organizm?

Agnieszka Cegielska oraz jej goście prezentują całą paletę naturalnych metod, które wspierają harmonię, pozwalają się oczyścić, przywracają narządom pełną witalność. Począwszy od tych doskonale znanych, jakich jest rozmowa z psychologiem czy specjalistyczne masaże, poprzez fascynujące, wyzwalające wibracje aż do wciąż szokującej hirudoterapii. Każdy kolejny rozdział podkreśla, jak istotne jest podejście holistyczne do pacjenta, a także dążenie do wzmocnienia odporności, dzięki czemu organizm będzie mógł samodzielnie powrócić do optymalnego stanu. Co ciekawe, w tym istotnym procesie nie mogło również zabraknąć samoakceptacji oraz miłości do samego siebie!

"Naturalnie dla zdrowia" to błyskotliwie naszkicowana pochwała i prezentacja rozmaitych metod medycyny niekonwencjonalnej, których zadaniem jest uleczenie zarówno ciała, jak i duszy chorego. Agnieszka Cegielska, wraz ze swoimi przyjaciółmi, stworzyła wartościowy przewodnik po świecie naturalnych terapii, jakie dzięki kompleksowemu podejściu mogą zdziałać prawdziwe cuda i nie tylko przywrócić równowagę obciążonemu stresem i chorobami organizmowi, ale przede wszystkim nauczyć nas być dla siebie bardziej wyrozumiałym, czułym, bo przecież miłość i akceptacja są fundamentami dbania o zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne!

Wspaniała, wspaniała książka! Zbiór cudownych rozmów ze specjalistami, każda rozmowa nauczyła mnie czegoś nowego, ciekawego, inspirującego! Dodaję do grona ulubionych, będę wracać, czerpać inspirację, siłę! Najbardziej podobała mi się rozmowa z Danutą Myłek i Iwoną Wawer, cudne kobiety! Polecam bardzo :)

"Radość jest jak lekarstwo. Jeżeli człowiek wstanie ponury, nic mu się nie chce - to co to za życie! No nie! Trzeba widzieć tę szklankę do połowy pełną, bo wszystko jest energią, więc ten świat nam odpowie tym samym. Więc dlatego każdy dzień rozpoczynam truchcikiem. I ten ruch wyzwala we mnie pozytywne endorfinki."

"Napędza mnie też to, co kocham, uwielbiam czuć się kobieco, kocham szpilki, kapelusze, sukienki, taniec, podroże."

"Radość jest jak lekarstwo. Jeżeli człowiek wstanie ponury, nic mu...

„Naturalnie dla zdrowia” Agnieszki Cegielskiej to zdecydowanie recepta na zdrowe życie. Można śmiało powiedzieć, że ta książka to kopalnia ogromnej ilości cennych informacji dotyczących tego jak możemy sobie pomóc na różne sposoby z wieloma problemami zdrowotnymi.
Warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawy pomysł i formę zadawania pytań przez autorkę i odpowiedzi udzielanych przez różnych specjalistów.
Ta książka jest o naturalnych wędrówkach do zdrowia. A każdy z nas powinien iść po zdrowie swoją własną ścieżką z uważnością i miłością. Wdzięczność obok miłości jest najpiękniejszym uczuciem. Miłość i wdzięczność to uczucia, które wspierają nasz układ odpornościowy, a stres i smutek obniża odporność.
Nie wiedziałam np. co to jest terapia wisceralna czyli ręczna metoda uciskania narządów wewnętrznych i dowiedziałam się że rolfing to szukanie równowagi w ciele i umyśle. To terapia podczas której uwalniamy różnego rodzaju ograniczenia, choroby, traumy, emocje. To dotyk mający ogromną moc uzdrawiania. Ale opisanych i doskonale wyjaśnionych jest także wiele innych terapii. Każdy znajdzie coś dla siebie i może wybrać co do niego przemawia. Intuicja to nasz najlepszy doradca. Medycyna konwencjonalna nie leczy przyczyny naszych problemów tylko zapobiega skutkom, a my chcemy się przecież wyleczyć. Lekarz powinien leczyć całego człowieka tzn. jego ducha i ciało, usuwając przede wszystkim źródła chorób, a nie tylko ich objawy i skutki.
Często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromny mamy wpływ na swoje zdrowie i jak wiele możemy zrobić, aby zapobiegać chorobom. Dbając o zdrowy posiłek zapewniamy sobie lepsze i dłuższe życie, no i oczywiście zaoszczędzamy na lekarzu i lekarstwach.
Książka niesie również przesłanie dla kobiet:
„Najważniejsze jest, żeby cieszyć się życiem i żeby być szczęśliwym. Żyć w zgodzie ze sobą i dobrze się czuć fizycznie. Nauczyć się swojego indywidualnego rytmu życia, wsłuchać się w siebie. My kobiety bierzemy sobie za dużo na głowę. Ogarniamy 10 rzeczy naraz – pracujemy, wychowujemy dzieci, pomagamy, a jesteśmy na końcu tej układanki.”
Możemy się z niej dowiedzieć co jest bardzo ważne w dzisiejszych trudnych czasach w jaki sposób uwalniać z ciała nagromadzony stres, albo jak zacząć ten stres inaczej postrzegać a wtedy … „niebo stanie się bardziej niebieskie...”

Pierwsze wrażenie z książki to było lekkie zdziwienie. Dlaczego? Ponieważ cała książka napisana jest jak wywiad. W tym wypadku jest to wywiad Agnieszki jako dziennikarza z różnymi rozmówcami. Czyli tak na prawdę autorka jest jedynie stróżem czuwający nad tym jak książka ma ostatecznie wyglądać. Po pierwszym zdziwieniu przyszła pora na zastanowienie. Skoro ma to być książka o zdrowiu konieczne jest odwołanie się do speców z tej dziedziny. I tutaj zdecydowany plus, bo wywiady prowadzone z różnymi osobami ukazywały różne kierunki medycyny, albo raczej recepty na zdrowie. Autorka czerpiąc ze swojej wiedzy i znajomości stworzyła książkę wręcz idealną. Dialogi nie są nurzące a Czytelnik, z każdej rozmowy może wyciągnąć coś istotnego dla siebie. To przede wszystkim dobry poradnik dla wszystkich tych, którzy interesują się medycyną niekonwencjonalną, często nie uznawaną w Polsce, ale dobrze znaną za granicą. Bo dla czego coś co sprawdza się w innych krajach ma nie sprawdzić się u Nas?

„… Pamiętaj … o dotyku z miłością pamiętaj, bo to najlepsza naturalna tabletka odporności i uleczania blizn i ran …”

Już sam poeta Jan Kochanowski wiedział, że zdrowie jest rzeczą ważną. Podobnie jest z naszymi odczuciami. Kiedyś usłyszałam takie stwierdzenie: „Nie jestem hasłem w krzyżówce nie muszę każdemu pasować …”. Sporo w tym prawdy, ponieważ podejście każdego z Nas do tego tematu jest różne. Jedni katują się drakońskimi dietami, inni są na modnej diecie pudełkowej, a jeszcze inni – chodzą na spacery i regularnie biegają 😉

Sama publikacja i droga do zdrowia też są istotne. Trzeba zachowywać się w sposób racjonalny i np. przejść ją z Agnieszką Cegielską i z jej rozmówcami. Podejście do sprawy w sposób czysto teoretyczny jest bardzo istotne. To zagadnienia związane z empatią, pokochaniem swoich blizn, szukania swojej własnej drogi i bycie takim architektem swojego życia. Równowaga i wsłuchiwanie się w siebie mogą stać się kluczem do zdrowia. Bo kiedy nasz organizm daje takie niepokojące sygnały, jest obolały, wręcz wykończony, to czujemy się, jak by Nas ktoś poobijał. To nie tylko sprawa ciała, ale i duszy. Natura przecież jest taką swoistą siłą wyższą.

Agnieszka Cegielska to absolwentka dziennikarstwa i studiów podyplomowych z dziedziny zdrowia i zdrowego stylu życia. Konsultantka medycyny ajurwedyjskiej. Od kilkunastu lat związana z telewizją TVN. Wielbicielka otaczania się naturą i sięgania w pierwszej kolejności po to, co natura stworzyła.

Zdrowie oznacza równowagę. Radzenie sobie z problemami. Odpowiednie jedzenie. Żyjemy w czasach dość trudnych. Stresu mamy pod dostatkiem. Psycholodzy podpowiadają, by dbać o siebie dobrymi emocjami. Ale czy zawsze potrafimy? Mamy przecież na koncie drobne grzeszki. Podobnie jest z miłością, która ma wielką moc uzdrawiania.

Na pytania odpowiadają m. in Łukasz Ciesielski, specjalista fizjoterapii i specjalista od medycyny osteopatycznej. Lucyna Kostkowska z zamiłowania karateka i trener personalny. Magda Zdziechowska – pasjonatka medycyny niekonwencjonalnej i zdrowego stylu życia. Orina Krajewska, propagatorka zdrowia, felietonistka i autorka podcastów o zdrowiu. Małgosia Filipiak psychoterapeutka i hipnoterapeutka dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Korzystając z różnych szkół terapii większość rozmówców stara się łączyć to, co najlepsze i najbardziej efektywne w pracy z pacjentami. Efekty są różne. Wszystko zależy też od nastawienia i psychiki.

Wielu z nas myśli, że droga do zdrowia jest długa i niełatwa. Jednak często okazuje się, że może być zdecydowanie krótsza i prostsza. W książce "Naturalnie dla zdrowia" Agnieszka Cegielska postanowiła porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. Jak bardzo mogą pomóc nam odpowiednia dieta, osteopatia, terapia krzyżowo-czaszkowa, chiropraktyka, hirudoterapia i wiele innych terapii?

Zazwyczaj jesteśmy surowi w ocenie naszego charakteru, umiejętności i wnętrza. Najważniejszym jest bycie dobrym dla samego siebie. Dobrze jest też dbać o wnętrze – czyli o duszę i szukać takich bodźców. Zasługujemy na wszystko co najlepsze. Nie bójmy się marzyć! Warto 😉

Co możemy zrobić, aby w naturalny sposób wesprzeć naszą odporność i jak robią to ci, którzy na co dzień pomagają innym? Co zrobić, aby uwolnić z organizmu nagromadzony latami stres i pokochać niedoskonałości swojego ciała? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych odnajdziemy w najnowszej książce znanej i cenionej propagatorki zdrowego stylu życia, dziennikarki Agnieszki Cegielskiej. "Naturalnie dla zdrowia" to nasza recepta na ciekawe życie.

Gorąco polecam – trzeba skorzystać z rad 😉

Zdjęcie na okładce: Marcin Klaban
Wydanie I
Liczba stron: 232
(nowość wydawnicza)

Dobry wieczór :) To znowu ja, pojawiam się dla Was wieczorową porą ⭐️ Dzisiaj również nietypowo, ponieważ chciałam zaprezentować Wam poradnik!! Wiem że niewielu z Was po nie sięga, ja również zaliczam się do tego grona ale postanowiłam spróbować. I wiecie co? Bardzo się cieszę z tej decyzji.

Chodź opis tej książki naprawdę mnie zaciekawił to obawiałam się tego co naprawdę w niej znajdę. Zupełnie niepotrzebnie! Agnieszka Cegielska stworzyła dla Nas przewodnik w którym przeprowadziła wywiady z najlepszymi specjalistami medycyny. Z zaciekawieniem czytałam wywiad z fizjoterapeutą Łukaszem Ciesielskim, czy psychoterapeutką Jolantą Izak. Ten poradnik ukazuje jak ważna jest nasza własna akceptacja i nastawienie. Oczywiście jej oprawa również przyciąga uwagę, więc jeszcze raz gorąco ją Wam polecam! To naprawdę zupełnie „inny” poradnik !

Dzięki tej książce można poznać wiele skutecznych metod pomocy swojemu organizmowi. Rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin wyjaśniają na czym w praktyce polega np. terapia TRE (wytrząsanie stresu) lub terapia radzenia sobie z bliznami.

• Zdrowie
  • Poradniki
  • Psychologia
  • Książki 2022
  • Herbs & Vegetarian & Cooking & Gardening

Dodaj cytat z książki Naturalnie dla zdrowia