Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu

Okładka książki Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu
Thilo Petry-Lassak Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Sherlock Junior (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sherlock Junior (tom 1)
Media Rodzina
2021-04-14
2021-04-14
Miłosz Urban
literatura dziecięca sherlock holmes nauka angielskiego angielski dla dzieci londyn

Okładka książki Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom Riina Kaarla, Sami Kaarla
Ocena 8,3
Pet Agents 1. ... Riina Kaarla, Sami ...
Okładka książki Operacja Rower Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Ocena 8,1
Operacja Rower Jørn Lier Horst, Ha...

Do you like crimestories ❓ Londyn, zaginiony pierścionek, czarny niedźwiedź... I wtedy wkracza on -> Sherlock Junior 🔎 potomek najsłynniejszego detektywa wszech czasów Sherlocka Holmes! W tej historii nie zabraknie też asystenta Watsona. Świetne dialogi, zabawne ilustracje, tajemnica do wyjaśnienia oraz nauka angielskiego w jednej książce dla dzieci. Zgrabnie wplecione angielskie słówka to genialny pomysł! Super książka wyd. mediarodzina dla dzieci 5+💪

Do you like crimestories ❓ Londyn, zaginiony pierścionek, czarny niedźwiedź... I wtedy wkracza on - Sherlock Junior 🔎 potomek najsłynniejszego detektywa wszech czasów Sherlocka Holmes! W tej historii nie zabraknie też asystenta Watsona. Świetne dialogi, zabawne ilustracje, tajemnica do wyjaśnienia oraz nauka angielskiego w jednej książce dla dzieci. Zgrabnie wplecione...

Książeczka edukacyjna, w której młodsi i starsi czytelnicy poznają przygody młodego Sherlocka i jego przyjaciela Watsona. Bohaterowie postanawiają wspólnymi siłami otworzyć biuro detektywistyczne. Razem próbują rozwikłać tajemnice zaginionego pierścionka i nie tylko. Jakie niesamowite przygody czekają początkujących detektywów, dowiedzcie się koniecznie sami bo naprawdę warto. Wspaniałe spędzony czas w gronie rodzinnym, przy czytaniu książki gwarantowany. Seria przygód młodego Sherlocka rozwija wyobraźnię oraz uczy słówek i zdań w języku angielskim. Ponad to na końcu książki znajduje się słowniczek z użytymi w tekście zwrotami, a także linkami do ich odsłuchania co tym bardziej ułatwia naukę obcego języka. Nasze dzieci mimo, że mają dopiero sześć lat świetnie się bawiły przy słuchaniu opowieści. Ogromny plus za przepiękne ilustracje. My jesteśmy zachwycone i polecamy serdecznie.

Ta książka to świetny pomysł na ciekawą lekturę dla dzieci, która wspiera naukę języka angielskiego w bardziej naturalny sposób niż podręczniki. W opowiadanie zostały wplecione angielskie zwroty.
Dalsze wypowiedzi nawiązują do angielskiego wtrącenia, tłumacząc jego znaczenie. Także podczas czytania, każdy jest w stanie stwierdzić co zostało powiedziane. Dodatkowo na końcu znajduje się słowniczek ze zwrotami zawartymi w opowiadaniu i rodzić bez problemu może się nim wspierać, albo dzieci które same sobie już czytają. U mnie czterolatek ma świetną zabawę na koniec czytania, kiedy powtarzamy te zwroty. Czasem powstają takie łamańce językowe, że głowa mała🤣
Młody chłopczyk, potomek Sherlocka Holmesa, wraz z kolegą Watsonem, mają zagadkę do rozwiązania. Lady Margaret Wellington zostaje okradziona w biały dzień, w parku. Ginie jej pierścionek. Chłopcy biorą tą sprawę, ponieważ wydaje się ona całkiem ciekawa. Pierścionek prawdopodobnie ukradł zwierzęcy złodziej. Czy młodym detektywom uda się odnaleźć złodzieja? Jakie przygody czekają ich po drodze?
Zapraszamy do czytania😍

Książka opowiada o przygodach następcy słynnego detektywa Sherlocka Holmesa- młodego Sherlocka Holmesa. Chłopiec wraz z nowo poznanym przyjacielem Walterem, który od tej pory będzie jego towarzyszem w rozwiązywaniu zagadek dostają zlecenie odnaleźć pierścionek Lady Wellington.
W książce akcja toczy się szybko i czyta się ją z przyjemnością. Doskonale nadaje sie do nauki języka angielskiego- młody Holmes mówi do swego towarzysza angielskimi zwrotami, a czytelnik w ten sposób utrwala sobie słówka i zwroty. Z opisów akcji możemy poznać też ciekawe miejsca w Londynie.
Z pewnością nie jest to zwykła książka detektywistyczna dla dzieci. Oprócz ciekawej historii, angielskich zwrotów jest też kilka zagadek do rozwiązania przez młodego czytelnika. Myślę, że 9-10 latki (starsi z pewnością też) będą zachwycone tą pozycją.

"Im mniej człowiek wie, tym więcej się boi."

Kiedy decydowałam się sięgnąć po książkę, kierowałam się nie tylko tym, że będę miała fantastyczną przygodę do odbycia z moją młodą towarzyszką czytania, utwierdzającą ją w przyjemności pasji pochłaniania książek, ale też powstaniem impulsu do zaszczepienia drugiej pasji, nauki języków obcych. Dostałyśmy dodatkowy bonus, okazję do prześledzenia głównych atrakcji turystycznych Londynu. Książkę wyśmienicie się czytało, narracja lekka i płynna, zgrabnie przemycano w polskim tekście angielskie słowa, zwroty i zdania, co znaczące, z uwzględnieniem wglądu w podstawowe zasady gramatyki. Dziecko naturalnie przechodziło między językami, obco brzmiące zdania natychmiast tłumaczono jako ciąg dalszy opowieści. Przemyślanie dobrano angielski repertuar, postawiono na to, co przydatne, ciekawe, neuralgiczne w tym języku. Natychmiast chwyciłabym za taką publikację skierowaną do starszych czytelników.

Atrakcyjna fabuła wciągała, obracała się w klimacie detektywistycznych zagadek, nawiązywała do Sherlocka Holmesa, zachęcała do sięgnięcia w przyszłości po klasykę literatury. Dwóch chłopców w głównej roli, Sherlock Holmes, potomek słynnego detektywa, i Walter z Berlina, szybko dostał pseudonim Watson. Nie tylko śledziłyśmy ich przygody, ale podobnie jak oni, angażowałyśmy się w rozwiązywanie zagadek. Zanim weszli w pierwsze wyzwanie, ustalenie tożsamości złodzieja wartościowego pierścionka lady Margaret Wellington, zorganizowali własne detektywistyczne biuro i wykazali się wyjątkową pomysłowością w zdobywaniu klientów. Oczywiście, nie zapomnieli o stosownym przebraniu, dziwacznej czapce w kratkę, stylowym płaszczyku, także w kratkę, oraz staromodnej muszce, już bez kratki. Bogata fabuła, wydarzenia zaskakiwały, wywoływały emocje, podkręcały wyobraźnię, wprawiały w naukę angielskiego. Na końcu publikacji zamieszczono przydatny słowniczek z użytymi niebieskimi angielskimi wtrąceniami w czarnym polskim tekście. Niecierpliwie wyczekujemy kolejnych odsłon serii, okazała się wyśmienitą rozrywką, tym bardziej, że ładna oprawa graficzna rewelacyjnie uczestniczyła w rozwijaniu historii i tworzeniu klimatu.

bookendorfina.pl

"Im mniej człowiek wie, tym więcej się boi."

Gdy słyszycie "książka detektywistyczna", to jaki bohater przychodzi Wam jako pierwszy do głowy? W moim przypadku jest to Sherlock Holmes.

Dlatego z przyjemnością sięgnęłam po tę lekturę, by przeczytać ją mojej 6latce.

Sherlock Junior to potomek najsłynniejszego detektywa wszech czasów. Podobnie jak jego krewny rozwiązuje zagadki wspólnie ze swoim asystentem, miłośnikiem kryminałów - Walterem (zwanym Watsonem).
W pierwszym tomie pomagają starszej pani odzyskać zaginiony pierścień.
Cieszy mnie, że na rynku pojawią się coraz więcej książek detektywistycznych dla dzieci. Ta wciągająca i zarazem zabawna historia, pełna tajemnic i zagadek posiada dodatkowy atut - uczy języka angielskiego. Jak to możliwe? W narrację wpleciono słówka oraz zdania w języku angielskim. Na końcu książki znajdziecie słownik zawierający wszystkie użyte słówka. Całość świetnie uzupełniają ilustracje, które rewelacyjnie wpisują się w klimat książki.

Dlatego z przyjemnością sięgnęłam po tę lekturę, by przeczytać ją mojej 6latce.

A gdyby sie okazało, że sławny Sherlock Holmes ma prapraprawnuka? Że to nastolatek, który rozwiązuje zagadki. I ma swojego Watsona? I że Sherlock Piąty bystrością i uporem nie odstaje od swojego przodka?

Nie powiem, jako anglistkę bardzo mnie ta książka zaintrygowała. Nie do końca byłam przekonana, czy koncepcja tekstu w języku polskim ze wstawkami po angielsku się sprawdzi, ale czytało się to znakomicie- lekko i przyjemnie. Tekst poprowadzony jest tak, że córka nie gubiła się w ani jednym momencie. Sprawdził się więc u nas doskonale, szczególnie że pomysł czytania bajek w całości po angielsku nie wypalił w ogóle.  Ilustracje, a do tego pytania na końcu rozdziałów sprawiały, że słyszałam tylko: No czytaj dalej!

Bardzo fajna koncepcja. Aaa. No i sama byłam ciekawa, jak ta historia się skończy i kto jest złodziejem.

Słowami mojej córki Matyldy.

"Bardzo dziękuję wydawnictwu @mediarodzina za dwie świetne książki przygodowe, które otrzymałam, przeczytałam i mogę zrecenzować.
Pierwsza to : Sherlock Junior i Niedźwiedź z Londynu. Młody Sherlock to potomek słynnego detektywa Sherlocka Holmesa - moja mama uwielbia oglądać filmy o nim. Tom pierwszy dotyczy zaginięcia pierścionka starszej pani, która zasnęła na ławce w parku, a po przebudzeniu nie miała go przy sobie. Udała się więc po pomoc do młodego detektywa i jego pomocnika - Waltera. Podjęli się zadania. Czy im się udało dowiecie się czytając książkę. Poszukiwania były bardzo ciekawie, dla pomocnika było trudno domyślić się co się wydarzyło i jaki był przebieg wydarzenia, ale Sherlock ma ogromny talent i potencjał detektywistyczny, więc trudno cokolwiek przed nim ukryć, nawet jeśli sprawa jest bardzo skomplikowana, będzie tak długo nad nią pracował, aż będzie zadowolony z efektów. Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca. Bardzo podobało mi się to, że w treści są angielskie wstawki - zdania i słowa, co pozwala mi szlifować mój język angielski bo uczę się odkąd miałam trzy lata. Są też obrazki, co sprawia że treść jest jeszcze bogatsza i aż trudno odłożyć książkę na półkę póki się nie skończy. Dla mnie fajniejszym bohaterem jest Sherlock bo mądry, miły i bardzo pomocny.

Oceniam 5/5"

Słowami mojej córki Matyldy.

🔎"Sherlock Junior i Niedźwiedź z Londynu" - fajna detektywistyczna książka, przy której dzieci mogą także podszkolić swoją znajomość języka angielskiego 👍 Uważam, że to doskonały pomysł by wyszczególnić w książce angielskie zwroty i to w taki sposób, że dziecko jest w stanie z kontekstu wywnioskować o co chodzi 👍 Zresztą sama książka jest bardzo ciekawa i wciągająca, w końcu kto nie lubi rozwiązywać zagadek odkrywać tajemnic 😉 Do tego fajne ilustracje i tak mamy bardzo ciekawą lekturę dla młodych detektywów ❤

Zagadka plus nauka.

Młody potomek słynnego Sherlocka Holmesa (podobno potomek ;) ) przemierza Londyn rozwiązując zagadki i tajemnice, którym inni z całą pewnością by nie podołali. Ma także – a jakże! – do pomocy asystenta, którego nazywa Watsonem (ów asystent w rzeczywistości nazywa się Walter i jest fanem kryminałów). Co wyjątkowego może być w takiej, klasycznej skądinąd, historii? Odpowiedź brzmi: połączenie zabawy z nauką angielskiego!

Sherlock i Watson przyjmują od pewnej starszej pani intrygujące zlecenie. Mają za zadanie odnaleźć zaginiony pierścień. W takcie detektywistycznego śledztwa pojawiają się kolejne zagadki oraz tropy – według jednego z nich w londyńskim parku może grasować niedźwiedź, który kradnie biżuterię (!). Jaka okaże się prawda? Czy młody Sherlock rozwiąże zagadkę?

„Sherlock junior i niedźwiedź z Londynu” to z jednej strony świetna kryminalna historia dla najmłodszych (dedykowany wiek odbiorców to 8 i więcej lat), a z drugiej fantastyczna okazja do nauki języka angielskiego! Historia zamieszczona w książce opowiedziana jest równolegle w dwóch językach, dzięki czemu mali czytelnicy mają szansę odbyć książkową lekcję angielskiego, w której co trudniejsze słowa i wyrażenia są dodatkowo wyjaśnione, co nie tylko pomaga w nauce, ale także do niej zachęca :) Świetna sprawa!

Niniejsza krótka książeczka (raptem niecałe 90 stron) to pierwszy tom zaplanowanej serii – miejmy nadzieję, że kolejne będą stały na równie dobrym poziomie i że pozwolą dzieciom na dalsze szlifowanie znajomości języka – wszak o to w tym wszystkim chodzi :)

Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

#sherlockjunior #sherlockjunioriniedźwiedźzlondynu #mediarodzina #naukaangielskiego

Zagadka plus nauka.

Dodaj cytat z książki Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu