Idealna randka

9788381954525
Malwina Maria Stopyra

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Początek ciężki, później mocno wciąga. Główna bohaterka była dla mnie momentami irytująca, aż nadto naiwna. Zakończenie zaskakujące, ale też można odnieść wrażenie, że historia jest aż za bardzo zawiła. Mimo wszystko jedna z lepszy książek z działu ,,na wieczorne oderwanie,,.

Wczoraj zaczęłam czytać tę książkę, a dziś ją skończyłam - ciężko było mi ją odłożyć bo bylam bardzo ciekawa, co wydarzy się dalej, i czy główna bohaterka w końcu przejrzy na oczy... No i zarówno ona, jak i jej cud-miód chłopak strasznie mnie denerwowali, ale w książkach tego typu uważam takie emocje za pożądane ;) Generanie jest to całkiem przyzwoita książka, którą czyta się bardzo szybko, nie ma w niej niepotrzebnych dłużyzn, do tego bohaterowie wzbudzający emocje oraz interesująca mnie tematyka - polecam!

Ta książka bardzo różni się od „Nasze małe kłamstwa”, oczywiście w pozytywnym sensie. Idealną randkę czyta się zdecydowanie szybciej i przyjemniej. Nie ma już aż takich za długich opisów, których wręcz nienawidzę. Nie jest to też taka typowa książka, bo „zbrodnia” dokonała się prawie na końcu, ale i tak można zaliczyć ją do thrilleru psychologicznego. Jedynym minusem była główna bohaterka. Była strasznie zaślepiona tą nową miłością, że aż w pewnych momentach przesadzała i nie widziała tego co się w rzeczywistości dzieje. Miałam ochotę nią potrząsnąć, aby zobaczyła jakim toksycznym człowiekiem jest TEN facet. Ciekawy jest jeszcze ostatni rozdział, gdzie poznajemy jeszcze jednego mężczyznę. Chętnie sięgnęłabym po kontynuacje i dowiedziała się czegoś jeszcze o ich relacji.

To moje drugie spotkanie z autorką. Po świetnym jak dla mnie debiucie, "Idealna randka" jest całkiem przyzwoita, ale nie dorównuje jednak poprzedniczce.
📖
Z początku nie mogłam się wciągnąć, troszkę się nudziłam, ale to tylko z początku. Z biegiem fabuły zaczęłam się wciągać i ostatecznie mogę powiedzieć, że nie było źle.
📖📖
"Idealna randka" jest zaskakującym thrillerem. Potrzeba troszkę czasu na rozkręcenie, ale później powieść stopniowo wciąga - z każdym rozdziałem, z każdą przerzuconą kartką jest lepiej. Książka najbardziej zaskakuje w końcówce - dopiero tam poznajemy całą prawdę i jest ona naprawdę mocno nieoczekiwana. Burzy moją całą analizę postaci - okazuje się, że osoba, którą miałam za tą "złą" nie do końca nią jest a ta, która była neutralna czy też pozytywna też nie do końca taka jest... Autorka wpuściła mnie w maliny i za to plus.
📖📖📖
To co mnie w książce irytowało, to postać głównej bohaterki. Jak dla mnie była zbyt naiwna. Zbyt łatwo we wszystko wierzyła i nie wiedziała komu zaufać. Taka trochę nierozgarnięta życiowo ta Hannah ;)
📖📖📖📖
Narracja w pierwszej osobie, narratorką powieści jest jej główna bohaterka, Hannah (poza jednym rozdziałem).

Podsumowując: ciekawy i dobry thriller psychologiczny o relacjach międzyludzkich. Wciągający i intrygujący, choć z początku był dla mnie nudnawy. Przyzwoita książka, polecam.

📖
📖📖
"Idealna randka" jest zaskakującym thrillerem....

Lubię tę tematykę. Wciągnęłam się, choć najciekawsze nie zostało tak naprawdę opisane, żeby wzmocnić twist - trochę szkoda, bo głównemu "złoczyńcy" często brak polotu.

Nie przepadam za takim typem książkę, lecz ta wciągnęła mnie. Czytanie jej stało się uzależniające, bo chce się wiedzieć co się wydarzy dalej. Rozdziały kończą się w środku akcji, więc strony przesuwa się automatycznie.
Biorąc ją do ręki, nie sądziłam, że przeczytam ją w kilka godzin, a tym bardziej, że pobudzi każdy zakamarek mojej głowy by odkryć co kryje się za takimi wszystkim zdarzeniami. Na początku narzekałam, że jeśli zaczyna się wątek powinien być zakończony, co zaskakuje mnie na samym końcu. Powstrzymując wypuszczenie powietrza z płuc.

Fajnie sie czytalo i chociaz domyslilam sie przed koncem kto co i jak to nie zaluje czasu ktory jej poswiecilam. Polecam.

No cóż... Męczyłam ją długo... Miałam do niej dwa podejścia... Za pierwszym razem odłożyłam ją, bo akcja ciągnęła się jak flaki z olejem. A w stosiku były bardziej interesujące pozycję ☺ Jednak postanowiłam, że skończę ją☺ zaczęłam czytać i okazało się że jednak ma potencjał 😊 Akcja jakby przyspieszyła i wywołała u mnie zaciekawienie. Ale niestety nie na długo. 😞

Najbardziej irytowała mnie główna bohaterka.

Hannah która jest pracownikiem socjalnym, ma za sobą nieudany związek.
Za namową swojej przyjaciółki Jaz, Hannah umawia się poprzez aplikacje randkową z Alexem.
Okazuje się, że Alex jest wręcz idealnym mężczyzną takim jakiego mogła sobie wymarzyć. Po krótkim czasie są już parą a wokół Hannah zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Na początku podejrzenia padają na byłego chłopaka, Toma, ale na horyzoncie pojawia się była żona Alexa. Tak.. Zapomniał jej o tym powiedzieć.

Hanna tak mnie denerwowała czasami, że miałam ochotę ją po prostu potrząsnąć i powiedzieć: Serio!!!! Naprawdę!!!! Wierzysz w to wszystko co on tobie mówi!!! Obudź się dziewczyno!!!
Przez to wydawała mi się tak mało prawdziwa.
A co do Alexa... to manipulant jakich mało.Ma fioła na punkcie bezpieczeństwa dziewczyny. Kontroluje ja na każdym kroku, a Hannah coraz bardziej boi się o własne bezpieczeństwo. Jest w tym bardzo przekonywujący ale też okrutny. Do tego stopnia że Hannah zaczyna wątpić w swoją przyjaciółkę i myśli że nią manipuluje a największym manipulantem jest Aleks.

Kurczę jeśli takie emocje ma wzbudzać thriller psychologiczny ta autorce się udało. Wkurzona byłam czytając to ale to tylko moje zdanie
Zakończenie zdecydowanie na plus ale nie uratowało to całej książki. 😊

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczyły się losy Hannah i Alexa to sięgnięcie po tą książkę😊
A może macie już jakieś doświadczenia z nią i chętnie podzielicie się ze mną swoimi spostrzeżeniami.

No cóż... Męczyłam ją długo... Miałam do niej dwa podejścia... Za pierwszym razem odłożyłam ją, bo akcja ciągnęła się jak flaki z olejem. A w stosiku były bardziej interesujące pozycję ☺ Jednak postanowiłam, że skończę ją☺ zaczęłam czytać i okazało się że jednak ma potencjał 😊 Akcja jakby przyspieszyła i wywołała u mnie zaciekawienie. Ale niestety nie na długo....

Bardzo naiwna główna bohaterka. Thiriller mimo że przewidywalny, to i tak słuchało się nieźle (audiobook).

Całkiem dobra lektura, początek odrobinę się dłużył, ale z czasem akcja wciąga. Mniej więcej w połowie domyśliłam się potencjalnego zakończenia i nie pomyliłam się za bardzo. Wszystko się spina w całość, nie ma luk w fabule. Pierwsze spotkanie z autorką, całkiem udane :-)