Granice Nieskończoności

Okładka książki Fantastyczne pióra 2019 Marcelina Baczyńska, Agnieszka Fulińska, Sylwester Gdela, Aleksandra Klęczar, Marek Kolenda, Sonia Korta, Wiktor Orłowski, Agata Poważyńska, Kamila Regel, Katarzyna Szymonik, Paweł Wolski, Dariusz Zasadzki
Ocena 6,9
Fantastyczne p... Marcelina Baczyńska...
Okładka książki W głębi snów Sylwia Finklińska, Agnieszka Fulińska, Sylwester Gdela, Aleksandra Klęczar, Marek Kolenda, Anita Kurowska, Wiktor Orłowski, Aleksander Pacion, Agata Poważyńska, Michał Puchalski, Jakub Rewiuk, Anna Sikorska, Magdalena Świerczek-Gryboś, Marianna Szygoń, Anna Maria Wybraniec, Michał Wyzga, praca zbiorowa
Ocena 6,1
W głębi snów Sylwia Finklińska,&...
Okładka książki Nowoświaty Michał Antosiewicz, Lech Baczyński, Monika Fenc, Sylwester Gdela, Marek Kolenda, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Paulina Rezanowicz, Aleksandra Stanisz
Ocena 6,8
Nowoświaty Michał Antosiewicz,...
Okładka książki Zbrodnia doskonała Agnieszka Biskup, Alicja Karasińska, Magdalena Kucenty, Wiktor Orłowski, Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Krzysztof Rewiuk, Magdalena Świerczek-Gryboś, Marianna Szygoń
Ocena 7,2
Zbrodnia dosko... Agnieszka Biskup, A...

Antologia ta zasługuje na uwagę z kilku przyczyn.
Pierwszą, najbardziej oczywistą, są zawarte w niej opowiadania. Mamy tutaj zbiór kilkudziesięciu dobrych tekstów. Wszystkie, zgodnie z założeniem, są bardzo krótkie. Porywają czytelnika tylko na chwilę do swojego świata i oddają z powrotem do rzeczywistości, z nowymi emocjami, przemyśleniami i inspiracjami.
Mi w szczególności się spodobały "Wielkie Coś", "Do zobaczenia za cztery minuty" oraz "Powrót do domu" - swoją drogą ten ostatni emocjonalnie jest bardzo zbliżony do mojego tekstu, który również w tej antologii się znajduje :)
Drugą przyczyną jest sposób wydania, czyli charityware. Ebook jest do pobrania za darmo, ale wydawca gorąco zachęca by wesprzeć przy tym fundację Ratownictwa RK. Wydaję mi się, że rzadko spotyka się charityware w Polsce. Fajnie jest to promować.
Trzecią przyczyną jest sposób doboru tekstów i przyszłość projektu. Jest to druga antologia wydana w ramach "Zapomnianych Snów" i będzie ich więcej. Teksty do antologii są wybierane z konkursu literackiego. Jest to świetna okazja (i inspiracja!) dla początkujących pisarzy, by spróbować swoich sił.

Antologia ta zasługuje na uwagę z kilku przyczyn.
Mi w...

Pobierajcie i czytajcie: