rozwińzwiń

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Moja opinia tutaj:

Moja opinia tutaj:

Krótka antologia kilkudziesięciu, różnorodnych opowiadań: science-fiction, horror, fantasy, weird czy obyczajówki. I to wszystko za darmo, możemy zamiast tego zasilić Fundacje Wsparcia Ratownictwa RK w postaci darowizny. W każdym opowiadaniu cechą wspólną jest nieskończoność. Każdy z autorów przedstawia to na swój sposób. Wszystkie historie są bardzo krótkie ale znajdujemy ich tutaj bardzo wiele. Zwróciłem szczególną uwagę na opowiadania „Wielkie Coś”, „Ostatni świadek” i „Do zobaczenia za cztery minuty”. Teksty tutaj dostępne są wybierane z konkursu literackiego. Z jednej strony rozumiem potrzebę stworzenia krótkich tekstów, ale czasami czytelnik chciałby aby opowiadanie trwało nadal…..

Pobierajcie i czytajcie:

Pobierajcie i czytajcie:

Antologia ta zasługuje na uwagę z kilku przyczyn.
Pierwszą, najbardziej oczywistą, są zawarte w niej opowiadania. Mamy tutaj zbiór kilkudziesięciu dobrych tekstów. Wszystkie, zgodnie z założeniem, są bardzo krótkie. Porywają czytelnika tylko na chwilę do swojego świata i oddają z powrotem do rzeczywistości, z nowymi emocjami, przemyśleniami i inspiracjami.
Mi w szczególności się spodobały "Wielkie Coś", "Do zobaczenia za cztery minuty" oraz "Powrót do domu" - swoją drogą ten ostatni emocjonalnie jest bardzo zbliżony do mojego tekstu, który również w tej antologii się znajduje :)
Drugą przyczyną jest sposób wydania, czyli charityware. Ebook jest do pobrania za darmo, ale wydawca gorąco zachęca by wesprzeć przy tym fundację Ratownictwa RK. Wydaję mi się, że rzadko spotyka się charityware w Polsce. Fajnie jest to promować.
Trzecią przyczyną jest sposób doboru tekstów i przyszłość projektu. Jest to druga antologia wydana w ramach "Zapomnianych Snów" i będzie ich więcej. Teksty do antologii są wybierane z konkursu literackiego. Jest to świetna okazja (i inspiracja!) dla początkujących pisarzy, by spróbować swoich sił.

Antologia ta zasługuje na uwagę z kilku przyczyn.
Mi w...

• 2022