Dałeś mi siłę

Okładka książki Dałeś mi siłę
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Ja, Kobieta (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Ja, Kobieta (tom 2)
Czwarta Strona
2021-03-23
2021-03-23

Drugi tom "Ja kobieta" okazał się również interesujący. Taka książka o życiu, na faktach autentycznych. Czytając dowiedziałam się wielu rzeczy, których nie znałam, pomimo znajomości tematu.

Wiele czytałam książek na temat które porusza ta. Być może już tak ten temat mam zgłębiony ze za bardzo on mnie nie porusza owszem porusza to kiedy człowiek walczy o życie w czasie choroby. Poprostu czegoś tu brakowało. Za to sama postać malarki ta dziewczyna pięknie się zmienia dojrzewa pod wpływem historia opowiadanych przez malowanych i to jest fascynujące

Jest lepiej, ale nadal rzucają się w oczy liczne nieporadności i niedociągnięcia. Może lepiej byłoby zrobić z tych historii normalne reportaże?
Drugi tom warto przeczytać dla słów, które go kończą...

Drugi tom warto przeczytać dla słów, które go kończą...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Cykl Karoliny Wilczyńskiej 'Ja, Kobieta', którego drugim już tomem jest "Dałeś mi siłę" to historie oparte na opowieściach realnie żyjących kobiet. Swoje życie, problemy i przejścia opisały autorce, by w kolejnych tomach mogła obdarować nimi swoje bohaterki.

Postacią, która łączy poszczególne tomy cyklu jest Klara Werner, malarka pracująca nad projektem, w którym serią obrazów - kobiecych portretów - pragnie oddać ich uczucia, pokazać jak naturalne i prawdziwe one są. Maluje na luzie, bez pozowania, kierując się opowieściami, które snują podczas malowania. Kogo namalowała tym razem?

Joannę zachwycił szkic tworzony przez Klarę w parku, tak nawiązała się między nimi rozmowa a nieznajoma zapytała o możliwość zamówienia portretu ojca. Malarka zaproponowała Terleckiej, że to ją namaluje. Kolejne dni to spotkania kobiet, poznawanie się, opowieść Joanny o trudnym porodzie, niepełnosprawności w rodzinie, braku uczuć ze strony matki, aż wreszcie o chorobach, które pojawiły się w jej życiu - osobiste i nie tylko...

Szczera, punktualna, cierpliwa, ale też wrażliwa kobieta o spokojnym głosie jest totalnym przeciwieństwem nieco zwariowanej Klary, która wciąż podejmuje decyzje jakby była studentką. Pragnie szczęścia i spełnienia marzeń, ale droga do nich nie zawsze jest równa i prosta.

Już po raz drugi Klara otrzymuje lekcję życia w trakcie malowania portretu. Zasłyszane historie sprawiają, że dostrzega braki w swoim życiu i stara się je nadrobić. Nie wszystkie można, ale warto próbować, prawda? Co jakich doszła wniosków? Jakie działania podjęła? Które aspekty najbardziej chciała zmienić? Czy podejmie wreszcie pracę czy nadal będzie żyła za pieniądze ojca?

Bardzo podobał mi się wątek dziewczyny sprzedającej w sklepie dla plastyków - choć przewidywalny to powodujący uśmiech na twarzy.

Książka mocno mną poruszyła i wstrząsnęła. Nie spodziewałam się, że na jedną bohaterkę spadnie tak wiele...
Byłam mocno zdziwiona jak wiele musiała wycierpieć Joanna, ile przeszła, jak trudne decyzje musiała podjąć. Zmagała się z bólem, samotnością, ale otrzymywała ogromne wsparcie od najbliższych, dzięki któremu mogła walczyć. Nie było jej łatwo, często musiała rezygnować ze swoich marzeń.

Przez powieść wręcz się płynie, szybko mijają kolejne rozdziały, bowiem historia wciąż wnosi coś nowego, intryguje, los modelki nie jest czytelnikowi obojętny a i decyzje Klary bywają ciekawe. W tle oczywiście Ginger oraz tajemniczy adresat niewysłanych maili malarki.

Podsumowując - "Dałeś mi siłę" to piękna, mądra i poruszająca historia, wnosząca wiele w życie czytelnika, który może często czerpać z niej wiedzę, szukać rozwiązań i wiary czy nadziei. Że trzeba się podnosić, mieć wolę walki, dbać o więzy rodzinne, ale też czuć się wolnym i niezależnym czy mieć swoje pasje. To również opowieść o niełatwych emocjach, przeciwnościach losu, znakach czy przeznaczeniu, przeczuciach i zwątpieniu. Piękna! Polecam

Jest to druga książka z nowej serii "Ja, kobieta", której bohaterką jest Joanna - ponad 60-letnia kobieta, silna i spełniona życiowo oraz zawodowo. W trakcie malowania ją przez Klarę snuje opowieść o swoim życiu i rodzinie, dużo uwagi poświęcając swojemu nieżyjącemu ojcu. Ponadto opowiada malarce o początkach małżeństwa, trudach macierzyństwa, chorobie ukochanego męża, w końcu o własnej ciężkiej chorobie nowotworowej, którą udało jej się pokonać. Te osobiste opowieści pomagają malarce w stworzeniu portretu pełnego, prawdziwszego.
Polecam, warto przeczytać o "zwykłej" kobiecie, takiej jak my.

Kolejna życiowa historia kobiety,czyta się rewelacyjnie, ciężko odłożyć książkę. Codziennie problemy,dylematy autorka pisze w taki sposób że wczuwamy się w sytuację bohaterki. Piękna i bardzo wartościowa 😊

Kolejna książka z cyklu "Ja, kobieta" i zupełnie inna historia. Całkiem prawdziwa i trochę smutna.

W drugim tomie cyklu Klara maluje kobietę, której opowieść wbija w fotel. niby człowiek dostaje dokładnie tyle, ile może znieść, ale tym, co dane było przeżyć Joannie, można by obdzielić z 5 osób. Mądra, ale i otwierająca na wiele spraw opowieść. POLECAM!

“Dałeś mi siłę” to książka, której opinie jest mi bardzo ciężko napisać. Od momentu jej zakończenia, nadal nie potrafię pozbierać myśli.🙊 Opowieść jaką przedstawia nam autorka
uderzyła we mnie tysiącem różnych emocji. A to, że historia w niej przedstawiona miała miejsce naprawdę tylko to potęguję. 🥰Na pewno nie można uznać tej pozycji za łatwą. Kilka razy musiałam robić sobie od niej przerwę żeby przemyśleć sobie niektóre kwestie.

Autorka w tej powieści chcę zwrócić naszą uwagę na dwie bardzo ważne kwestie o, których często zapominamy.🙊 Pierwsza i najważniejsza, to zadbanie o własne zdrowie i to
niekoniecznie te fizyczne. Chce nam przekazać jak ważne są badania kontrolne.❤️ Drugą kwestią jest rejestracja w bazie dawców szpiku. I pokazanie tego jak często niewiele potrzeba żeby uratować komuś życie.💜

“Dałeś Mi Siłę” to opowieść o sile jaką potrafią dać nam najbliżsi. 😍O walce z przeciwnościami losu i przezwyciężaniu ich. To powieść o, której na pewno jeszcze przez bardzo długi czas nie będę w stanie zapomnieć. 🥰Powinniście wszyscy po nią sięgnąć.❤️

Cześć wszystkim.
Chciałam Wam opowiedzieć o książce, którą ostatnio przeczytałam „Dałaś mi siłę” Karoliny Wilczyńskiej z serii „Ja kobieta”.
Joanna prosi napotkaną w parku malarkę o portret zmarłego ojca. Jednak po krótkiej rozmowie Klara proponuje aby to właśnie kobieta została jej modelką. Joanna opowiada malarce historię swojego życia, by dzięki temu portret był odzwierciedleniem jej osoby.
Książki Karoliny Wilczyńskiej „Ja kobieta” to portrety kobiet żyjących wśród nas, są rozmowami autorki z bohaterkami opisujące ich doświadczenia. Miałam wrażenie, że siedzę z nimi i przysłuchuję się prowadzonej konwersacji. Joanna to kobieta w życiu, której dużą rolę odegrał ojciec. Cofamy się do trudnych lat PRL-u.
Droga życiowa Joanny nie jest usłana różami mimo pięknej i spełnionej miłości pojawia się wiele cierni. Wpierw choroba męża, a później ogromna walka o własne zdrowie. Ta książka to również siła i nadzieja. Podziwiałam siłę i motywację do walki Joanny. Zastanawiałam się momentami ile ja bym dała unieść, czy byłabym tak silna jak bohaterka tej książki? Podczas czytania nie jednokrotnie się wzruszyłam i łza popłynęła po policzku.
Zaletą tej serii jest to, że można czytać książki osobno. Ja na pewno sięgnę po tom pierwszy gdyż zaczęłam od drugiego.
A Wy czytaliście już tą książkę? A może macie w planach?

Cześć wszystkim.