Zanim wyznasz mi miłość

Okładka książki Zanim wyznasz mi miłość Magdalena Kordel Patronat LC
Okładka książki Zanim wyznasz mi miłość
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Tajemnice (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Zanim wyznasz mi miłość

przeczytanych książek 169 napisanych opinii 139

Początek dość pokrętny. Sama książka mnie nie porwała. Najciekawsze i dla mnie najlepsze postaci to babcia Adela i Muszka. Ogólnie fabuła pomysłowa.

Już chciałam labiedzić, że egzaltowana książka, ale...potem mnie wciągnęła. Brakuje mi czasem takich ciepłych, trochę polukrowanych historii, gdzie ludzie się kochają, są dla siebie dobrzy i można na nich liczyć. Ewelina wiedziona impulsem idzie nad rzekę, tam spotyka małą dziewczynkę, która wręcza jej cztery cudem uratowane szczenięta, pojawia się też Piotr. I historia zaczyna się toczyć. Historia Eweliny, babci Adeli, Muszki, wszystkich, których przygarną do swego domu.

Przytulny domek. Domek, w którym znajdzie się miejsce dla każdego, pomocną radą radzić będą Muszka i babcia Adela. Dwie kobiety o złotym sercu a także Ewelina, która wyciąga pomocną dłoń kto znajduje się w tarapatach.
Ewelina spacerując po parku spotyka małą dziewczynkę, która jest przemarznięta i przemoczona od deszczu. W worku znajdują się cztery szczeniaczki, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Ewelinie serce się kraje na takie okrucieństwa. Pomoga im jak najszybciej się da, jednocześnie próbując rozwikłać historię małej dziewczynki. Jagna skrywa tajemnicę przed przyjaciółką, związana jest z Rutą, która spędziła życie w domu dziecka. Czy Ruta znajdzie ukojenie w domu babci Adeli? Czy odnajdzie w sobie skrywany uśmiech i odważy się na rozmowę z tatą którego ma?
Lekka powieść obyczajowa, która niesie ze sobą dużo ciepła, zrozumienia, na każdy problem zawsze znajdzie się rozwiązanie.
Jak najbardziej polecam przeczytać powieść autorki Magdaleny Kordel.

z niecierpliwością czekam na następny tom.

z niecierpliwością czekam na następny tom.

Pierwsze moje spotkanie z twórczością pani Kordel i niestety zawód. Autorka zgrabnie włada piórem, ale za dużo słów, które niczego nie wnoszą do akcji, a jedynie dodają stron. Nie oceniam, bo nie przebrnęłam. Nawet włączenie ekspresowego czytania nie pomogło. Podałam się.

Bardzo słaba pozycja. Przez większość czasu czytamy o niczym , czcza gadanina. Początek akcji ze szczeniakami i dziewczynką zostaje zrzucony gdzieś dalej. Ogólnie nuda koszmarna.

Ogromne rozczarowanie. Jak dotąd autorka była moją ulubioną w kategorii czytadełek, ale teraz mam wrażenie, że całkowicie straciła wyczucie i wenę.
Książka jest przegadana, wiele dialogów jest po prostu nudnych, tak naprawdę o niczym. A sama akcja, szczególnie pod koniec, sztuczna.
Jedyne co mi się podobało to motyw psiaczków.
Niestetey, nie sięgnę po kolejny tom, bo szkoda mi czasu.

Jedyne co mi się podobało to motyw psiaczków.
Niestetey, nie sięgnę po kolejny tom, bo szkoda...

Bardzo dobrze sie czyta. Te tajemnice w tle tylko podkrecaja akcję.

Bardzo dobrze sie czyta. Te tajemnice w tle tylko podkrecaja akcję.

Jestem... Nie. Byłam miłośniczką książek pani Kordel. Teraz czytam i nie wierzę. Dialogi? Irracjonalna wymiana myśli. Coś w rodzaju burzy mózgów. Tylko bardziej dziwaczna.Co się nawinie, to powiemy. Komentowanie nietoperza w sypialni zajmuje z dziesięć stron. Rozmowa o karmie dla kota z półtorej strony. Rozmowa telefoniczna jest koszmarkiem. Nikt, absolutnie nikt, tak nie rozmawia. Ale przecież trzeba czymś zapełnić książkę, bo sama fabuła zajęłaby raptem z 50 stron.
W opisie zawarto stwierdzenie , że to balsam na skołatane nerwy. Co do tych nerwów, to trzeba je mocno trzymac na wodzy, żeby przetrwać ten rwący potok bełkotu. Przegadanie, woda, mowa trawa, gadulstwo, pusta gadanina i bredzenie. Aż mi smutno bo to były zawsze takie "przytulne" książki. A została drętwota.

"- Wiesz, ten święty spokój jest trochę przereklamowany - wtrącił się Jasiek. - Mam wrażenie, że na dłuższą metę wieje nudą..."

Chociaż czasem lubię mieć ten święty spokój, zdecydowanie wolę kiedy coś się dzieje. A jak u Was?

"Zanim wyznasz ni miłość" to pierwszy tom z serii Tajemnice.
Z Autorką - Magdaleną Kordel miałam już przyjemność i miło wspominałam tę przygodę. Tym razem jest tak samo.
Autorka stworzyła opowieść i rodzinę, której chce się częścią być. Babcia i Muszka skradły moje serce od pierwszych stron, ich riposty i mądre rady to złoto. A posiadanie takich oosb koło siebie to skarb.
Ewelina, główna bohaterka to osoba, która zawsze ma dla każdego dobre słowo i chętnie wyciągnie pomocną dłoń. To niestety może być wykorzystane przeciwko Niej.
Powoli poznajemy losy starszych Pań i dowiadujemy się więcej o zmarłych członkach rodziny.
To książka idealna na letnie wieczory. To książka idealna na lato!
Jesli jeszcze jej nie znacie, to zachęcam.
Jeśli lektura za Wami chętnie poznam Wasze zdanie.

"Zanim wyznasz ni miłość" to pierwszy tom z serii Tajemnice.