Od pierwszych słów

Okładka książki Od pierwszych słów Agata Przybyłek
Okładka książki Od pierwszych słów
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Detektyw Rafał Kamieński (tom 1) Seria: W tajemnicy literatura obyczajowa, romans
Detektyw Rafał Kamieński (tom 1)
W tajemnicy
Czwarta Strona
2021-05-19
2021-05-19
AGATA PRZYBYŁEK Literatura polska

O miłości skąpanej w fali tajemnic

Takie ciut rozczarowanie, ale tylko ciut, bo nastawiłam się na lżejszą wersję kryminału, a tu kryminału brak, ale po kolei.
Amelia po nieudanym związku wraca do rodzinnej miejscowości z nastawieniem, że męska cześć ludzkości, to nie jest to.
Rafał od lat pracuje jako detektyw w firmie ojca, a teraz po rozgryzieniu trudnej sprawy, zyskuje na rozgłosie. Los rzuca go nad morze aby przyjrzec się sprawie morderstw modych kobiet sprzed lat.
I jak mozna sie domysleć los tych dwojga przecina się w restauracji, gdzie pracuje Amelia. Reszta powieści jest w zwykłej konwencji.
Na plus na pewno umiejscowienie akcji, piękne, morskie klimaty, urokliwa restauracja. brzeg morza itd.
Szkoda, że to co miało byc największym atutem powieści czyli wątek kryminalny, został potraktowany bardzo po macoszemu, bo pomysł i potencjał był niezły.

Książka zupełnie nie zapadła mi w pamięć, jest to dziwny mix nijakiego romansu z fajną otoczką przyrody i zagadką kryminalną. Czytało się całkiem lekko i szybko, ale jednak historia jest zbyt rozciągnięta. Dałam kolejną szansę sięgając po drugi tom, ale również mnie nie porwał. Nie jest to zła książka, ale troszkę nudna i przewidywalna, do przeczytania w wolnej chwili z braku laku.

Miałam ochotę na lekką, wakacyjną książkę, najlepiej romans. I oto jest! Niestety książka nie do końca spełniła moje oczekiwania. Pomysł był zacny. Romans w połączeniu z tajemnicą kryminalną w tle. Niestety historia kryminalna była bardzo płytko osadzona a romans wisiał w powietrzu i był słodko pierdzący. Zapomniałam o tym, że autorka zupełnie nie potrafi stworzyć w swoich książkach momentu napięcia. Napięcia nie było w ogóle. Wiadomo kto z kim, a i zagadka kryminalna była olewana, właściwie przeszkadzała tylko we wspaniałych dialogach. Pomysł dobry a wykonanie dużo gorsze.

czytając opis książki można ją zakwalifikować jako kryminał-jest detektyw ,morderstwa i do połowy lektury czekałam na rozwój wypadków .nic bardziej mylnego to romans z typu przeczytać i zapomnieć.

Spodziewałam się czegoś innego, jestem rozczarowana.

Miał być kryminał, a dostałam obyczajówkę i to słabą. W niektórych momentach przewracałam oczami na głupoty Amelii i jej dywagacje.

Nie będę kontynuować serii, szkoda mojego czasu.

Gwiazdka więcej za to że autorka akcję umieściła nad morzem, które kocham.

Spodziewałam się czegoś innego, jestem rozczarowana.

Nie będę kontynuować serii, szkoda mojego czasu.

Gwiazdka więcej za to że autorka akcję umieściła nad morzem, które kocham.

Książka bardzo przeciętna, przydługa, ogromnie przewidywalna, wątek kryminalny totalnie niewykorzystany i niewiele wnoszący do całej opowieści, a szkoda, bo miał potencjał.

Pierwszy tom serii sprawił, że mam ochotę sięgnąć po kolejne książki, bo po postu czuję niedosyt. Historia ciekawa, ale nie do końca wykorzystana, chcę więcej ;)

Cudowna, emocjonalna powieść ukazująca słodko-gorzki smak życia.
Doświadczenia, zwłaszcza te złe mają ogromny wpływ na postrzeganie rzeczywistości i kreowanie jej w dość ponurych barwach. Z takim właśnie obrazem mierzy się Amelia...
Czy dziewczynie uda się przywrócić naturalną radość z życia i otworzyć na nowo?
Czy młody detektyw, sprowadzony przez panią burmistrz do rozwiązania sprawy serii zabójstw będzie miał w tym swój udział ?

Zachęcam do zapoznania się z tą historią.
Ta lekka, przyjemna książka, z wątkiem kryminalnym zawładnęła moim sercem🥰 Bardzo miło spędziłam czas przy tej lekturze i już nie mogę się doczekać, aż poznam dalszą część tej serii.

Cudowna, emocjonalna powieść ukazująca słodko-gorzki smak życia.
Czy dziewczynie uda się przywrócić naturalną radość z życia i otworzyć na nowo?
Czy młody detektyw, sprowadzony przez panią burmistrz do...

Lekka przyjemna książka z zagadką kryminalną w tle. Szybko się czyta, chociaż ten wątek kryminalny jest jakiś rozciągnięty, nagle się prawie sam rozwiązuje, tu trochę kiepsko. Natomiast miło czyta się o kwitnące miłości z drobnymi kłopotami. Polecam

Dzisiaj o książce będzie krótko: bez komentarza.

No ale dobra, muszę napisać coś więcej ;) Widziałam spotkanie online z Autorką na temat tej serii. Tajemnica morderstw, poszukiwanie zabójcy, nierozwikłane sprawy i detektyw w roli głównej. Z sympatii do Autorki sięgnęłam po tę serię. Z komediami pani Przybyłek mi nie po drodze, ale inne książki były dla mnie całkiem dobre. Byłam pewna, że tym razem będzie podobnie.

I klops. Wielki zakalec, który jak dla mnie jest ciężkostrawny i powoduje problemy żołądkowe.

W ogólnym odbiorze książka była poprawna jak dla obyczajówki czy romansu. Ale w takim razie nie rozumiem dlaczego była tak mocno promowana jako historia z wątkiem kryminalnym. Wątek ten był tak marginalny, że mogłoby go nie być. Wystarczyło detektywa wysłać na wakacje nad morze, a nie do pracy w celu prowadzenia śledztwa! W tej kwestii w tej fabule nie działo się totalnie nic! Wielka tajemnica została rozwiązana w jedno popołudnie na podstawie rozmowy z jedną osobą i po przeczytaniu akt policyjnych. Serio??? Zero szczegółów, zagadki, wielu podejrzanych, pytań i ślepych zaułków. Pierwszy strzał w podejrzanego i pyk, rozwiązane. Tylko czytelnik nic na ten temat się nie dowiaduje. W dodatku pan detektyw zleca śledzenie komuś innemu. Serio, tak słaby wątek z tym detektywem, że aż mnie głowa boli na wspomnienie tej fabuły. Książka o niczym.

Mimo całej sympatii do pani Agaty i niektórych jej książek, nie potrafię napisać nic lepszego. Książkę na szczęście czyta się błyskawicznie, bo dużo w niej dialogów (swoją drogą bardzo nudnych). Ale jest coś co mi się w tej książce podoba: okładka ;)

Dzisiaj o książce będzie krótko: bez komentarza.

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki