Od pierwszych słów

Okładka książki Od pierwszych słów
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Detektyw Rafał Kamieński (tom 1) Seria: W tajemnicy literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Detektyw Rafał Kamieński (tom 1)
W tajemnicy
Czwarta Strona
2021-05-19
2021-05-19
AGATA PRZYBYŁEK Literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

O miłości skąpanej w fali tajemnic

2783 258 91

Przecudowna książka. Pierwszy raz czytałam twórczość autorki i jestem zachwycona.
Książka w pełni romantyczna i subtelna, takie właśnie lubię. Podczas czytania można wczuć się w emocje które towarzyszą głównym bohaterom. Czułam nawet motylki w brzuchu i miałam wrażenie, że jestem obserwatorką rodzącego się uczucia, i jestem cały czas obok.
A Rafał jest tak wykreowany, że sprawia, że nawet ja chciałabym pójść z nim na randkę ;-)
Co prawda wątek kryminalny mógł być bardziej rozbudowany i mogło pojawić się więcej grozy, ale ogólnie książka mi się bardzo podobała.

A Rafał jest tak wykreowany,...

Amelia to młoda kobieta, która powróciła w rodzinne strony, nad morzem. Tam mieszka razem z dziadkiem i pracuje w rodzinnej knajpie „Nad brzegiem”. Znajomych zbyt wielu nie ma, najlepszy kontakt ma z Przemkiem, któremu jeszcze będąc w szkole Melka wpadła w oko i do tej pory mu nie przeszło.

Rafał poszedł w ślady ojca i oboje prowadzą firmę detektywistyczną. Do tej pory młody Kamieński odpowiedzialny był za kontakt z mediami, czyli wywiady i wystąpienia publiczne. Do tego drobne sprawy by przyłapać niewiernych małżonków na zdradzie. Tym razem ojciec Rafała postanawia przydzielić mu poważniejsze zadanie.

W nadmorskiej miejscowości przy jednej z dróg w lesie, na przestrzeni kilku lat doszło do morderstw na kobietach. Sprawca do tej pory nie został złapany. Pani burmistrz chce raz na zawsze zamknąć ten temat i wynajmuje prywatnego detektywa, może to właśnie Kamieński rozwiąże tę zagadkę.

Co połączy Amelię i Rafała? Czy młody detektyw podoła zadaniu? Czy dziewczyna z małej miejscowości ma szansę na miłość?

Muszę stwierdzić, że mam dosyć mieszane uczucia, co do tej książki. Nie twierdzę, że była zła, jednak zupełnie nie tego się spodziewałam.

Mamy tu romans z nutką kryminału, natomiast jak dla mnie trochę za nudne to było. Przez pół książki nie działo się zupełnie nic. Później minimalnie coś ruszyło, jednak to nadal nie było to, czego oczekiwałam. Co do wątku kryminalnego to niestety uważam go za niewypał. Znany detektyw ma za zadanie rozwiązać zagadkę morderstw kilku kobiet a wszystko niemal był w stanie zrobić w ciągu jednego dnia. Wszystko wyczytuje z akt policyjnych oraz dowiaduje się od ciotki Amelii. Śledzenie podejrzanego zleca i tak komuś innemu.

Co do romansu, coś tam się dzieje, aczkolwiek wszystko jest bardzo, ale to bardzo przewidywalne.

Dużym plusem jest to, że w książce mamy ogrom dialogów, co sprawia, że powieść czyta się w błyskawicznym tempie.

Twórczość autorki bardzo lubię. Do tej pory przeczytałam bodajże dwie książki i bardzo mi się podobały. Jednak to połączenie romansu z kryminałem nie przypadło mi do gustu. Aczkolwiek was zachęcam do przekonania się na własnej skórze, może akurat Wam się spodoba. Ja na pewno jeszcze nie raz sięgnę po książki Agaty Przybyłek z nadzieją, że to było jednorazowe niedopasowanie.

Ksiązka taka nijaka. Bohaterem jest detektyw ale wątek kryminalny czy śledczy nie jest bardzo rozbudowany. Jest to raczej powieść obyczajowa, z wątkiem romantycznym, dobrze się czyta, ale jakaś specjalna rewelacja to to nie jest.

Nieco inna niż przeczytane dotąd przeze mnie powieści Pani Agaty Przybyłek. Inna - w tym przypadku - nie oznacza gorsza. Mamy bowiem wątek obyczajowy, ale wzbogacony o wątek kryminalny. Całość spójna, nie przytłacza nadmiarem treści kryminalnych, dlatego może stanowić miłą, wakacyjną odskocznię od tego, co trudne wokół nas.
Dodatkowy plus za miejsce akcji - polskie wybrzeże.

Dodatkowy plus za miejsce akcji - polskie wybrzeże.

Historia zbyt rozciągnięta w czasie. Nic się tu nie dzieje!
Schemat klątwy i seryjnych morderstw już znamy z innej, polskiej powieści.

Historia zbyt rozciągnięta w czasie. Nic się tu nie dzieje!
Schemat klątwy i seryjnych morderstw już znamy z innej, polskiej powieści.

Przy drodze w lesie w tajemniczych okolicznościach znikają kobiety. Z Warszawy przyjeżdża detektyw,którego Amelia zna z telewizji. Rafał,detektyw od razu zauważył,że Amelia jest inna dziewczyną niż wszystkie.

Przyznam szczerze,że z reguły książki autorki są dość lekkie,ale poruszają niekiedy dość ważne tematy,na które warto zwrócić uwagę. Ta książka jest zdecydowanie inna,bo jest z wątkiem kryminalnym. Pod względem kryminału jest całkiem ciekawie i tajemniczo,choć to raczej mały wątek. Bardziej akcja skupia się na miłości i obyczaju.. Przyznam szczerze,że miła odmiana od autorki.

Choć szkoda,że nie było więcej kryminału to bawiłam się całkiem,całkiem. Oceniam przeciętnie,bo nic szczególnego nie mamy 5/10.

Przyjemna historia

Przyjemna historia

Początek niezły, spodziewałam się obyczajówki natomiast wątek kryminalny miło mnie zaskoczył. Niemniej jednak szkoda że autorka bardziej skupiła się na relacji pomiędzy Rafałem i Amelia niż na dochodzeniu. Książka napisała przystępnym językiem, chociaż dialogi między głównymi bohaterami zbyt rozwleczone i momentami tandetne... Ale nie skreślam autorki,na pewno sięgnę jeszcze po inne jej pozycje.

Bardzo fajna książka, przeczytałam ją bardzo szybko, a to za sprawą fajnego sposobu pisania i ciekawej fabuły. Mimo obyczajówki przeplatał się odrobinę motyw kryminalistyczny, ponieważ główny bohater jako detektyw musiał znaleźć winnego przestępstw. Dla mnie super, sięgam od razu po drugi tom.

Początek książki był bardzo obiecujący, miałam myśl: o zagadka kto będzie mordercą, czy zgadnę? tymczasem wątek kryminalny jest tylko w tle, pierwszy wytypowany podejrzany okazuje się być mordercą, czyli z odgadywania zagadki nici, wątek obyczajowy ciekawy ale przewidywalny, można przeczytać ale w pamięć raczej na długo nie zapadnie.

Agata Przybyłek Od pierwszych słów Zobacz więcej
Agata Przybyłek Od pierwszych słów Zobacz więcej