Poszukiwany

Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 17) kryminał, sensacja, thriller
A Wanted Man
Jack Reacher (tom 17)
kryminał, sensacja, thriller
2021-03-17
Łukasz Praski

Niestety tym razem autor odrobił pańszczyznę. Da się odczuć odcinanie kuponów od sławy. Pozostał niesmak.

Reacher w swoim stylu pokonuje zło....... książka bardzo lekko się czyta i jest dość przyjemna, nie jest to jednak najlepsza część przygód byłego wojskowego.

Słabo ... kto przeczytał jedną książkę z Reacherem to jakby przeczytał wszystkie.

Według mnie najsłabsza książka z całej serii.

Akcja Poszukiwanego zaczyna się dokładnie w tym samym monecie co finał poprzedniej części (Czasami Warto Umrzeć), na węźle autostrady, stoi podróżujący autostopem Jack Reacher, zmierzający do Wirginii. Ma złamany, krwawiący nos, co nie pomaga mu wzbudzić zaufania u kierowców. W ciągu dziewięćdziesięciu trzech minut mija go pięćdziesiąt sześć samochodów, a zatrzymuje się...

świetna akcja,

W starej, nieużywanej pompowni w Nebrasce w zimową noc dochodzi do brutalnego morderstwa. Miejscowa policja rozsyła komunikat o poszukiwaniu dwóch mężczyzn, których widziano, jak oddalali się z miejsca zdarzenia, na drogach zostają ustawione blokady. Dochodzenie rozpoczynają wspólnie szeryf Goodman oraz przysłana z Omaha agentka FBI Julia Sorenson, starając się ustalić...

Klasyczny Lee Child, klasyczny Jack Reacher. Były żołnierz, cywil od zadań specjalnych. Zawsze musi się w coś wplątać, ale jakoś się tym nie przejmuje. Zostaje kilka dni, robi porządek z bardzo złymi ludźmi i rusza dalej. Przeważnie uzyskuje pomoc od niektórych osób, a liczba przeciwników wydaje się bez znaczenia. Fabuła mało prawdopodobna, ale jest sporo zwrotów akcji,...

11/52

Całkiem ciekawa książka i bohater (wcześniej nie miałam styczności z Reacherem). Zwłaszcza te wszystkie wstawki pokazujące w jaki sposób Jack rozumuje, kombinuje, łączy ze sobą swoja wiedzę i fakty w logiczny sposób. Ale historia nie wciągnęła mnie na tyle, że nie przeżyłabym, gdybym nie poznała końca.

1 465
  • Lee Child