Poszukiwany

Okładka książki Poszukiwany
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 17) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-06-12
Data 1. wydania:
2013-01-01
Łukasz Praski

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 Gary Alexander, R.A. Allen, Doug Allyn, Matt Bell, Jay Brandon, Lee Child, Phyllis Cohen, John Dufresne, Lyndsay Faye, Gar Anthony Haywood, Jon Land, Dennis Lehane, Lynda Leidiger, Phillip M. Margolin, Chris Muessig, Mary Stewart Atwell, Albert Tucher, Kurt Vonnegut, Joseph Wallace, Mike Wiecek, Ryan Zimmerman
Ocena 6,1
Najlepsze amer... Gary Alexander, R.A...
Okładka książki Strażnik Andrew Child, Lee Child
Ocena 6,6
Strażnik Andrew Child, Lee C...

Z takim autostopowiczem, który "nie umie liczyć do trzech", ale ma świetną pamięć do liczb i w razie wątpliwości skręca w lewo w poszukiwaniu kawiarni, się nie zadziera. I tym razem przekonali się o tym arabscy "bankierzy", którym przez głowy przeleciały nie tylko ich myśli, ale kule 9x19mm parabellum wystrzelone przez Reachera 😉

Dotarłem do połowy i wywaliłem do kosza. Przepotworny gniot. Nic się nie trzyma sensu. Zawodowi zabójcy zachowują się jak niedorozwinięte nastolatki, kelnerka z wielkimi cycami o mentalności kretynki komunikuje się niczym szyfrant z wieloletnim doświadczeniem. Powtórzeń jak dla idiotów jest co kilka zdań bez liku. Dno puka od spodu.

Lekkie pióro, zwarta akcja, lubię ten styl

Lekkie pióro, zwarta akcja, lubię ten styl

Do połowy byłem skłonny stwierdzić, że to powieść na ,,10". Przygwoździła mnie na cały dzień. Później trochę się zagmatwała, zbyt skomplikowała, dając poczucie przypadkowości, na zasadzie uzupełniania luk w akcji przez autora. Niemniej to jedna z lepszych części całej serii.

Kolejny tom odsłuchany. Świetny jak wszystkie jest ciekawa już od samego początku, a z każdym rozdziałem jest coraz szybciej i ciekawiej. Pod koniec rośnie też współczynnik trupa na stronę 😉
Świetny pomysł z mruganiem i mówieniem bez używania litery a – autor to mistrz.
Planowałam posłuchać czegoś innego ale przeczytałam opis wydawcy kolejnego tomu i już wiem, że nie dam rady - muszę wysłuchać kolejnej części. POLECAM

Świetny pomysł z mruganiem i mówieniem bez używania litery a – autor to mistrz.

Cyt.:
„Dali sobie trzy minuty na przygotowanie. Reacher ich nie potrzebował. Nie zdążył się rozpakować. Nadal miał w kieszeni szczoteczkę do zębów. Był gotowy do akcji.”
Lee Child, „Poszukiwany”

Lee Child, Brytyjczyk mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, publikując w 1997 roku swoją pierwszą powieść „Poziom śmierci” gdzie głównym bohaterem został Jack Reacher, były wojskowy, major żandarmerii, zwolniony z wojska na skutek redukcji armii, chyba nie przypuszczał, że stworzył bohatera, który zyskał fanów niemal na całym świecie, postać już niemal kultową, której popularność wzrosła dodatkowo po kilku ekranizacjach filmowych.

„Poszukiwany” to kolejny, XVII tom niesamowitych przygód Jacka Reacher'a, wydany w 2012 roku. Na pustkowiach Nebraski, w starej przepompowni wody ginie od ciosów zadanych nożem niezidentyfikowany mężczyzna. Lokalny szeryf Victor Goodman i przysłana z biura w Omaha agentka FBI Julia Sorenson rozpoczynają śledztwo. Historia zaczyna się w czasie tuż po finale „Czasami warto umrzeć”, XV części przygód Jacka Reacher’a. Reacher poobijany, ze złamanym nosem, próbuje złapać okazję w swojej podróży do Wirginii. /XVI część „Ostatnia sprawa” była retrospekcją, przenoszącą nas w czasie do okresu służby wojskowej Reachera/.

Bezkompromisowy, nieprzekupny, na wskroś uczciwy a przy tym szybki, sprawny i inteligentny. Bez domu, majątku, prawa jazdy. Wieczny włóczęga. Zawsze stający po słusznej stronie, broniący skrzywdzonych. Jak go nie lubić?

Kolejna świetna pozycja w dorobku Lee Childa, jak zwykle oszałamiające tempo akcji, zagadkowa historia i doskonała rozrywka. I choć zakończenie przewidywalne, bo przecież Jacka Reacher ‘a nie można pokonać, czyta się świetnie.

Polecam.

Cyt.:
Lee Child, „Poszukiwany”

Kolejna historia z moim ulubionym włóczęgą byłym żandarmem zaliczona.
Jack jest postacią która się nie nudzi.
Nie ma znaczenia od którego tomu zaczniesz.
Polecam 👍💯

Kolejna historia z moim ulubionym włóczęgą byłym żandarmem zaliczona.
Jack jest postacią która się nie nudzi.
Nie ma znaczenia od którego tomu zaczniesz.
Polecam 👍💯

"Ludzie zrobią wszystko, żeby pozostać przy życiu, nawet jeśli zyskają tylko dziesięć sekund."

Mam wrażenie, że ta seria nigdy mi się nie znudzi, już tak długo w niej przebywam, a wciąż się angażuję. Odpowiada mi płynny i przyjazny styl pisania, uwzględnia kanony najlepszych wzorców klasycznej sensacji. W dużym stopniu przewiduję, w jakim kierunku potoczy się scenariusz zdarzeń, że kluczowy bohater wymknie się wszelkim przeciwnościom, bo wyjątkowo sprzyjają mu okoliczności, odniesie zwycięstwo w walce dobra ze złem, opowie się za sprawiedliwością, nawet w brutalnej i bezkompromisowej odsłonie. Jednak cała zabawa tkwi w pomyśle na przebieg zdarzeń, pojawiających się nowych aspektach, opartych na starych sprawdzonych mechanizmach budowania napięcia. Skaczę po tomach serii, nie ma potrzeby, aby poznawać je w określonej kolejności, każdy można traktować jako odrębną historię, autor i tak zawsze przybliża pomocne dla uchwycenia całości kluczowe założenia.

Jest coś przyjemnie intrygującego w postaci Jacka Reachera, byłego żandarma amerykańskiej armii, człowieka bez domu i majątku, losowo podróżującego po kraju, opowiadającego się za słabszymi i wymagającymi pomocy, pokrzywdzonymi przez ludzi i los, nie potrafiącymi na własną rękę oswobodzić się od czarnych charakterów. Jack niczym superbohater, doskonale obeznany ze sztukami walki, ratuje świat przed niszczycielską zarazą ludzkiej niegodziwości i okrutności. W siedemnastym tomie śledztwo toczy się nie tyle w konkretnej miejscowości, a w drodze. Reacher łapie autostopową okazję w zimowej Nebrasce i pakuje się w nie lada kłopoty. Stopniowo odkrywa, co kryje się za tożsamością współpasażerów, dwóch mężczyzn i kobiety, i wcale mu się to nie podoba. Na szczęście, potrafi działać z ukrycia i zaskoczenia, dokładnie analizować następstwa zdarzeń, dostrzegać szczegóły dla innych niewidoczne. Jednocześnie, policja poszukuje zabójcę pracownika ambasady. W dochodzenie angażuje się Julia Sorenson, agentka FBI, wyraziście i przekonująco nakreślona postać. W jaki sposób skrzyżują się losy Sorenson i Reachera, staną się wrogami, a może sprzymierzeńcami?

bookendorfina.pl

Samotny , konsekwentny w działaniu, od lat w drodze . Bez majątku i miejsca zamieszkania . Zawsze wdepnie w jakieś kłopoty. Lecz kto mu wejdzie w drogę albo zginie, albo go zabije. Lee Child stworzył bohatera idealnego . Kolejne części kończą się pytaniem i co dalej ? Jeden z niewielu cykli , ktory sie nie wypala

Zaczyna się bardzo dobrze, ale tym razem zakończenie jakoś mnie nie porwało

Zaczyna się bardzo dobrze, ale tym razem zakończenie jakoś mnie nie porwało