Okładka książki Nie ma tego Złego Marcin Mortka Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Nie ma tego Złego
Marcin Mortka Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Drużyna do zadań specjalnych (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Drużyna do zadań specjalnych (tom 1)
Imaginatio [SQN]

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 7138 napisanych opinii 205

Początek zapowiadał się obiecująco. Odbicie księżniczki z rąk porywaczy świetne, pomysłowe. Może trochę na siłę był sam fakt, że sytuacja wyglądała na beznadziejną, ale tu nagle Kociołek wymyślił, tak zrobili i wyszło.
Wszystko co było dalej - nużące i niepotrzebne. Słowem ta książka ma za dużo o jakieś 250 stron.
Ciche dni z żoną przemęczyłam siłą rozpędu, bo pierwsza przygoda taka świetna, na pewno jeszcze coś będzie dalej.
Potem od razu wpadamy w kolejne bagienko...
Humor mocno sztuczny i wujaszkowy. Dialogi z plastiku.
Przygoda naciągana na siłę, na zasadzie działania procy, do jakiegoś punktu kulminacyjnego i potem nagle BAM - samo się wszystko udało.
Szkoda mi tego, że nie ma więcej informacji o tych gusłach. To by mogło być jakimś punktem zaczepienia. A tutaj mam wrażenie, że autor mówi mi: "Nie powiem Ci jak to działa bo i tak nie zrozumiesz"
EDIT: Po zastanowieniu uważam, że chyba powinnam to była przeczytać jakieś 20 lat temu. Możliwe, że książka jest adresowana do nastoletniego odbiorcy.

Ciche dni z żoną przemęczyłam siłą rozpędu, bo pierwsza...

Po przeczytanych wcześniej opiniach spodziewałem się wciągającej przygody z humorem od której nie będę się mógł oderwać. Trochę się rozczarowałem. Jak dla mnie wiało nudą, a humor był dość płytki. Historia jakich wiele w tym gatunku. Lubie fantasy i podobne klimaty ale ta książka absolutnie do mnie nie trafiła. Po kolejne tomy na pewno nie sięgnę.

Po ostatnim spotkaniu autorskim postanowiłam przeczytać serię z Kociołkiem. Wszyscy zachwalali a ja znam w sumie autora tylko z książek dla dzieci. Żółte ślepia przeczytałam. To jedyne z tych dorosłych 🤣

Przyszła kolej na mnie. Początkowo myślałam, że będzie bardziej baśniowo, spokojnie a tu mnie autor zaskoczył. Przekleństwa, bijatyki, nocne imprezowanie. Oczywiście wszystko w dobrym guście 🤣. Zdecydowanie to książka nie dla dzieci.

Książka z gatunku fantasy. Można poznać fajnych magicznych bohaterów, pośmiać się i odpocząć. Podróż do świata magii w tym wydaniu jak najbardziej na tak.

W pierwszej części poznajemy rodzinę głównego bohatera. Ma żonę i trójkę dzieci. Niegdyś żołnierz, dzisiaj mąż, ojciec o właściciel karczmy. Słynie z gotowania pysznych potraw. Jednak ciągnie go do walk, do zarabiania więcej pieniędzy. Chyba nawet do tej adrenaliny. Razem ze swoją drużyną, tutaj elf, goblin, guślarz, krasnolud i rycerz Doli, wyruszają na tajne misje. Walka ze złem, popijawy i co najważniejsze, wspaniałe przygody. To wszystko i nawet więcej. Mam nadzieję, że Was zaciekawiłam. 🤪

Pierwsza przygodę z Kościołkiem uważam za udaną a nawet sądzę, że ona będzie się rozkręcać. Nie dość, że ja będę brnęła dalej to Kociołek będzie wpadał na coraz to ciekawsze pomysły.🤣. Chyba się nie mylę 🤪

Polecam 💪💪💪

Bardzo się napaliłam na tą serię, sporo pochlebnych opinii o niej słyszałam i w sumie trochę się rozczarowałam.
Książka nie jest zła, jest przyjemna, zabawna, miła, bohaterowie są świetni. Do tego mamy cięty język i humor, który mi pasuje.
Niestety czegoś brakuje, sama nie wiem czego. Nie wciągnęła mnie tak jak myślałam. A szkoda.
Sięgnę oczywiście po następne części żeby przekonać się czy jest dla mnie ale zdecydowanie będzie to audio. Mam wrażenie, że dużo lepiej się tej książki słucha niż fizycznie czyta.

Sięgnę oczywiście po następne części...

Całkiem fajny literacki lajcik. Nieźle napisane, dość mocno gatunkowe, ale zarazem bardzo organiczne w formie. Nie żeby ten rejestr opowieści wymagał czegoś więcej. Nie jest to Pratchett, niestety, ale też powiedzmy sobie wprost: daleko od tego drzewa Mortka nie upadł.

Autor sprawnie włada językiem, bywa momentami błyskotliwy, czasami zaś zabawny. Zwykle jednak nie dość zabawny i to jest mój podstawowy zarzut. Podoba mi się dystans, z jakim wszystko jest opisane i doceniam podszycie narracji poczuciem humoru, jednak brakło w tym nieco więcej przekonania i zapewne woli, by mocniej przejść na tę stronę mocy. Przyznaję, że parę razy parsknąłem śmiechem, częściej zaś się po prostu uśmiechałem pod nosem... ale jeszcze częściej pozostawałem obojętny wobec neutralnego lub bardzo, bardzo nieznacznie zabawnego tonu opowieści. Z uwzględnieniem faktu, że fabuła jest po prostu organiczna (acz z paroma fajnymi pomysłami),to tego humoru właśnie brakuje, mogłoby go być po prostu więcej.

W zasadzie można by określić tę powieść jako cozy fantasy i/lub low entry fantasy, a zatem pozycję doskonałą dla czytelników nowych w gatunku czy wręcz niekoniecznie lubiących gatunek, skorych natomiast do przeczytania czegoś, co jest lekką opowieścią drogi, doskonałą jako dodatek do ciepłego kakao i grubego kocyka w zimowy wieczór, a zapewne także zimnego piwa latem.

Bohaterowie są GENIALNI pokochałam ich od początku, humor też uwielbiam, ale... no właśnie fabuła jest mocno średnia. Ani na chwilę nie przystajemy, cały czas się coś dzieje, co oczywiście zazwyczaj jest plusem. Tutaj bohaterowie trafiają na przeszkodę i po dwóch stronach już wszystko jest rozwiązane i tak w kółko, czytelnik nawet nie zdąży się zmartwić bohaterami, bo wie, że zaraz i tak sytuacja dobiegnie końca i znowu będzie wszystko w porządku. Jak na taką krótką książkę po prostu było tego za dużo. Ze względu na bohaterów na pewno warto się zapoznać z serią.

Bardzo dobrze się bawiłem czytając. Tego się po niej spodziewałem. Z przyjemnością sięgnę po kolejne części tej serii bo ciekaw jestem w jakie kolejne tarapaty wpędzi autor swoich bohaterów.

Książka genialna z humorem. Kolejne spotkanie z tym autorem. Bohaterowie są genialni. Bardzo polecam.

Świetna rozrywka

Świetna rozrywka

Nareszcie udało mi się natrafić na jakąś przyjemną serię fantasy. Lekki styl, dużo humoru, sympatyczny główny bohater. Jego kompani też fajni (tylko Urgo mnie wkurzał). Przypadł mi do gustu także bard Głuszec, szkoda, że nie należy do drużyny. Już zamówiłam pozostałe tomy i mam nadzieję, że będą równie dobre.

2 907
    1 753