Zakazana miłość

Okładka książki Zakazana miłość Maksymilian Tchoń
Okładka książki Zakazana miłość
Maksymilian Tchoń Wydawnictwo: Episteme poezja
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
poezja
Wydawnictwo:
Episteme
Data wydania:
2020-12-12
Data 1. wyd. pol.:
2020-12-12
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365172631
Średnia ocen

9,1 9,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki ReWiry Anna Andrych, Małgorzata Borzeszkowska, Daniela Ewa Zajączkowska-Hynas, Dariusz Kozdęba, Zofia Grabowska-Andrijew, Jerzy Grupiński, Krystyna Grys, Jerzy Beniamin Zimny, Julia Maria Górecka, Leszek Dembek, Magda Krytkowska, Małgorzata Osuch, Dariusz Pawlicki, Michał Piętniewicz, Rozwadowska-Bar, Karol Samsel, Jerzy Stasiewicz, Szymon Koropacki, Maksymilian Tchoń, Teodozja Zariwna, Andrzej Walter, Anna Elżbieta Zalewska, Zuzanna Olbrych
Ocena 0,0
ReWiry Anna Andrych, Małgo...
Okładka książki Nieregularnik Kulturalny KOZIRYNEK (Nowy) Dariusz Bednarczyk, Mariusz Bober, Piotr Boroń, Katarzyna Dominik, inni KOZIRYNEK, Rafał Kasprzyk, Katarzyna Kołodziejczyk-Konarska, Łukasz Majchrzyk, Adam Świć, Adrian Szary, Maksymilian Tchoń, Magdalena Woźniak, Paweł Zacharewicz
Ocena 0,0
Nieregularnik ... Dariusz Bednarczyk,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,1 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2
1

Na półkach:

„WYSPA MIŁOŚCI”

Wiersze Maksymiliana Tchonia układają się w pewien logiczny ciąg tworząc poemat, choć oczywiście każdy utwór ma swoją samodzielną egzystencję. Już kiedyś wspominałem, że ta poezja jest nieujarzmiona jak rzeka i potrafi unieść wiele znaczeń oraz metafor. Każdy czytelnik może w niej odnaleźć swoje własne, osobiste inspiracje. Poeta dokonuje swoistego rozrachunku sumienia, ale umiejętnie ubiera je w poetyckie słowa przez co nabiera on waloru uniwersalnego. Można pokusić się jednak o stwierdzenie, że zbiorek ten poświęcony jest miłości.
Trudno jest czytelnikowi rozstrzygnąć czy poeta jest zakochany, czy zamknął się na wyspie samotności i obserwuje rzeczywistość ze swojej pustelni, ale jakie to piękne. (…)
Wydaje się, że podmiot liryczny tych wierszy cierpi na pewien duchowy dualizm. Z jednej strony chciałby zaangażować się w rzeczywistość, a z drugiej strony odpowiada mu postawa bezstronnego obserwatora. W dodatku ten samotny poeta, na kształt romantycznych wieszczów lubi zwracać się do sił wyższych, dlatego w jego wierszach pojawia się Demiurg, Kreator i Pan (w czym można domyślać się Pana Boga). (…)
Widzimy więc, że mimo awangardowej poetyki poezja Maksymiliana Tchonia doskonale mieści się w polskiej tradycji literackiej. W omawianym zbiorku temat miłości jest tylko przykrywką dla podstawowych problemów filozoficznych z jakimi musi się mierzyć każdy człowiek. Warto więc zapoznać się z tymi wierszami aby odnaleźć w nich siebie i swoją miłość. I nieważne czy jest to miłość spełniona czy nie. Ważne, że jest częścią naszego życia i tradycji.


ZDZISŁAW ANTOLSKI, Wyspa miłości (recenzja) – pisarz, poeta, krytyk

(Recenzja z okładki książki)

„WYSPA MIŁOŚCI”

Wiersze Maksymiliana Tchonia układają się w pewien logiczny ciąg tworząc poemat, choć oczywiście każdy utwór ma swoją samodzielną egzystencję. Już kiedyś wspominałem, że ta poezja jest nieujarzmiona jak rzeka i potrafi unieść wiele znaczeń oraz metafor. Każdy czytelnik może w niej odnaleźć swoje własne, osobiste inspiracje. Poeta dokonuje swoistego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6030
1386

Na półkach: ,

„Zakazaną miłością” Tchoń prowokuje. Przede wszystkim pyta nas (między wierszami) o istotę poezji. Czym ona jest tak naprawdę i kto ma prawo ją tworzyć. Jak ma wyglądać i czemu ma służyć. Co stanowi o poezji – co przyjmie do siebie, a czego absolutnie nie wypada do wiersza wkładać? I czy, jak u poprzedników, pisanie to "służba, prawo, przyjemność, przywilej czy obowiązek"? Być może nawet nie tylko o poezję autorowi chodzi, ale o samo pisanie w sensie szerszym – czy można wierzyć w to co zapisane? Idźmy jeszcze dalej, bo jeśli nie tylko o pisanie chodzi, to może też o nasze życiowe postawy?

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/02/zakazana-miosc-maksymilian-tchon.html

„Zakazaną miłością” Tchoń prowokuje. Przede wszystkim pyta nas (między wierszami) o istotę poezji. Czym ona jest tak naprawdę i kto ma prawo ją tworzyć. Jak ma wyglądać i czemu ma służyć. Co stanowi o poezji – co przyjmie do siebie, a czego absolutnie nie wypada do wiersza wkładać? I czy, jak u poprzedników, pisanie to "służba, prawo, przyjemność, przywilej czy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    16
  • Posiadam
    11
  • Teraz czytam
    8
  • Chcę przeczytać
    7
  • Ulubione
    3
  • Chcę w prezencie
    2
  • 2021
    2
  • #miłość
    1

Cytaty

Więcej
Maksymilian Tchoń Zakazana miłość Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także