Nieboszczyk sam w domu

Okładka książki Nieboszczyk sam w domu Alek Rogoziński
Okładka książki Nieboszczyk sam w domu
Alek Rogoziński Wydawnictwo: Filia kryminał, sensacja, thriller
Filia
2020-10-28
2020-10-28
9788381952927
literatura polska

Bawiłam się znakomicie przy tej komedii kryminalnej,boki zrywałam ze śmiechu,autora Alka Rogozińskiego pióro bardzo fajne,styl pisania pisarza ciekawy.
Zabawny,super z dobrym humorem kryminał.

Zabawny,super z dobrym humorem kryminał.

Drogi autorze. Tak bardzo lubię Pana humor, że wybaczam wszystko. Nawet ten milion błędów stylistycznych, który się Panu przydarzył w tej książce.

Zabawna i lekka lektura na jeden wieczór.

Zabawna i lekka lektura na jeden wieczór.

Na półkach: , , , , , ,

"Nieboszczyk sam w domu" Alka Rogozińskiego to barwna opowieść osadzona w atmosferze świąt Bożego Narodzenia, gdzie spokój mieszkańców kamienicy zostaje zakłócony przez nietypowe wydarzenia. Młode małżeństwo znajduje nieżywego Mikołaja pod choinką, a inny lokator stara się odzyskać skradzioną pamiątkę. Główne śledztwo dwójki dziesięciolatków przeradza się w komedię omyłek, tworząc połączenie klasycznej fabuły kryminalnej z czarnym humorem.

W oparciu o bogatą tradycję Rogozińskiego w łączeniu kryminalnych intryg z czarnym humorem "Nieboszczyk sam w domu" dostarcza nie tylko dynamiczną historię, ale także rozrywkę w nietypowy sposób. Autor balansuje między elementami śledztwa a absurdalnymi sytuacjami, sprawiając, że doświadczamy zarówno napięcia, jak i śmiechu.

Ciekawe jest, jak Rogoziński eksploruje postaci dziesięciolatków, nadając im rolę detektywów w tej nietypowej sprawie. To nietuzinkowe podejście dodaje oryginalności fabule i prowadzi do zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji.

Po przeczytaniu kilku dzieł pana Rogozińskiego "Nieboszczyk sam w domu" niestety nie dostarczył mi oczekiwanej dawki świeżości czy zaskoczenia. Mimo że książka w pewnych momentach uchyla drzwi do humorystycznych sytuacji, nie zdołała w pełni mnie porwać.

Dostrzegłam kilka mankamentów tej powieści, a wśród nich zbyt długie opisowe fragmenty, nadmiar bohaterów oraz rozbudowana akcja, która jest sztucznie konstruowana. Dodatkowo niski poziom dialogów co wpłynęło na ogólne zainteresowanie książką. Choć humor jest elementem wyróżniającym twórczość Rogozińskiego, to powyższe aspekty przysłoniły mi przyjemność z lektury. W rezultacie "Nieboszczyk sam w domu" nie był propozycją, która spełniła moje oczekiwania.

Warto jednak zauważyć, że gust czytelniczy odgrywa kluczową rolę, a ci, którzy cenią konsekwencję stylu Rogozińskiego, mogą nadal znaleźć w "Nieboszczyku sam w domu" pewne atrakcyjne elementy. Jednak książka nie wyróżnia się spośród wcześniejszych powieści autora.

Podsumowując, "Nieboszczyk sam w domu" zdaje się pozycją, która może podzielić czytelników – dla jednych stanowi kontynuację charakterystycznego stylu Rogozińskiego, dla innych może przynieść rozczarowanie z powodu pewnej przewidywalności i braku świeżości.

Oo ta książka była fajna. Styl zbliżony do Rudnickiej. Niekiedy miałem wrażenie jakby to ona pisała. Specjalnie czekałem z tą książką do grudnia i śniegu żeby się trochę wczuć bardziej w ten klimat świąteczny. Muszę też przyznać że tą książką Rogoziński mnie przekonał bo jego dwie poprzednie mnie nie porwały. A tu proszę, ta dużo lepsza więc sięgnę po kolejne. Przyjemnie się czytało, lekka komedia kryminalna. Tego właśnie oczekiwałem i się nie zawiodłem :)

❗TW: śmierć, ranienie nożem

Mogłabym napisać jakąś obszerniejszą recenzję, ale koniec roku i już mi się nie chce, więc może za rok się uda.

Ogólnie spoko komedia kryminalna, czuć świąteczny klimat, wiele bohaterów=wiele wątków, a Pola i Kacper to najlepszy element tej książki

❗TW: śmierć, ranienie nożem

Komplentnie nie w świątecznym klimacie, ale zabawna i przyjemna w odbiorze historia. Wiele różnorodnych postaci i zagadka do rozwikałania.

Dzień dobry. Dzisiaj przychodzę do was z kolejną recenzją i wspaniałą książką, którą przeczytałem.
Wszystkin życzę miłego tygodnia.

Opis:

Wśród nocnej ciszy... zbrodnia się rodzi…
Mieszkańcy kamienicy w małym miasteczku Morderczo przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Mają nadzieję, że spędzą je w spokojnej i miłej atmosferze. Kiedy jednak młode małżeństwo zamiast prezentów, znajdzie pod choinką nieżywego świętego Mikołaja, inny z lokatorów odkryje, że skradziono mu bezcenną rodzinną pamiątkę, a swoje „śledztwo” zacznie prowadzić dwójka dziesięciolatków, sielankowa rzeczywistość zamieni się w... prawdziwą komedię omyłek!
„Nieboszczyk sam w domu” to piętnasta książka w dorobku Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych fabuł kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.

Moje odczucia :

Historia opisana w tej książce bardzo mi się spodobała. Ma punktów 1000.
Szybko się czyta i jest bardzo ciekawa. Dlatego, ponieważ przed samymi świętami ktoś zostaje zamordowany. Święty Mikołaj. Dwoje dzieci postanawiają znaleźć mordercę i go odnajdują. Książka jest mega świetna i można ją przeczytać w jeden wieczór. Polecam.

Wszystkin życzę miłego tygodnia.

Opis:

Wśród nocnej ciszy... zbrodnia się rodzi…

Szukałam książki z poczuciem humoru i znalazłam!

Wiele zwrotów i sytuacji mnie bawiło i właśnie dlatego lubię książki Alka Rogozińskiego.
Czyta się z zaciekawieniem, doskonale się przy tym bawiąc. Jest wątek kryminalny, jest trup, jest humor. Czego chcieć więcej?

Jedynym minusem, który w książkach mi przeszkadza to duża ilość bohaterów, którzy się przewijają. Często nie mam głowy to zapamiętywania imion ;) i to utrudnia mi odbiór. Ale przecież wiadomo, że to nie jest wina autora :)

Polecam

Szukałam książki z poczuciem humoru i znalazłam!

Zabawny, świetny kryminał z ciekawą fabułą. Idealny na świąteczny czas.

Zabawny, świetny kryminał z ciekawą fabułą. Idealny na świąteczny czas.

• Przeczytane 2020