Skrawek pola

Okładka książki Skrawek pola
Kasia Bulicz-Kasprzak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga wiejska (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Co przyniesie los?

Link do recenzji

440 68 340

Piękna książka. O życiu na wsi, ciężkiej pracy, wojnice, porach roku i przede wszystkim o miłości. Jest to jedna z piękniejszych książek, jaką miałam przyjemność przeczytać.

Doświadczyłam podróży w czasie... Do surowych realiów życia także moich pradziadków. Życia w ścisłej symbiozie z naturą, w nieuniknionym poszanowaniu jej praw. W trudnych okolicznościach społecznych i politycznych pierwszej połowy XX w.
Autorka pięknie, z wieloma szczegółami, wyraźną pasją i talentem, oddała różne odcienie wiejskiej codzienności.
Różne ludzkie losy......

To pierwszy tom cyklu, którego inspiracji stanowią dzieje rodziny pisarki Kasi Bulicz-Kasprzak.
Cudownie opisane, życie na wsi w trudnych czasach Polski pod zaborami i w czasie wojny.
Polecam😀

Jako miłośniczka sag pokusiłam się o kolejną, z polecenia zapalonej czytelniczki 🙂.
Dokładnie tego potrzebowałam.
Historia chłopów z Zamojszczyzny. Trudy życia, miłości, pragnienia.
Częściowo fakty, wspomnienia snute przez przodków (Autorka jest prawnuczką jednej z bohaterek), częściowo fikcja dla potrzeb fabuły.
Ukazuje nam dawny świat życia na wsi, ale także podróż za...

Zabiorę Was dzisiaj w podróż na Zamojszczyznę. Cofniemy się do 1904 roku, bo właśnie wtedy rozpoczyna się akcja książki "Skrawek pola" Kasi Bulicz-Kasprzak.

Pierwszy tom sagi wiejskiej porwał mnie i zachwycił. Przedstawione w niej zostały losy wiejskich rodzin Lipczewskich i Połajów inspirowane opowieściami i wspomnieniami rodzinnymi autorki, a także losy trzech...

Na półkach: , , , ,

"Skrawek pola" to najnowsza powieść Kasi Bulicz-Kasprzak, która wpasowała się w nurt wydawanych w znacznej liczbie sag, z tą jednak różnicą, że jest to saga wiejska! Uwielbiam sagi i nie mogło tego tytułu zabraknąć na mojej liście czytelniczej. Autorka opowiada o życiu na wsi, zapraszając nas na Zamojszczyznę, skąd pochodzi a wydarzenia opisane w powieści zainspirowane...

Książki Kasi Bulicz-Kasprzak uwielbiam. Uwielbiam za jej umiejętność przenoszenia w czasy odległe i nieodległe, z poczuciem humoru lub odrobiną nostalgii. Piękne, proste, a jednak wciągające historie każdorazowo stanowiły dla mnie odskocznię od codzienności.

Cieszyłam się bardzo na nową sagę tej Autorki. Czekałam niecierpliwie, aż w końcu trafiła w moje dłonie i......

Na półkach: , , , ,

Wspaniała powieść o polskiej wsi!
Ile było historii o przeprowadzce kogoś tam z miasta na wieś, ciągle te same i od nowa te same.
Tu mamy inną jakość. Rewelacyjny obraz wsi, jej mieszkańców, zwyczajów, ciekawostek, przepisów.
Podziwiam wiedzę i talent pisarki. Świetna literatura!

"Skrawek pola" Kasia Bulicz-Kasprzak

Tynczyn jest malutką, zamieszkaną przez różne narodowości wioską na brzegu Huczwy. Tutaj życie płynie swoim spokojnym rytmem, który przerywają, a jednocześnie nadają mu tempa kolejne narodziny i śmierci. I to właśnie w tej osadzie, w ciężkich czasach egzystują rodziny, o których życiu decyduje skrawek pola...
"Skrawek pola" to pierwsza...

Czytam od kiedy pamiętam raz więcej, raz mniej, ale pierwszy raz mam tak, że mając opcje ebook, audiobook chciałam skupić się tylko na papierze. Jeżeli pracuje skupiam się na audio z wiadomych powodów takich jak: czas przesłuchania jest większy, bo robiąc jakąś czynność nie muszę trzymać w ręku książki albo czytnika.
Wracając do książki, która spowodowała, że przepadłam w...

• 2021
  • Przeczytane 2021