Rządy wilków

Leigh Bardugo Wydawnictwo: Mag Cykl: Nikolai Duology (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Rule of Wolves
Rule of Wolves
Nikolai Duology (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec

Po "King of Scars"/"Król z bliznami" spodziewałam się książki roku, ale nie była aż tak dobra jak liczyłam. Podobała mi się, więc i tak czekałam na sequel - nie spodziewając się za wiele, i zostałam pozytywnie zaskoczona tym co znalazłam "Rule of Wolves"! Wciąż nie mogę się przestać zachwycać tą oprawą - nawet bez obwoluty książka olśniewa ♥️ A fabuła też trzyma wysoki...

Na półkach: , , , , , ,

Miej litość nad mym biednym sercem, Pani Bardugo!

To jedna z tych książek, które chciałam czytać i jednocześnie nie chciałam ;-)

- Chciałam, bo uwielbiam ten świat i bohaterów. Po trylogii Grisha, Szóstce Wron i Królu z Bliznami, czuję się jakbym była wśród starych znajomych. Chciałam poznać ich losy, przeżyć z nimi wszystkie wydarzenia.

- Nie chciałam, bo pani Bardugo...

"Rządy wilków" Leigh Bardugo było moim zdaniem jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2021 roku. Wiele osób zakochanych w uniwersum griszów nie mogło doczekać się kolejnej części tej historii. Ja osobiście nie miałam zbyt dużych nadziei-szczególnie po "Królu z Bliznami", który nie przypadł mi do gustu. Nie spodziewałam się jednak, że będzie to aż tak złe. Bardugo...

Po KoS nie miałam zbyt wysokich oczekiwań i myślę, że to w dużym stopniu wpłynęło na mój odbiór tej książki. Prawdopodobnie gdyby nie moja miłość do grishaverse i w szczególności do Nikolaia, to nie wiem czy sięgnęłabym po drugą część po rozczarowującej pierwszej książce.

Jednak bardzo się cieszę, że ją przeczytałam! Jestem pewna, że nie trafi do moich ulubionych książek...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Szybka notatka po przeczytaniu książki w celu ułożenia myśli:

- co się stało z Yurim? czy jego świadomość też cierpi millenia za grzechy, których nie popełnił?
- jak na czasy brutalnej wojny śmiertelność wśród bohaterów jest niesamowicie niska chyba, że jest rozpisana jako trauma na potrzeby rozwoju konkretnych postaci
- liniowy charakter wszystkich wydarzeń politycznych
-...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to