Mężczyzna bez uczuć

2021-03-31
2021-03-31
Klaudia Wyrwińska
romans współczesny dark New Adult romans Suspense

Okładka książki Dark Fairy Tales Celia Aaron, T.M. Frazier, Karina Halle, Natasha Knight, Cora Reilly, C.J. Roberts, Aleatha Romig, Sierra Simone, Marley Valentine, Skye Warren, Willow Winters
Ocena 6,8
Dark Fairy Tales Celia Aaron, T.M. F...

Sebastian został według mnie najlepiej wykreowanym bohaterem. Nieodczuwający emocji, zimny robot, który zapragnął mieć kobietę. Idealny. Świetnie mi się czytało fragmenty z jego perspektywy, ponieważ dzięki temu mogłam lepiej poznać jego myśli. Na pewno stał się jednym z moich ulubionych postaci męskich. Co do Camille to nie za bardzo byłam zadowolona. Kobieta mimo tego, że chciała wrócić do domu będąc w „niewoli” u Sebastiana cały czas jednak nie była tego taka do końca pewna. Wydawało mi się, że nie za bardzo wiedziała czego chce. Gdyby tylko Sebastian dał jej więcej przestrzeni u niej w domu obstawiam, że by u niego została. Dla mnie była pełna sprzeczności. Z jednej strony pragnie Lindstroma, a z drugiej jest dla niej największym złem. Cała fabuła była dobra. Nie piszę, że świetna tylko dlatego, że motyw porwania coraz częściej pojawia się w książkach. Na pewno jeszcze na dużą pochwałę zasługuje trzech bohaterów. Mint – uczeń Camille, Timothy – służący w domu Sebastiana, a także tata głównego bohatera. Oni przypadli mi do gustu nawet bardziej od głównej bohaterki. Książka na początku zapowiadała się świetnie, ale potem ten poziom trochę dla mnie spadł. Cieszę się jednak, że natrafiłam na tą książkę, ponieważ dla Sebastiana warto było ją przeczytać.

Wciągający i pokręcony romans. Nie do końca szablonowy, ze świetnie wykreowanymi bohaterami. Camille to kobieta z wielką pasją, w związku z przystojnym, robiącym karierę Linkiem. Sebastian to właściciel firmy i ogromnej fortuny, szef Linka, chorujący na niezwykłą przypadłość- nie odczuwa emocji jak każdy inny człowiek. I już prawie na samym początku stało się coś, co mnie totalnie zaskoczyło i sprawiło, że historia bardzo mnie zaintrygowała- kiedy Camille wpada mu w oko, Sebastian... porywa ją z zamiarem sfingowania jej śmierci, żeby mieć ją już na zawsze tylko dla siebie. Zdrowo odjechane, ale dla niego to jedyna słuszna decyzja.

Historia bardzo wciąga, sceny erotyczne nie dominują, co się często zdarza w tego typu książkach. Autorka doskonale radzi sobie z oddawaniem emocji bohaterów i potrafi zaintrygować czytelnika. Świetny romans, polecam fankom gatunku, na pewno nie będą zawiedzione.

„Mężczyzna bez uczuć” to książka, której tematyka jest dość specyficzna, a co za tym idzie oryginalna, ciekawa i na pewno niepowtarzalna. Nie jest to romans, który będzie słodki i lekki, gdyż jest to książka z motywem chorego, a wręcz obsesyjnego uczucia.

Można uznać, że Sebastian „upatrzył” ją sobie od razu, stała się jego nic nieświadomą ofiarą, na której punkcie miał niemałą obsesję. Główny bohater od dziecka jest specyficzny, gdyż dosłownie nie odczuwa emocji, a innych postrzega przez pryzmat własnych wniosków i obserwacji.

Bardzo ciekawił mnie cały zarys historii, gdyż nie czytałam nigdy wcześniej nic o podobnej tematyce. Najbardziej jednak zainteresowało mnie zachowanie i tok myślenia bohatera, gdyż według niego zamknięcie Camille w „złotej klatce” sprawi, że z biegiem czasu będzie chciała pozostać przy nim na zawsze.

Sebastian chciał jej dać wszystko oprócz wolności, gdyż uświadomił sobie, że w jej obecności zaczął coś odczuwać choć początkowo nie umiał tego zdefiniować. Nie ukrywam, że początkowe zachowania bohatera momentami mnie przerażały, a jego decyzje były dla mnie niezrozumiałe. Jednak autorka wplatała tu wątki z dzieciństwa Sebastiana, dzięki czemu byłam w stanie zrozumieć jego postępowanie.

Jest to książka bardzo oryginalna i na pewno nie spotkacie się z taką historią w wielu pozycjach. Znajdziemy tu zarówno strach, wzruszenie, jak i trzymające w napięciu wydarzenia, które sprawią, że ciężko Wam będzie oderwać się od tej książki. Polecam! 🧡

Absolutnie nie

Absolutnie nie

Bardzo przyjemna i lekka książka. Z ciekawym motywem xD

Bardzo przyjemna i lekka książka. Z ciekawym motywem xD

Sebastian Lindstrom słynął z bycia skrytym i niedostępnym dla innych. Na jego twarzy nigdy nie pojawiały się emocje a od jego postawy odwiecznie bił jedynie chłód. Typowa maska tajemniczego biznesmena przylgnęła do niego na wieki. Wydawać mogło się, że ten mężczyzna nie posiada uczuć (i najpewniej stąd wziął się tytuł).
Wszystko ulega zmianie, kiedy poznaje na imprezie firmowej Camillę Briarlane - kobietę jednego z jego kolegów. Camilla zwala go z nóg od pierwszego wejrzenia a fakt, że jest w związku wcale nie przeszkadzał Sebastianowi w planowaniu tego, jak ją posiąść. Trudno mu nad sobą panować.
W wyniku jego doskonałego planu kobieta zostaje porwana. Biznesmen jest pewien, że to jedyna droga do zdobycia jej serca. Camilla oczywiście się stawia. Przez znaczną część książki obserwujemy nie romantyczną relację kochanków a zażartą walkę o wolność i nieustanne wchodzenie ze sobą w układy. Nieszczęśliwy związek i zamieszanie w życiu sprawiają jednak, że Camilla finalnie ulega urokowi przystojnego bogacza.
Książka jest typową historią o syndromie sztokholmskim. Ofiara porwania zakochuje się bez pamięci w swoim oprawcy i wkrótce nie może bez niego żyć. Osobiście nie jestem fanką tego typu historii, czy romantyzowania przestępstw, ale jest dla mnie jasnym, że niektórym taka formuła prowadzenia akcji jak najbardziej odpowiada.
Do zalet książki można również niewątpliwie zaliczyć wielowątkowość i dość barwne postacie, których charaktery są jasno określone. Sceny erotyczne są napisane poprawnie a cała historia opatrzona jest przyjemną narracją. Dodatkowo zakończenie jest niesamowicie zaskakujące, co zdecydowanie możemy wpisać jako kolejny walor ,,Mężczyzny bez uczuć’’.
Do wad zaliczyłabym jedynie typowość tej historii i po tysiąckroć powielany wątek. Jest to jednak sprawa subiektywna czytelnika - być może właśnie ciebie taka fabuła zachwyci. Serdecznie zapraszam do przeczytania i podzielenia się opinią!

Wszystko ulega zmianie, kiedy poznaje na imprezie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ciekawa w odbiorze. Nie nazwałabym jej mrocznej (chociaż tak odczuwałam jej prezentację) wręcz przeciwnie swoją opowieścią przedstawia mężczyznę, który nie umie odczytywać emocji, a co najważniejsze czuć ich. W grę wchodzi jedynie czysta logika i analiza danych, na czym główny bohater opiera swoje decyzje i wybory. Element zaskoczenia jak dla mnie w charakterze postaci, przedstawiony zupełnie inny typ mężczyzny. Oczywiście mamy do czynienia z elementami stalkingu, trochę syndromu sztokholmskiego, jednak wbrew pozorom odbiór książki był bardzo pozytywny w mojej ocenie. Dobrze wykreowane postacie i odbiór bohaterów.

Słaba i jeszcze raz słaba. Czytając ta książkę czeka tylko totalne wyłudzenie. Nie ma tu emocji, wszystko jest takie sztuczne, wymuszone. Końcówkę to już przekartko2alam, bo szkoda było czasu. Ani głowni bohaterowie, ani przewodni motyw tej ksiazki nie okazały się wybitne. Ciągnęło się to niemiłosiernie długo.

Sama nie jestem pewna jak ocenić ta książkę typowy erotyk, ale nie czułam tego żaru. Z jednej strony historia jakos mnie nie wciągnęła, ale z drugiej chciałam wiedzieć jak ich losy się zakończą.

Ta pozycja jest bezbłędna!
To moje pierwsze spotkanie z tą zagraniczną autorką i muszę stwierdzić, że bardzo udane!
Już po kilku stronach polubiłam jej styl, z przyjemnością czerpałam z książki satysfakcję.
O tak! Ta książka właśnie taka była- satysfakcjonująca. Całą historię przedstawioną przez autorkę czytałam z zapartym tchem.
Celia Aaron stworzyła bardzo barwne i ciekawe osobowości. Mamy tutaj Camille, która z pozoru była bardzo poukładaną kobietą, wiodła spokojne i poukładane życie. Była też w związku. A w jednej chwili jej spokój zaburzył inny mężczyzna. I to nie byle jaki, ponieważ jego osobowości przyprawia o zawrót głowy. To był mroczny, ale intrygujący typ człowieka. Rzekłabym nawet, że jego osoba przyprawia o dreszcze. Jego umysł był niesamowity, ale także przerażający. Bardzo tutaj wiele sprzecznych emocji.
Podobało mi się w książce to, że możemy dokładnie poznać myśli bohaterów, dzięki stylowi jaki obrała autorka. Naprzemiennie dawkowała nam myśli i odczucia głównych bohaterów.
"Mężczyzna bez uczuć" to książka, do której będę wracała i wiedziałam to już podczas lektury. Ogrom emocji i ogrom świeżości.
Pozycja, od której nie potrafiłam się oderwać, ba! Nawet nie chciałam. Łykałam każdy jeden rozdział jak oszalała. Jestem oczarowana i mam nadzieję, że w Polsce pojawią się kolejne książki tej autorki jak najszybciej. Jestem mocno zaintrygowana tą twórczością.
Gorąco polecam, tu emocji nie ma końca!

Ta pozycja jest bezbłędna!
Celia Aaron stworzyła bardzo barwne i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to