Mój szef. Mój AS

Okładka książki Mój szef. Mój AS
Melissa Darwood Wydawnictwo: Melissa Darwood Cykl: Mój szef (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Mój szef (tom 2)
Melissa Darwood
2021-04-13
2021-04-13
komedia romantyczna romans erotyk zespół Aspergera romans biurowy humor komedia

Z ciekawości sięgnęłam po kontynuację książki pt. "Mój szef". Pierwszy tom był niezwykle zaskakujący, zabawny i był świetną rozrywką. Tak samo było w przypadku tej części. Słuchałam jej w audiobooku i muszę przyznać, że nie raz parsknęłam śmiechem idąc ulicą. Świetnie wykreowani bohaterowie, szalenie zabawna, idealnie wpasowuje się w moje poczucie humoru, a także, mimo tego, że jest to po prostu erotyk, fabuła również stanowi atut tej powieści. Bawiłam się bardzo dobrze przy lekturze! Dużo śmiechu i idealna odskocznia od codzienności!

Dzięki świetnie ułożonemu planowi Jana wchodzę do firmy punkt ósma po świątecznej przerwie odziana w „habit”. Ja Maria nie byłabym sobą gdybym z Janem nie poszła na kompromis skoro ja mam być w „habicie” to on...
Regulamin firmy zabrania związków między pracownikami, a dzięki planowi Jana wszystko ma się udać i być tak jak powinno- skupiamy się tylko na pracy, ale czy to jest możliwe?
Początek związku jest trudny. Dopiero się poznajemy. Nadajemy na zupełnie innych kanałach- „on to BBC, ja to MTV”. Mimo wszystko będę się starać. Początkowo Jana darzyłam nienawiścią, a teraz nie wyobrażam sobie żeby go nie było- kocham go, ale czy uda mi się żyć według grafiku? Bez którego mój AS nie potrafi funkcjonować.
Czy taki powściągliwy AS jak Jan i neurotypowa ekstrawertyczka jak ja mogą stworzyć udany związek i być ze sobą szczęśliwi?
Kochani drugi tom świetnej opowieści, która pokazuje że miłość nie wybiera czy ktoś jest zdrowy czy chory. W tym tomie widzimy jak Maria i Jan walczą dla związku i wspólnego szczęścia. Maria musi się nauczyć żyć z Janem, który przez AS nie okazuje emocji jak neurotypowa osoba, na wszystko musi mieć twarde argumenty, nie wie czym jest sarkazm. Jan kocha Marię i to do takiego stopnia, że wpuszcza ją do swojego poukładanego świata (choć początkowo nawet nie brał wspólnego zamieszkania pod uwagę) i stara się aby była szczęśliwa mimo że nie da jej spontanicznego buziaka. Kompromis w tym związku staje się słowem klucz. Autorki wciąż nie opuszcza duża dawka humoru, a sceny łóżkowe wręcz wywołują dreszcze. Koniec książki stawia parę przed kolejną nową rzeczywistością, a z pewnością nie było to zaplanowane, a wręcz prawie nie możliwe. Oboje nie byli przygotowani na taką okoliczność.

„Mój szef. Mój AS.” przeczytałam zaraz po premierze. Historia, która skradła moje serce pod wieloma względami. Jan, mężczyzna opanowany i pedantyczny. Maria śmiało można stwierdzić, że jego przeciwieństwo. Jednak one podobno się przyciągają. Książka, która zdecydowanie poprawia humor. Cięte riposty i przezabawne sytuacje.
Audiobooka odsłuchałam w ramach przypomnienia sobie książki przed premierą kolejnego tomu. Mimo iż wcześniej przeczytałam książkę i znałam jej fabułę to nie powstrzymało mnie przed wybuchami głośnego śmiechu. Polecam całą serię.

Audiobooka odsłuchałam w ramach przypomnienia sobie...

Utrzymany poziom z pierwszej części. Szybka lektura historia zabawna i As najlepszy. Polecam

Kontrast między Janem a Marią jest tym, co napędza tę książkę. Mają między sobą fajną chemię, która sprawia, że chce się śledzić ich losy. Problemem jest tylko to, że w sumie mało jest angażujących rzeczy w tej książce - tzn dzieją się jakieś wydarzenia, ale nie specjalnie są ciekawe.

Na plus na pewno jest to, że bohaterowie fatycznie ze sobą rozmawiają. Nie wiem czy to specyfika ASa czy po prostu w końcu ktoś napisał książkę bez najtańszych chwytów, ale nie znajdziecie w tej pozycji konfliktów wynikających z niedopowiedzeń sytuacyjnych. Problem jest jednak inny. Ponieważ nieszczególnie się ze sobą kłócą, trochę wieje nudą.

Jest uroczo, słodko, stylistycznie bardzo fajnie, książkę czyta się szybciutko i przyjemnie. Sceny seksu też są dość zgrabne i ze smakiem.

Dam 9 a co ? Usmiałam się co niemiara ale łezka też się pojawia. Pisałam że w pierwszym tomie mamy humor, dowcip i cięty język to w drugim trzeba pomnożyć przez 3
Takie książki aż chce się czytać

Takie książki aż chce się czytać

Moim zdaniem dużo gorsza część niż pierwsza, skutecznie zniechęciła mnie co sięgania po kolejną. Główna bohaterka jest okropnie irytująca, dziecinna, kreuje się na niezależną i samodzielną, ale na każdym kolejnym kroku pokazuje że jest dokładnie na odwrót. Skoro książka miała dotykać problemu pomijanego społecznie jakim jest zespół Aspergera to mogła również więcej kwestii wyjaśniać i bardziej zwrócić uwagę na przemianę bohatera. Uważam, że książka jest trochę toksyczna biorąc pod uwagę promowane rozwiązywanie problemów sexem, szantaż czy manipulację faktami. Nie polecam :)

Lekka i przyjemna, pokazująca w zabawny sposób trudy budowania związku między bohaterami.

Zabawna książka, uśmiałam się, polecam

Zabawna książka, uśmiałam się, polecam

W pierwszej części poznajemy Marię i Jana, którzy naprawdę mogą wywrócić nam życie do góry nogami. I tak samo dzieje się tutaj. Jest humor, jest miłość, są gorące sceny, ale przede wszystkim coraz bardziej poznajemy Jana i jego zachowania i nie da się go nie kochać. Po prostu autorka tak świetnie nakreśliła tę postać, że z przyjemnością czyta się nawet jego zagubienie to jak próbuje zrozumieć co się z nim dzieje w pewnych sytuacjach.

Humor jak zawsze pierwsza klasa i naprawdę w pewnych momentach śmiałam się w głos, bo teksty Marii i komentarze odpowiednie do pewnych sytuacji były trafione w dziesiątkę.

Mam nadzieję, że w kolejnej części będzie również Julka i Jeremi, bo ta dwójka również mnie zaintrygowała i muszę przyznać, że pasują jako nowi znajomi do naszych bohaterów.

Książkę naprawdę szybko się czyta, bo nie da się od niej oderwać i może dla niektórych będzie się wydawało, że przecież co można zawrzeć w tej części pewnie będzie wiele podobieństw do poprzedniej. Owszem tak jest, ale nie do końca, bo mamy krok do przodu jeśli chodzi o związek tej dwójki, wiele się dzieje i wiele kompromisów nowych muszą we dwoje przetworzyć. A życie z kimś kto ma Zespół Aspergera też nie jest łatwe.

Naprawdę podoba mi się zamysł autorki, aby ukazać głównego bohatera w taki sposób, to jest coś nowego, ale przede wszystkim świetnie napisane, że z każdą stronę się człowiek wciąga i chce wiedzieć co wydarzy się dalej. Polecam z czystym sumieniem, jestem pewna, że Wam się spodoba. A ja nie mogę doczekać się jak przeczytam kolejną część, tym bardziej po końcówce drugiej wywrócenie do góry nogami życia Marii i Jana, dopiero się zacznie.

Melissa Darwood Mój szef. Mój AS Zobacz więcej
Melissa Darwood Mój szef. Mój AS Zobacz więcej