Zwyczajne cuda

2020-10-14
2020-10-14
9788381952804
literatura polska

Bardzo przyjemna świąteczna historia. Z niecierpliwością i zaciekawieniem śledziłam losy bohaterów wyczekując szczęśliwych zakończeń. Tak właśnie, w liczbie mnogiej.
Miłej lektury.

Miłej lektury.

Książka długo czekała na półce na przeczytanie ,byłam pewna iż nie oderwę się od lektury,ponieważ nie jest to pierwsza przeczytana pozycja Pani Agnieszki.
Niestety w tej lekturze nie poczułam klimatu świąt,historia bohaterów nużąca ,gubiłam się w postaciach.
Pod koniec książki dopiero ogarnęłam o co chodziło i jaki zbieg okoliczności połączył bohaterów książki.

Zwyczajna książka o zwyczajnym życiu. Tyle, że ktoś postanowił nieco je sobie zmienić i wykonał coś, co wpłynęło na losy wielu osób. Bo okazuje się, że każdy marzy o wielkiej miłości i szczęściu.

Ona w niezbyt szczególnym dla siebie czasie znalazła się, jak co dzień, na przystanku. Wzrokiem zahaczyła tego, który znalazł się tam zupełnym przypadkiem. Coś zaiskrzyło. Tyle, że się minęli i nie spotkali w odpowiednim czasie, bo jej autobus pojechał w zupełnie innym kierunku. Dziewczyna postanowiła pomóc szczęściu i spróbować znaleźć tego jedynego. Zamieściła więc ogłoszenie na osiedlowej tablicy i podała swój numer telefonu. Jednak deszcz zmienił czytelny przekaz w coś, co trafiało nie tam, gdzie powinno.

Marta zrobiła coś, czego skutki będzie odczuwać. Może to było głupie i naiwne, ale miała nadzieję, że uda się jej w ten sposób odnaleźć tego przystojnego mężczyznę z przystanku. Póki co natrafiła na kilku żartownisiów i innych facetów, którzy też szukają swojej połówki. Ale żaden z nich nie przypomina Hugh Granta. Marta czeka więc dalej. A w tym czasie jej ogłoszenie żyje swoim życiem i łączy, bądź dzieli, innych. Czy kobieta odnajdzie tamtego mężczyznę?

"Zwyczajne cuda" to nie jest książka typowo świąteczna, choć główne wydarzenia rozgrywają się tuż przed świętami. To przyjemna historia o zwykłych ludziach i perypetiach, które mogą spotkać każdego. Dodatkowym atutem dla mnie było to, że Marta jest bibliotekarką i w książce również jest mowa o innych książkach. A sama historia? Może i banalna, bohaterka też niczym się nie wyróżnia, ale tym lepiej czytało się taką zwykłą opowieść, o życiu, ludziach, marzeniach, pragnieniach, poszukiwaniach, spoglądaniu w głąb siebie, odnajdywaniu tego, co jest dla każdego najważniejsze. To dobra lektura na zabiegany, przedświąteczny czas, by na chwilę zwolnić i przeczytać sympatyczną opowiastkę.

Przyjemna, mimo że romans. Napisana w sposób ciekawy. Fajnie, że główna bohaterka nie jest piękna, cudowna zachwycająca i itd. i nawet czasami coś jej się nie udaje, jest normalna!!! Postać mężczyzny już jest trochę banalna i oczywista - ambitny ale z biednej rodziny i małej miejscowości, pragnie ciepła i normalnej miłości itd.

Klimatyczna książka, którą się z zaciekawieniem. Historia ma swój charakter i przesłanie. Idealna na świąteczny czas. Jak zwykle pięknie opisane tematy przyjaźni, miłości i bliskości, tak bardzo ważne w naszym życiu.
Polecam!

Polecam!

Ogłoszenie powieszone na osiedlowej tablicy daje początek niezwykłym wydarzeniom. Pozornie niezwiązane ze sobą nitki różnych historii zaczynają się splatać w jedną opowieść o miłości, bo przecież w tym pięknym czasie każdy jeszcze mocniej pragnie kochać i być kochanym.
Losy bohaterów przecinają się w najmniej oczekiwanych momentach i miejscach. Przypadek, przeznaczenie, pomyłka, praca nad sobą czy rozmazana cyfra w ogłoszeniu – co sprawi, że w końcu każdy z nich powie: "To właśnie miłość?".

Pierwsza książka przeczytana w tym roku. Idealna w klimacie świąt i zimy.

Powieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości. Samotności i tytułowych zwyczajnych cudach. W te dni świąteczne wszystko może się wydarzyć. Niemożliwe staje się możliwe. A miłość przychodzi w najmniej spodziewanym momencie.

Dwoje ludzi mija się przypadkiem na przystanku. Spotkali się wzrokiem i poczuli „to coś”. Jednak autobus odjeżdża. Kobieta pisze ogłoszenie z prośbą o kontakt. Trzeba spróbować wszystkich możliwości, aby się odnaleźć. Czy jest szansa, aby pojawiła się ta najważniejsza odpowiedź? A może tylko w odpowiedzi będzie miejsce na głupie żarty postronnych osób?

A Ty jakie książki polecasz w klimacie świątecznym?

Pierwsza książka przeczytana w tym roku. Idealna w klimacie świąt i zimy.

Dwoje ludzi mija się przypadkiem na przystanku. Spotkali się wzrokiem i...

Nastrojowa, świąteczna powieść... O nas, o miłości, o poszukiwaniu szczęścia, o samotności, o potrzebie bliskości. Książka o tym, że tuż za rogiem może czekać na nas niespodzianka, zwyczajny ( bądź też niezwyczajny) cud :)

Bardzo ciepła, dająca otuchę książka. Polecam zwłaszcza w okresie świątecznym.

Bardzo ciepła, dająca otuchę książka. Polecam zwłaszcza w okresie świątecznym.

• Świąteczne