Marzenia, które się spełniają

Okładka książki Marzenia, które się spełniają Agnieszka Krawczyk
Okładka książki Marzenia, które się spełniają
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Ulica Wierzbowa (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Ulica Wierzbowa (tom 3)
Filia
2020-09-02
2020-09-02
9788381952149
literatura polska

Całą serię oceniam bardzo wysoko,gdyż są to piękne książki z mądrym przesłaniem, życiowe i pocieszające.

Losy mieszkańców ul. Wierzbowej. Zaczęłam od 3 tomu nie wiedząc że są 2 pierwsze jednak to nie odebrało mi przyjemności z czytania. To wzruszająca opowieść o mieszkańcach sielskiej miejscowości Uroczyn. Każdy z nich wzbudza inne emocje, jedni urzekają od pierwszego zdania inni wzbudzają niechęć, niemniej jednak kibicuje się każdemu z nich, licząc że ci "trudniejsi" podejmą trud zmiany siebie. Mnie urzekła postać Nelki- postać nietuzinkowa, prostolinijna, ujmująca, szczera i otwarta. To druga postać dziecięca po bohaterce serii Remigiusza Mroza- Lidce Zaorskiej, która mnie zachwyciła. Książka pokazuje życie w jego najzwyklejszych odcieniach, tych zwykłych, które każdy z nas doświadcza w swojej codzienności. Pokazanie że dobroć, życzliwość, serce dla bliźniego to wartości, którymi warto kierować się w życiu a które niestety we współczesnym świecie uważane są za słabość i nie pasują do wizji współczesnego człowieka. Ja już zapisuję sobie w pamięci by przeczytać dwie pierwsze części i móc spotkać się choć z częścią bohaterów tego tomu. :-)

Świetne zakończenie trylogii o mieszkańcach z ulicy Wierzbowej. Historie zwykłych ludzi, a jednak niezwykłych. Każda osoba ma swoją historię. Najbardziej zauroczyła mnie Nelka. Niby taka zwykła opowieść, ale daje dużo do myślenia, Zawarte są w niej różne przesłania, Każdy czytelnik znajdzie dla siebie jakieś inne.

8,5/10
Uwielbiam tę serię. Małe miasteczko, seniorzy z humorem i zagadka :)

8,5/10
Uwielbiam tę serię. Małe miasteczko, seniorzy z humorem i zagadka :)

Najsłabsza część.

Najsłabsza część.

W moje ręce trafił od razu trzeci tom. Ale nie przeszkadzało mi to w ogólnym odbiorze tej pozycji. Taki odstresowacz, czytało się lekko, miło i przyjemnie. Chciałabym mieszkać przy takiej ulicy gdzie wszyscy ( no, prawie wszyscy) się o siebie troszczą i sobie pomagają a nie wymyślają ciągle nowe złośliwości. Trochę mi trudno uwierzyć, że są takie miejsca. Nie mniej jednak cieszy mnie zakończenie, lubię gdy ludziom żyje się dobrze.

Bardzo mi było przyjemnie być na ulicy Wierzbowej. Ciężko jest mi się rozstać z Bohaterami. I część zaczynałam z 8 razy ale im bardziej zgłębiałam przygody bohaterów tym byli mi bliżsi. Dziękuję Autorce za ten cykl <3

kontynuacja dalszych losów bohaterów powieści.

kontynuacja dalszych losów bohaterów powieści.

To trzecia część historii obyczajowej o mieszkańcach ulicy Wierzbowej w małym miasteczku. Lubię książki Pani Agnieszki, ale ta seria tak średnio wyszła autorce. Przede wszystkim dlatego, że za dużo przesłań, filozoficznych przemyśleń i refleksji chciała zawrzeć w tej historii. Najbardziej uwidaczniało się to w dialogach. Niestety, ale były one za bardzo wydumane zbyt górnolotne aby były realne. Ludzie tak ze sobą nie rozmawiają, a w szczególności dzieci i nastolatki. Sama historia jest przyjemna, pokazuje przekrój typowego polskiego społeczeństwa - ktoś miły, ktoś wredny, ktoś zazdrosny itd. Na dłuższą metę czytanie tylko takiej literatury może męczyć, ale raz na jakiś czas jest i w sumie było odskocznią.

Czuję się bardzo zawiedziona. Pierwsza część była naprawdę super - poruszała ważne tematy, emanowała pięknem zwykłych codziennych spraw, a losy bohaterów przejmowały mnie. Druga część jeszcze uszła, ale była tak trochę o wszystkim i o niczym. Natomiast końcówka serii kompletnie mnie rozczarowała. Zupełnie nie obeszły mnie wydarzenia, które tu się rozgrywały. Akcja była niemiłosiernie rozwleczona, dłużyła się.
Ogólnie pozostał niesmak. A szkoda. Jak dla mnie to pierwsza część powinna pozostać pojedynczą książką.

Agnieszka Krawczyk Marzenia, które się spełniają Zobacz więcej