Memory Almost Full

Okładka książki Memory Almost Full Julia Biel
Okładka książki Memory Almost Full
Julia Biel Wydawnictwo: Must Read Cykl: Memory Almost Full (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Memory Almost Full (tom 1)
Must Read
2023-06-14
2023-06-14

Oceniam na 6,5/10.

Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś innego i nie potrafię stwierdzić czy to, co otrzymałam mi się podoba czy nie. Akcja rozwijała się powoli, pozwała zapoznać się z Amelią i Jonatanem, a gdy dotarła do punktu zwrotnego wydał mi się on tak nagły i nieprawdopodobny, że trudno jest mi się otrząsnąć i w zasadzie pojąć w całości to, co się wydarzyło.
W mojej głowie pozostaje tyle pytań, a żeby nie spoilerować, to dodam tylko, że czuję się jak Amelia z 299 strony - słabo kojarzę.

Spodziewałam się czegoś bardziej w stronę Trylogii Snów (którą autorka przywołuje w tekście),otrzymałam Poznań z elementem... fantastycznym? Nawet nie wiem jak to określić. Aby uzupełnić te luki w mojej głowie z pewnością sięgnę po drugą część.

Oceniam na 6,5/10.

W...

Książka mnie zawiodła. Opis ciekawy, ale coś po drodze poszło nie tak. Wcześniej czytałam "Be My Ever" tej autorki i bardzo mi się podobała. Niestety "Memory Almost Full" to "miejscami bolesny krindż" - cytat z książki, a jak pięknie opisuje ją samą.

Amelia po powrocie ze stypendium zostaje przygnieciona informacją o śmierci jej babci - Mags. Kobieta od dawna zmagała się z demencją, która bardzo utrudniała jej codzienność, szczególnie rozwiązywanie sudoku, krzyżówek i innych łamigłówek które tak kochała. Zostawia wnuczce dosyć niezrozumiały list, który wraz z przyjaciółką Kiki próbują rozwiązać.
Amelia stopniowo odkrywa jej zamiłowanie do zagadek stopniowo w kolejnych szyfrach jakie zostawiła jej babcia jednak to do czego dotrze totalnie zmieni wszystko.

Jonatan to chłopak, któremu mocno nie po drodze jest z matką. Ta obwinia go o pochodzenie z takiej a nie innej rodziny ze strony ojca i mimo że Jonatan próbuje ją przekonać, że on jest inny ta nawet nie chce go słuchać i mierzy jedną miarą wszystkich mężczyzn.

Co ma wspólnego ze sobą ta dwójka? Jak bardzo mogą sobie pomóc w odkryciu prawd dotyczących ich przeszłości i pochodzenia?

Ej dobra ta książka była na maxa dziwna, ale chyba w tym wszystkim nawet mi się podobała choć myślę że do końca wszystko zrozumiałam, to było mocno pokręcone 😂

Jest wyczuwalna chemia i magnetyzm między Amelia i Jonatanem mimo że się nie znają, co bardzo przyciąga czytelnika, ta relacja jest owiana szczególną tajemnicą.

A teraz przejdźmy do plot twistu…to co się zadziało w rozdziale 22…🤯
Na tą chwilę ciężko mi ocenić tę historię, na ile mi się podobała, ale na pewno zasiała ziarnko ciekawości by od razu sięgnąć po kontynuację!

Amelia stopniowo...

To moje pierwsze spotkanie z autorka i czysto przypadkowe latem wylapalem ten tytuł o połowę ceny okladkowej w empiku, książka swoje przeleżała i sięgnąłem po nią dość niechętnie ale jakie moje zaskoczenie było jak pochłonąłem ją w 2 dni i wkrecilem się w akcje! A plot twist na końcu mnie zmiażdżył! Podoba mi się fantastyczny wątek i na pewno sięgnę po kontynuację.

Na początku troszeczkę nudna ,ale urozmaicona anagramami i szokującym zakończeniem .

Zakończenie było dość dziwne

Zakończenie było dość dziwne

przepiękna książka, która zaskakuje.

przepiękna książka, która zaskakuje.

Bardzo relaksująca i wciągająca książka. Nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Nieoczywiste zakończenie. Bardzo dobrze mi się ja czytało. Potrzebowałam lektury spokojnej i taka właśnie miałam.

#rewi.books
Kiedy Amelia wraca ze szkolnej wymiany, dowiaduje się, że jej ukochana babcia umarła. Dziewczynie ciężko pogodzić się z tą stratą.
Okazuje się, że babcia zostawiła jej tajemniczy list, który kryje wiele zagadek.
Amelia wraz z przyjaciółką próbują rozszyfrować wiadomości, które zostały w nim zawarte. Przeszukując rzeczy babci znajduje naszyjnik z kryształem. Kiedy Amelia zakłada go, granica pomiędzy prawdą a snem zatraca się.
Amelia nie wie już co dzieje się na prawdę.
Jedno jest pewne w obu przypadkach spotyka chłopaka o szmaragdowych oczach...
Kim on jest ? I co chciała przekazać jej babcia?

Opis książki zaciekawił mnie. Postanowiłam więc sprawdzić czy treść również przypadnie mi do gustu.
I z tym to różnie było.
Już na samym początku książki dostajemy ogrom informacji co sprawiło, że nieco się pogubiłam.
Później jest jednak co raz lepiej.
Fabuła książki jest bardzo ciekawa i zagadkowa.
Zakończenie ,,Memory Almost Full" jest jednak bardzo zaskakujące. Tego się nie spodziewałam.

Historia jest całkiem spoko ale czy sięgnę po następną część? Sama nie wiem. Być może wolnym czasie przeczytam.

#rewi.books

Rewelacja. Lekko napisane, ciekawa fabuła. Tajemnica która łączy dwie rodziny, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. I końcówka ... ech Polecam i już.

• Współpraca