Hanako, duch ze szkolnej toalety #1

Okładka książki Hanako, duch ze szkolnej toalety #1 AidaIro
Okładka książki Hanako, duch ze szkolnej toalety #1
AidaIro Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Hanako, duch ze szkolnej toalety (tom 1) komiksy
komiksy
Hanako, duch ze szkolnej toalety (tom 1)
Jibaku shounen Hanako-kun
Studio JG
2020-10-23
2020-10-23
2020-01-28
Justyna Harasimiuk-Latoś
komedia siły nadprzyrodzone szkolne życie romans shounen manga

W Akademii Kamome snuje się opowieści o Siedmiu Szkolnych Tajemnicach. No przyznajmy, jaki dzieciak by się tym nie zainteresował? Dlatego Nene Yashiro, która dowiaduje się o jednej z tajemnic - duchu dziewczyny imieniem Hanako, zamieszkującej trzecią kabinę damskiej toalety na trzecim piętrze, która na dodatek spełnia życzenia - stara się zrobić wszystko, aby jej marzenie się spełniło. Co może pójść nie tak? 🫢

Cóż to była za czytelnicza uczta! Bawiłam się cudownie, uważam że pomysł na mangę jest absolutnie genialny. No przyznajcie! Mamy komedię, zjawiska paranormalne, a to wszystko okraszone tajemnicą i dziejące się w tak niepozornym miejscu jakim jest szkoła. To zabawna manga z fragmentami grozy, która na pewno spodoba się niejednemu fanowi gatunku 🙌🏻

Czyta się ją bardzo szybko, akcja jest dynamiczna, jednym słowem nie ma nudy! Postacie są bardzo dobrze napisane - a szczególnie Hanako 🤭 Widać ich pewien rozwój, mamy również szansę się z nimi powoli zaznajamiać, są także różnorodne, co jest ogromnym plusem, nie ma w nich oczywistości.

Po pochłonięciu pierwszego tomu od razu chce się więcej i więcej! A na końcu mamy jeszcze fajne wytłumaczenie od tłumaczki, gdzie wyjaśnia pewne nawiązana do wierzeń japońskich. Tu od razu kolejny plus za wykorzystanie tychże wierzeń w niepozornej mandze 😉

Jedyny zgrzyt jaki mi się pojawił był jeszcze przed przeczytaniem tegoż tomiku 🫣 Mangę znalazłam na dziale dziecięcym, a po przeczytaniu totalnie bym nie dała jej dziecku 😂 Pojawiają się tu po prostu wzmianki seksualne, przemoc i trochę grozy. Dlatego polecam bardziej dojrzałym czytelnikom 😉

Hanako to bardzo popularna postać z japońskich miejskich legend. Toaletowy duch wydaje się całkiem zabawnym pomysłem, ale jednak potwór w miejscu, gdzie jesteśmy najbardziej bezbronni gwarantuje strach. Dlatego Hanako jest bohaterem sporej ilości produkcji. Jedną z najbardziej oryginalnych jest właśnie manga Hanako, duch ze szkolnej toalety.

Tutaj legenda Hanako zostaje wywrócona do góry nogami i zamiast morderczej dziewczynki o konkretnym, retro wyglądzie, mamy tutaj chłopaka lubiącego żartować i płatać figle. Wynika to z tego, że manga Hanako, duch ze szkolnej toalety to komedia z elementami nadprzyrodzonymi, gdzie groza schodzi na drugi plan.

Tutaj legenda Hanako zostaje...

Bardzo polecam gdyby nie nudne momenty dałabym 10

Bardzo polecam gdyby nie nudne momenty dałabym 10

Mega manga, nie mogę się doczekać kolejnej części

Mega manga, nie mogę się doczekać kolejnej części

Przyjemna, zabawna manga, idealna na rozpoczęcie roku szkolnego! Nie mogę się doczekać kolejnych przygód bohaterów!

Nudne i bardzo chaotyczne. Myślałam, że będzie ciekawsze, ale tak się nie stało w dalszych 8 tomach.

Manga z motywami paranormalnymi + różne japońskie opowieści o duchach, zjawach. Jest jeszcze humor który jest na plus. Ciekawi bohaterowie i ciekawe przygody a to wszystko w tej mandze.

"Hanako duch ze szkolnej toalety" to bardzo urocza i wciągająca manga, która od razu skradła mi serce. Zarówno kreska jak i bohaterowie to kawał dobrej roboty. Nie dziwię się fenomenowi tej serii.

Kocham tą mangę całym sercem . Bohater mangi Hanako jest niesamowity . Kocham go . Nene yashiro też jest fajna, bardzo słodka i urocza. Fabuła mega zachwycająca i ciekawa. Achhchh . Piszę tą opinię po przeczytaniu 13 tomów i do tej pory każdy tom oceniam 10/10. Kreska jest cudowna . Z wszystkich mang, które czytałam tą ma najpiękniejszą kreskę.

Książka o tym, że nie zawsze do końca wiemy czego chcemy, a realizacja marzenia za wszelką cenę może mieć poważne konsekwencje. Mimo dość ciekawego tematu, całość jakoś mnie nie porwała - ani się nie uśmiałam, ani przestraszyłam.

• Mangi
  • Manga