Pokój w kolorach szczęścia 2

Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia 2 Hakuri
Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia 2
Hakuri Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Pokój w kolorach szczęścia (tom 2) komiksy
komiksy
Pokój w kolorach szczęścia (tom 2)
Sachi-iro no One Room
Studio JG
2019-06-28
2019-06-28
Anna Koike
dramat okruchy życia romans seinen manga

Okładka książki Bungou Stray Dogs - Bezpańscy Literaci #2 Kafka Asagiri, Sango Harukawa
Bungou Stray D... Kafka Asagiri, Sang...
Okładka książki Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie #1 Sugaru Miaki, Shouichi Taguchi
Sprzedałem swo... Sugaru Miaki, Shoui...
Okładka książki twoje imię. #1 Ranmaru Kotone, Makoto Shinkai
twoje imię. #1 Ranmaru Kotone, Mak...
Okładka książki Bungou Stray Dogs - Bezpańscy Literaci #1 Kafka Asagiri, Sango Harukawa
Bungou Stray D... Kafka Asagiri, Sang...

1931

Stary on. I tak szybko zmienia tożsamość/dokumenty.

Stary on. I tak szybko zmienia tożsamość/dokumenty.

Bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji. Seria rozwija się na plus. Zaczyna się coraz więcej dziać. Naszym bohaterom jak i czytelnikowi towarzyszy nieustanna niepewność tego co nastąpi. Bardzo czekam, aż będę miał okazję zapoznać się z kolejnymi częściami tej mangi.

Drugi tom cyklu, nawet bardziej interesujący niż pierwszy, aczkolwiek mocniejszy. Nie jest to już delikatna historia o bądź co bądź dziwnej miłości, o ile w ogóle można powiedzieć, że w pierwszej części taka była.

Głowni bohaterowie starają się odnaleźć w nowej sytuacji, jaką jest mieszkanie razem. Chłopak pracuję, a dziewczyna spędza dnie w domu. Dziewczyna odkrywa pewien filmik opublikowany w internecie rzekomo przez jej "porywacza". Zaczyna się niepokoić, bo być może odkrywa co wiąże się z tym filmem. Dziewczyna będzie musiała podjąć pewną trudną i być może zbyt pochopną decyzję. Zaś chłopak będzie musiał poradzić sobie z innym problemem.

Jaką decyzję podejmie dziewczyna?

Przepięknie narysowana manga.
Dla mnie mangi są jak serial, jeden tom to jeden odcinek.
Jeśli zdecydujesz się czytać mangi uważaj to bardzo uzależnia ;)
18+

Główna bohaterka, Sachi, bardzo przypomina mnie z czasów, kiedy byłem młodszy. Dobrze wiem, przez co przeszła i co w związku z tym czuje. Mam nadzieję, że odnajdzie prawdziwe szczęście, bo tkwienie w pokręconej relacji z porywaczem raczej nim nie jest.

Coraz bardziej zatracam się w fabule

Coraz bardziej zatracam się w fabule

Kolejny tom mangi "Pokój w kolorach szczęścia"
Tom w którym niby nic wielkiego się nie dzieje, ale pewne zdarzenia mam wrażenia nie mogą pozostać bez echa.
Sachi i jej porywacz dalej brną w swoją dziwną, nieco psychodeliczną relację i już sama nie umiem stwierdzić które z nich jest tą bardziej zagmatwaną postacią. Z jednej strony Sachi która składa się chyba z samych nieszczęść, a jej życie było chyba niewyobrażalnym pasmem wszystkiego co złe, jest zdolna do naprawdę głębokich przemyśleń i trafnej oceny swojej sytuacji, a jednocześnie ma jakieś dziwne braki w podstawowym funkcjonowaniu.
Zaś decyzje jakie podejmuje wydają się być podejmowane pod wpływem impulsu.
Sytuacja z tajemniczym nagraniem może być tu kluczowa, może też mieć charakter całkowicie poboczny.
Tajemniczy chłopak to dopiero tajemnicza postać , choć dowiadujemy się nieco na jego temat później okazuje się to elementem jego gry, ale trzeba mu przyznać, że jest nieźle przygotowany.
Nie sposób nie odnieść wrażenia, że jego zachowanie ma jakieś ukryte motywy, drugie dno. W całej historii kryje się coś jeszcze coś bardzo ważnego, Autor jednak jak mistrz suspensu postanowił potrzymać czytelnika jeszcze trochę w niepewności.
No cóż może dzięki temu zaskoczenie będzie jeszcze większe?
mam tylko wrażenie, że impulsywne działania głównej bohaterki właśnie popchnęły akcję do przodu...

Ja z pewnością (i przyjemnością) sięgnę po kolejny tom.

Kolejny tom mangi "Pokój w kolorach szczęścia"

W tomie drugim poznajemy lepiej historię i motywy porywacza, pojawia się również więcej wątków.

Nadal podoba mi się ta historia. Strasznie mi przykro gdy widzę, jakie było życie głównej bohaterki przed porwaniem i jak wiele przyziemnych rzeczy ją zupełnie ominęło.

Na pewno jest we mnie taka ciekawość, co będzie dalej i co się kryje za głównym bohaterem i jego działaniami. Końcówka zwłaszcza była ekscytująca. Dobrze, że mam kolejny tom na półce i mogę od razu czytać.

Źle się dzieje

Oj jaki dobry był ten tomik. Na początku miałam wrażenie, że poziom spadł, ale gdy pojawił się wątek nagrania całość poszła w górę i historia na nowo mnie wciągnęła.

Przy zakończeniu już po prostu stałam jak na szpilkach nie mogąc doczekać się tego co zaraz się stanie. A gdy już ono nadeszło nabrałam niesamowitej ochoty na kolejny tomik i chyba będę w tym tygodniu mieć w planach wpaść do nowo otwartej w moim mieście yatty, żeby kupić kolejną część.

Nie mogę się doczekać tego co wydarzy się w kolejnym tomie.

Źle się dzieje

• Manga