ROZWIŃ ZWIŃ

2019-10-16
Michał Rutkowski
Sport Koszykówka NBA Kobe Bryant KB24 Afroamerykanie

więcej Więcej

Nie jest to biografia w stylu Michaela Jordana czy Philla Jackson, z książki nie poznamy kolejnych etapów kariery Kobego. Za to można zobaczyć dużo zdjęć, poznać trochę wspomnień o największych rywalach, trochę o podejściu do koszykówki i chyba tyle. Dobrze się czyta, ale liczyłem na coś innego i czuje trochę niedosyt.

Zaskoczyło mnie, że ta książka-album jest stworzona z szacunkiem dla rywali i mentorów koszykarza. Nie potrafię opisać, co poczułem, gdy syn wszedł do pokoju i powiedział: „tata, Kobe nie żyje”. Mimo że nie mój klub i nie mój sposób myślenia, to łączył mnie i rocznik (ten sam) i uwielbienie tego, co robimy. Syn też gra ze mną w kosza. Dostał na urodziny to piękne wspomnienie.

Krótka, ale treściwa biografia jednego z najlepszych koszykarzy w historii.

Książka nie powala. W zasadzie jest to album ze zdjęciami i zbiór przechwałek śp. Kobe Bryanta. Mocną stroną książki jest fakt, że mogłem ją czytać ze swoim 6-letnim synem - za co daje +2.

Niby to autobiografia, niby książka motywacyjna, niby album fotograficzny, niby...
No właśnie niby, a jednak czyta się jednym tchem. Fakt, ktoś nie będący fanem koszykówki, a tym bardziej w nią nie grający, nie dostrzeże smaczków, ukrytych przekazów, koszykówki.
Mamba na pewno z góry patrzy na nas czytających jego opowieść i cieszy się, że my mamy z niej radość i naukę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

22 Stycznia 2006 r Kobe zdobył 81 punktów w wygranym meczy przeciwko Raptors.... let that sink in

Dla pięknego wydania i cudownych zdjęć warto.

Kobe Bryant, koszykarski idol, Bóg basketu żyjący w naszych sercach. Choć to dziwnie zabrzmi, ale chciałoby się powiedzieć, że: Kobe – uhonorowany w Galerii Sław, numer 24 drużyny Jeziorowców, LA Lakers - to ,,żywa legenda rozpalająca wyobraźnię” każdego entuzjasty NBA, każdego sportowca czy profesjonalisty, który bez względu na to czym się zajmuje, bezgranicznie poświęca...

Jako nie-koszykarz życzyłbym sobie bardziej uporządkowanego układu książki zamiast przeplatania tematów mentalnych ze stricte technicznymi aspektami gry w basket. Pozycja warta polecenia pro koszykarzom i adeptom, na plus mała objętość.

Uwielbiałem Kobego, dla mnie tak jak dla milionów na całym świecie, był źródłem fascynacji koszykówką i ligą NBA.
Przepięknie wydana pozycja, opatrzona genialnymi zdjęciami Andrew D. Bernsteina - ukazująca człowieka o niesamowitej etyce pracy i samodyscyplinie - które doprowadziły Bryanta na sam szczyt. Podobnie jak autobiografia Michaela Phelpsa pokazuje, że jednostki...

• Biografie
  • 2020