World of Warcraft: Shadows Rising

Okładka książki World of Warcraft: Shadows Rising
Madeline Roux Wydawnictwo: Blizzard Entertainment Seria: World of Warcraft fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
World of Warcraft
Blizzard Entertainment
2020-07-14
Data 1. wydania:
2020-07-14
angielski
fantasy WorldofWarcraft WoW Shadows Rising cień shadowlands mmorpg gra game
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Trolle wołają o pomstę do nieba za to, co zrobiono z ich rewelacyjnym dialektem. Bwonsamdi, którego aż miło słuchało się w grze, również. Nie potrafię przetrawić tego, co wydarzyło się w tej powieści. Nie potrafię właściwie zrozumieć, co tam zaszło. Wszystko mi nie pasowało, od zachowań przywódców obu frakcji poczynając, a kończąc na samym Zandalarze. To nie jest dotychczas...

Umówmy się- książki z serii Warcraft zazwyczaj nie są jakąś górnolotną, rozbudowaną lekturą, jednak czyta się je lekko i przyjemnie. Przebudzenie Ceni niestety, nie należy do tej kategorii-książka została bezlitośnie zmaltretowana przez jej autorkę, tłumacza oraz redakcję.

Książka jest najeżona błędami stylistycznymi, przydługimi zdaniami, niekonsekwencją i dziwną...

Kolejna część Warcrafta - nie ukrywam, że jest to dla mnie trochę ciężka seria z racji tego, że znam historię TYLKO z książek, przez co nie rozumiałam wielu wątków. Jednak w tej części nadążałam za akcją, co było miłym zaskoczeniem.
Fabuła bardzo ciekawa, momentami trzymająca w napięciu.
Dla fanów serii obowiązkowa lektura

Według mnie jedna z najsłabszych książek z uniwersum.
Dobre jest ukazanie polityki i wewnętrznych podziałów w hordzie. Fajnie się także śledzi główny wątek rebelii na Zandalar. Relacja między Talanji i Bwonsamdi'm jest genialnie ukazana.
Reszta niestety słaba. Fabuła generalnie nudna, zakończenie niesatysfakcjonujące. Cała książka praktycznie nic nie wnosi do uniwersum....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hm...

Znalazłam chwilę, między przygotowywaniem się do nowego dodatku w World of Warcraft, aby przeczytać najnowszą książkę, wydaną przez wydawnictwo Insignis, która dzieje się właśnie w uniwersum wyżej wspomnianej gry. Zanim zabrałam się za tę książkę sięgnęłam do Goodreads...

Takie mocne 5,5. W porównaniu do ostatnich opowieści w końcu coś ma trochę ładu i składu, a także potrafi przyciągnąć uwagę. Można się przyczepić do pewnych wątków, które pojawiają się na siłę by wnieść...a raczej pokazać "solidarność" odnośnie trendów "tolerancji"- nic to nie wnosi "aaaale niech będzie". Do snu można poczytać.

Kocham tę książke,jest cudowna.Piękna ,kocham Sylvanę.Dużo tu elfów,trolli ,innych.Nie gram w grę.Ale czytam ksi ążki.Z pasją.Warcraft to cudowne fantasty.
Sylvana opuściła Hordę.No i miała ten hełm Króla Lisza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyznam, ze na moją opinię wpłynęła również postawa autorki "Przebudzenia cieni", która nie kryje się z tym, że świat Warcrafta powinien przejść "rewolucję". Dlatego też moje subiektywna ocena spadła o oczko.

Sama książka w subtelny sposób zaczyna wprowadzać elementy lore, które poznamy w nadchodzącym dodatku do WoW'a.

Odnośnie fabuły są tylko dwie rzeczy, które...

Czytalem wiele komentarzy na temat tego, że książka jest słaba i nie warto jej czytać. Nie zgadzam się z tą opinią, ponieważ bardzo dobrze mi się tą książkę czytało i była miłą odskocznią od poprzedniego tytułu. Historia jest spójna i dobrze wpisuje się w wydarzenia przed rozerwaniem nieba oraz opisuje nowe postaci, które nie były nigdy przedstawione w poprzednich częściach.

Na półkach: , , , , ,

Dziękuję wydawnictwu Insignis za egzemplarz. Ta opinia powstała dla Fantastyki Na Luzie.

Kocham kolekcjonować książki Warcrafta. Nie przeczytałam co prawda wszystkich wydanych, ale taki mam zamiar. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok "Przebudzenia Cieni".

Nie wiem, czy to wina mojej czytelniczej niemocy, czy po prostu braku chemii między mną, a pisaniem autorki. Fakt...

• Fantastyka
  • 2021