Przygody Tomka Sawyera

Okładka książki Przygody Tomka Sawyera
Mark Twain Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM Cykl: Przygody Tomka Sawyera (tom 1) Seria: Szkoła twórczego czytania literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Przygody Tomka Sawyera (tom 1)
Szkoła twórczego czytania
The Adventures of Tom Sawyer
Wydawnictwo SBM
2019-01-01
2019-01-01
Lektura Tomek Sawyer Lektura szkolna

więcej Więcej

Przesympatyczna powieść. Ahoj przygodo!

Reread lektury. Nadal super.

Mi się podobało, ale straszne, że katują tą książką współczesne dzieci. To jest zupełnie inny świat i przykład, że lektury powinny być weryfikowane co pokolenie.

Na półkach: , , , ,

Polecam dla dzieci!!!

Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że to szkolna lektura, ale bardzo fajnie mi się ją czytało. Jest skierowana dla młodych czytelników, ale wątki kryminalistyczne dodają jej wyrazistej nutki. Jest napisana w bardzo prostym języku. Akcja sięga dzieciństwa moich rodziców, więc ciekawie było się z nim zaznajomić. Nie jest to moja bajka, dlatego daję tak niską ocenę. Serdecznie...

Wesołe historie od Twaina, coś tam było z nim nie tak jako z człowiekiem, ale generalnie fajnie się je czytało!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Przeczytałem jako dorosły. Teraz chyba miałem więcej frajdy z czytania, niż za dzieciaka. Doskonała rozrywka, ale i nie mała refleksja nad, nie takim sielankowym, życiem wsi z połowy XIX wieku.

Lektura szkolna dla dzieci w wieku 11-12 lat, która demoralizuje młodego człowieka.

Ciepła, wciągająca, zabawna klasyka, którą się chętnie nawet wielokrotnie czyta.
Dzięki niej ocieramy się również o kłopoty i emocje mieszkańców 19-wiecznego
amerykańskiego miasteczka położonego nad brzegiem Missisipi, a wszystko za sprawą
12-letniego niesfornego, uroczego smyka. Kto sięgnie po książkę z pewnością nic
nie straci, bo i coś się dowie, i trochę rozluźni, a...

Bardzo śmieszna, a chwilami mrozi krew
Polecam

14 942