Tristan Strong Destroys the World

Okładka książki Tristan Strong Destroys the World Kwame Mbalia
Okładka książki Tristan Strong Destroys the World
Kwame Mbalia Wydawnictwo: Rick Riordan Presents Cykl: Tristan Strong (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tristan Strong (tom 2)
Rick Riordan Presents
2020-10-06
2020-10-06
mitologia afrykańska mitologia

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Po prostu okej, trochę bez szału, ale szybko się czytało i było dużo akcji. Jestem ciekawa kolejnej części.

Polecam!

Bardzo przyjemne książki, które czyta się niezwykle szybko. Zaznajamiają czytelnika, co bardzo ciekawe, z mitologią afrykańską! ☀️✨🌛

Historia chłopca, który odkrywa niezwykły świat mitologiczny przy okazji poznając lepiej siebie i odnajdując wiarę w siebie.

Ciekawa przygoda z oryginalną fabułę przedstawiona w taki sposób, że jedną książkę jest się w stanie przeczytać w jeden wieczór. 💫⭐️

To było niezwykle przeżycie, odkryć kulturę i religię o której nie miałam pojęcia.

Polecam!

"Niech Ci serce usycha z bólu. Niech twoje łzy leją się bez końca, jak kiedyś moje." 😶
Po ocaleniu Alke - a wcześniej narażeniu jego mieszkańców na zagładę 🙄 — Tristan wrócił na farmę dziadków, wyczekuje końca wakacji i powrotu do domu. Chłopak nadal stara się jakoś pokładać sobie, to co wydarzyło się w jego w życiu i nie chodzi tu jedynie o nowe zdolności czy wizytę w świecie bogów... Jego głowę wciąż zaprzątają myśli o zmarłym przyjacielu oraz "dziedzictwie" Strongów 🥊. Niestety, jak to często bywa, los ma w nosie rozterki Tristana. Zwłaszcza gdy na farmie pojawiają się nieproszeni goście nie z tego świata 👻.
Po drugim tomie Tristana Stonga oczekiwałam trzech rzeczy. Po pierwsze, sporej dawki mitologi afrykańskiej. Po drugie, niezwykłej przygody, która wciągnie mnie bez reszty. Po trzecie znanego z pierwszego tomu humoru. Czy to dostałam? Prawi tak 🙊.
Jeśli chodzi o mitologię czy humor, to nie mam na co narzekać 😃. Autor zdecydowanie trzyma tu wysoki poziom. Co więcej w tym tomie o wiele łatwiej było mi się odnaleźć wśród afrykańskich wierzeń 😉.
Niestety miałam mały problem z fabułą, która, pomimo że nie pozwalała na nudę, to jednocześni z czasem nabrała swego rodzaju powtarzalności 😅. Chodzi mi tu o schemat: Zwrot akcji 🔜 Zagdaka/problem do rozwiązania 🔜 Tristan (zazwyczaj niemal sam) znajduje odpowiedź 🔜 Kolejny zwrot akcji i tak w kółko. Nie było tu wiele istotnych ingerencji ze strony naprawdę świetnie zapowiadających się postaci drugoplanowych i stanowiły one w większości tło dla poczynań głównego bohatera, a szkoda 😔.
Jednak pomimo tej powtarzalnością nie mogę powiedzieć, że książkę czytało mi się źle 🤷🏻‍♀️. Wręcz przeciwnie... pochłonęłam ja właściwie w dwa wieczory 📚.
Była to lekka i przyjemna pozycja, chociaż nie ukrywam, że po trzecim tomie oczekuję więcej. Oceniam na 7/10✅ i czekam na kontynuację na miarę pierwszego tomu.

Miałam nadzieję, że ten tom wyrwie mi kapcie z nóg tak jak poprzedni, będzie w nim jeszcze więcej legend oraz mitologii afroamerykańskiej. Niestety klątwa drugiego tomu dopadła tę serię. Stron jest mniej o sto i to czuć podczas czytania. Ale od początku.

Po epickim zakończeniu pierwszego tomu, Tristan wraca do siebie jednak zło nigdy nie śpi, a zawsze czuwa. Dowiadujemy się pokątnie, że nadal męczą go koszmary, ale stara się żyć pomimo wszystko. I dzięki albo przez to co się wydarzyło wcześniej jest w stanie jeszcze raz wrócić do Alke i pomoc przyjaciołom.

Przede wszystkim nie podobało mi się to co autor zrobił z główną postacią czyli Tristanem. Miałam wrażenie, że zostanie drugim Sherlockiem za to jak tylko on i nikt inny rozwiązywał kolejne zagadki stawiane na jego ścieżce. Generalnie to ma się wrażenie, że tylko dzięki niemu fabuła idzie do przodu. Było bardzo chaotycznie, brakowało przemyśleń bohaterów a już przechodziliśmy do kolejnych przygód. Jak dla mnie był pomysł jednak zginął gdzieś we mgle, bo wszystko było takie szybkie.

Natomiast humor i pozostali bohaterowie nadal byli na poziomie tak jak i ważna nauka, która może nieco dopomóc. Choć żywioł wody jest jednym z najniebezpieczniejszych to jest i najważniejszy. Bez niej nie ma życia. A wszystko wokół powoli umiera. Warto doceniać to co się ma, choć czasem zdajemy sobie z tego sprawę za późno.

Mam też problem ze zbyt nowoczesnym podejściem do mitologii. Wiem, że to brzmi ciekawie ale w rezultacie czułam się dziwnie czytając jak bóg uwięziony jako pająk w telefonie tka nowe aplikacje i nie tylko to. Chyba jestem starej daty.

Choć ten tom był nieco słabszy to i tak nie zabrakło kilku miłych niespodzianek. Mimo minusów, czekam na ostatni tom i jestem ciekawa czym zaskoczy mnie autor i co jeszcze wymyśli. Przeczytajcie sami i dajcie znać czy się Wam podobało.

Polecam.

Ta seria mnie naprawdę zaskakuje. Kiedy zaczynałam ją czytać nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba! Mamy tutaj naprawdę dobrze wykreowany świat, mitologia afrykańska w tej książce>>>; świetnych bohaterów (zwłaszcza Gumowa Mała, która jest ikoną i ta książka bez niej nie byłaby taka sama). Akcja rozwija się w szybkim tempie, nie ma czasu na nudę. Poznajemy też nowych bohaterów za którymi przepadam! Aczkolwiek jeden z nich działa mi na nerwy. Tristan, główny bohater też trochę stracił, jest... nadąsany mam wrażenie, ale ogólnie książka bardzo mi się podobała, czytało ją się szybko i przyjemnie

Ta seria mnie naprawdę zaskakuje. Kiedy zaczynałam ją czytać nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba! Mamy tutaj naprawdę dobrze wykreowany świat, mitologia afrykańska w tej książce; świetnych bohaterów (zwłaszcza Gumowa Mała, która jest ikoną i ta książka bez niej nie byłaby taka sama). Akcja rozwija się w szybkim tempie, nie ma czasu na nudę. Poznajemy też nowych bohaterów...

Tristan Strong powraca! Tym razem jednak nie wybija dziury w niebie, a… niszczy świat. Wcale nie brzmi lepiej, co? Dla Tristana na pewno nie, ale dla nas, czytelników, oznacza to kolejne niesamowite przygody i wyzwania, z którymi przyjdzie się zmierzyć naszym bohaterom. A te dwie rzeczy mogą zapowiadać tylko jedno: słowo „nuda” zniknie z Waszego słownika na czas czytania drugiej części losów Tristana!

Z czystym sercem mogę Was zapewnić, że „Tristan Strong niszczy świat” dorównuje poziomem swojej poprzedniczce. W tej części dostajemy równie dużo akcji, poznajemy nowych bohaterów, kolejnych bogów (i boginie!) oraz ogrom opowieści. Anansesem i jego przyjaciele muszą stawić czoła następnym przeciwnikom i przeciwnościom losu, a sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować…
W drugim tomie nie zabrakło również świetnego humoru, który idealnie dopełniał całej historii i sprawiał, że na moich ustach co jakiś czas wykwitał uśmiech. Jednak, jednak „Tristan Strong niszczy świat” wywołał we mnie wiele więcej emocji niż tylko rozbawienie. Moje serce wielokrotnie przyspieszało swój bieg lub zamierało na chwilę, gdy do mojej głowy zakradał się niepokój o losy postaci. Podczas lektury parokrotnie przygniótł mnie niesamowity smutek, przez który zdarzyło mi się uronić kilka łez. Krótko mówiąc, druga część przygód Tristana zapewni Wam istny rollercoaster emocji!
…i pozostawi Was z niedosytem! Końcówka bowiem jest naprawdę znacząca i sprawiła, że już nie mogę doczekać się momentu, gdy w moje ręce trafi trzecia część!

Jako, że to drugi tom serii nie mogę wam za dużo powiedzieć, ale z pewnością będę polecać tę serię. Jeśli szukacie dobrej rozrywki, a przy okazji chcecie się dowiedzieć kilka ciekawostek o mitologii greckiej. To to będzie coś dla was.
PS: Seria w 100% trzyma poziom i jeśli podobał wam się pierwszy tom, to ten też powinien wam się spodobać.

• Afryka
  • Fantasy science fiction