Pyza na polskich dróżkach, cz. 2

Pyza
literatura dziecięca
978-83-10-11315-3
Pyza

Przeczytane dawno temu, czas wrócić do tej lektury :)

Obowiązkowa lektura każdego malucha.

Druga część podróży Pyzy po Polsce. Tym razem bardziej południowa strona. Pyza podziwia krajobraz naszego kraju, wzdycha nad przyrodą, roztkliwia się nad pracą człowieka- pokazuje wartości niezmienne dla wielu Polaków. Ponadczasowa i nie tylko skierowana do dzieci historia.

W drugim tomie przygód Pyzy są jeszcze ładniejsze ilustracje i jeszcze ciekawsza treść. Tym razem Pyza wędruje jeszcze dalej, zagląda do Krakowa, Sieradza, Wrocławia, Lublina, Opola... Niestrudzona "bajka", jak czasem mówi o niej autorka, przemierza tysiące kilometrów, a następnie wraca do swojego mazowieckiego domu, do Łowicza. Postanawia spisać swoje przygody i wędrówki,...

• Chcę w prezencie
  • Sekretna półka, o której nigdy nie zapomnę.
  • Z dziećmi
  • Chcę mieć