Wymazani z pamięci

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Nie skończyłam.

Nie skończyłam.

Ciągnie mnie do Piotra. Jest to jakiś rodzaj fascynacji, zainteresowania i wspólnego pojmowania świata. Do tej pory czarował mnie swoimi książkami, ale przy „Wymazanych z pamięci" coś się popsuło. Styl, treść, sposób przedstawienia narracji nadal jest wciągający, ale sam pomysł na temat jest dość osobliwy. Pedofilia jest nadal tematem tabu w Polsce. Dobrze, że coraz więcej osób o niej mówi. I pisze.

Ale pomysł z tym, by dzieci miały kontynuować jakieś przedsięwzięcie opieki nad młodszymi?! Co tu się wydarzyło?

Moje kolejne spotkanie z książką Piotra Borlika. Warto przeczytać, ale bardziej przypadły w mój gust czytelniczy jego wcześniej porzeczytane ksiązki, jak choćby: "Boska proporcja", "Zapłacz dla mnie", czy "Skłam, że mnie kochasz". Pomysł na fabułę ciekawy i unikalny, dobrze przedstawieni bohaterowie i motyw porwania dzeci. Nie przekonuje mnie zakończenie, za mało wyjaśnia co działo się przez kilka lat przetrzymywania dzieci, co z ich edukacją szkolną i opieką zdrowotną.

Dobrze sie czyta, dobrze napisana, tajemnica milczenia dzieci wokol ktorej kreci sie fabula w ksiazce jest bardzo ciekawa ale zakonczenie zdecydowanie jest nie-przekonujace... Myslalem ze bede mogl spokojnie ocenic na 8, ale przez slabe zakonczenie ¨tylko¨ 7 z mojej strony.

Jestem pod wielkim wrażeniem autora. W posłowiu napisał, że stara się, aby jego twórczość była różnorodna. Nie chce zamknąć się w jednym formacie. I rzeczywiście. Każda powieść jest inna. Inny pomysł na fabułę. Książki poruszają różne problemy i różne emocje.
Powieść nie jest lepsza od serii z Agatą, ale to dlatego, że tamta seria miała absolutnie wszystko, co lubię: kryminał, wątki obyczajowe i kuchnię... Petarda!
Za to tutaj świetnie przedstawiona reakcja poszczególnych rodziców na odnalezienie dzieci. Jak różne emocje, jak różne zachowania, jak różne relacje z tymi dziećmi...
Po dotychczasowych powieściach, z pewnością sięgnę po kolejne książki autora ;)
Polecam!

super pozycja, czyta się rewelacyjnie, wciąga od pierwszych stron

super pozycja, czyta się rewelacyjnie, wciąga od pierwszych stron

Przez 3/4 książki zastanawiałam się o co tu chodzi, jaka jest ta tajemnica, jaki będzie finał. I ten finał mnie zawiódł. Kompletnie do mnie nie przemawia, nie został wyczerpany i choć niedomówienia też są dobre dla wyobraźni,to tutaj zdecydowanie zbyt dużo mi zabrakło. Szkoda, bo nieszablonowa ta historia,ale w moim odczuciu zmarnowana.

Przeczytałam jednym tchem! Wspaniały pomysł na fabułę, która trzymała w napięciu do samego końca. Przeplatanie się wątków, które potem połączyły się w logiczną całość bardzo do mnie trafiło.

Nie masz na nic czasu?
ZaBorlikuj się.
Tajemnica.
Emocje.
Zaskoczenie.
Nie odłożysz póki nie skończysz.
Taki relaks to ja lubie🥰
Dziekuję Panie @piotr.borlik

Nie masz na nic czasu?
ZaBorlikuj się.
Tajemnica.
Emocje.
Zaskoczenie.
Nie odłożysz póki nie skończysz.
Taki relaks to ja lubie🥰
Dziekuję Panie @piotr.borlik