Pajda chleba

Okładka książki Pajda chleba
Adam Ziemba Wydawnictwo: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau Seria: Wspomnienia z Auschwitz biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wspomnienia z Auschwitz
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
2017-01-01
2017-01-01
Auschwitz literatura obozowa

więcej Więcej

1999

Niniejsza książeczka jest rozrachunkiem z przeszłością, z wojną i obozami koncentracyjnymi. Przez jej karty przewijają się motywy wspólne dla tego rodzaju literatury: śmierć więźniów, egzekucje, głód, wszy, tyfus, brud, organizowanie jedzenia, ciężka i ponadludzka praca, apele, esesmani znęcający się nad więźniami, ale także przyjaźń, pomoc, wsparcie, nadzieję, miłość,...

To niewiarygodne jak przez tysiące lat człowiek niewiele ruszył do przodu, ale zawsze i w każdym czasie doskonale wie jak zadawać ból i krzywdzić drugiego człowieka. Przerażająca książka a dopiero zaczynam serię 10 napisanych przez byłych więźniów Auschwitz. Polecam - żeby pamiętać.

• 2020
  • 2018
  • Dzienniki, pamiętniki
  • Literatura obozowa
  • Rok 2020
  • 2017
  • Pożyczane

Dodaj cytat z książki Pajda chleba