A Piece of Bread

Okładka książki A Piece of Bread
Adam Ziemba Wydawnictwo: Auschwitz-Birkenau State Museum Seria: Testimonies from Auschwitz biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
angielski
Gerard Majka

więcej Więcej

1999

Niniejsza książeczka jest rozrachunkiem z przeszłością, z wojną i obozami koncentracyjnymi. Przez jej karty przewijają się motywy wspólne dla tego rodzaju literatury: śmierć więźniów, egzekucje, głód, wszy, tyfus, brud, organizowanie jedzenia, ciężka i ponadludzka praca, apele, esesmani znęcający się nad więźniami, ale także przyjaźń, pomoc, wsparcie, nadzieję, miłość,...

To niewiarygodne jak przez tysiące lat człowiek niewiele ruszył do przodu, ale zawsze i w każdym czasie doskonale wie jak zadawać ból i krzywdzić drugiego człowieka. Przerażająca książka a dopiero zaczynam serię 10 napisanych przez byłych więźniów Auschwitz. Polecam - żeby pamiętać.

• 2020
  • 2018