Hiszpańska wojna domowa w polskich dyskursach politycznych. Analiza publicystyki 1936-2015.

Okładka książki Hiszpańska wojna domowa w polskich dyskursach politycznych. Analiza publicystyki 1936-2015. Wojciech Opioła
Okładka książki Hiszpańska wojna domowa w polskich dyskursach politycznych. Analiza publicystyki 1936-2015.
Wojciech Opioła Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego historia
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Język:
polski
ISBN:
9788373957022
Tagi:
wojna domowa w Hiszpanii historia prasoznawstwo
Średnia ocen

3,7 3,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
3,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
186
186

Na półkach:

dobra praca, warta przeczytania.

Ale nierówna. 60 stron poświęconych jest II RP (3 lata),35 stron PRL (45 lat) i 35 stron III RP (20 lat). Już to zestawienie pokazuje, co jest nie tak.

Moim zdaniem najbardziej smakowite wątki zostały niemal calkowicie pominięte.

* Wątek 1: Hiszpania jako pole walki między Chamami a Żydami (i ich następcami, 1956-1970): kto ważniejszy, "hiszpanie" a "partyzanci", Mołojec a Nowotko, kwestia pomnika dla Dąbrowszczaków, autonomia sekcji dąbrowszczackiej w ZBOWiD, kariera Szyra a potem nagonka na niego, itd itp. W książce prawie zero analizy, kilka zająknięć.
* Wątek 2: Hiszpania jako pole walki o lustrację (1990-2015). To jest temat! Jak środowiska postępowe wykręciły woltę o 180 stopni, od "Hiszpania dała nam przykład jak pogrzebać podziały i nie utknąć w bezsensownych rozliczeniach" do "Hiszpania daje nam przykład jak walczyć o demokrację oparta na sprawiedliwości i ukaraniu winnych"

W rozdziałach poświęconych współczesności autor momentami nieco zbyt się emocjonuje jak na prace naukową (aby nie spojlerować nie napiszę w którą stronę).

Ogólnie: polecam zainteresowanym stosunkami polsko-hiszpańskimi i dziejami prasy polskiej. Uwaga: książki nie czytałem, piszę po lekturze pracy doktorskiej w pdf, więc pewnie są jakieś różnice

dobra praca, warta przeczytania.

Ale nierówna. 60 stron poświęconych jest II RP (3 lata),35 stron PRL (45 lat) i 35 stron III RP (20 lat). Już to zestawienie pokazuje, co jest nie tak.

Moim zdaniem najbardziej smakowite wątki zostały niemal calkowicie pominięte.

* Wątek 1: Hiszpania jako pole walki między Chamami a Żydami (i ich następcami, 1956-1970): kto ważniejszy,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne