Erich Segal Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
8320712343
Anna Przedpełska-Trzeciakowska
love story

Gdyby nie film, nowelka przeminęłaby bez echa.

Książkę czyta się tyle samo czasu, ile ogląda film. Gdyby nie ekranizacja, powieść (nowela?) przeminęłaby bez echa.

Są historie tak klasyczne, że stanowią punkt odniesienia dla większości współczesnych, Love story zalicza się do ścisłej czołówki lektur traktujących o miłości, które każdy ale absolutnie każdy powinien poznać. Mowiąć krótko: lubisz ballady o miłości musisz sięgnąć po Roy'a Orbisona, lubisz książki o miłości musisz sięgnąć po Love story Segal'a ;).

"Love Story" Ericha Segala nie jest zwyczajną historią o miłości. Oliwer od zawsze czuł presję że strony ojca który zaplanował mu całe życie. Jennifer natomiast codziennie stara się żyć na 100% po swojemu. On z bogatej rodziny, ona z dosyć ubogiej. Poznają się przypadkiem, przypadkiem się zakochują i wiedzą, że jest to miłość na całe życie. Jednak pojawia się przeszkodą nie...

Miłość wielka

Przepiękna, wzruszająca. Czasami potrzebuję właśnie takiej lektury.

Podobno ikona literatury. Nie ma w niej nic szczególnego. Zwykła historia miłosna, smutna, romantyczna, szybko się czyta

świetna, wzruszająca i romantyczna właśnie takiej książki potrzebowałam. Wcześniej oglądałam film więc wiedziałam jakie jest zakończenie ale mimo wstrząsnęło mną na nowo. Warta uwagi

Na półkach: , , , ,

Takich książek są setki, jeśli nie tysiące. On i ona, zakochani i stawiający czoła całemu światu, bo świat nie chce ich miłości. W różnych wariantach mogą pochodzić z różnych środowisk, mierzyć się z konfliktami rodzinnymi, ciężką chorobą, różnicami w wykształceniu. Wybór na rynku jest szeroki i ogranicza go tylko fantazja autorów. Dlaczego zatem warto przeczytać "Love...

Książkę przeczytałam wiele lat po obejrzeniu filmu, ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie i we wzruszeniach.
Polecam.

3 376