Wiedza Juana Matusa z plemienia Yaqui (Indiańskie wtajemniczenie)

Carlos Castaneda Wydawnictwo: wydanie podziemne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Z. G.
wydanie podziemne
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Z. G.

Przeczytane dawno temu kiedy opisy odmiennych stanów świadomości były atrakcyjne.

Bardzo wątpliwa metodologia, zarówno w kwestii próby docenienia odrębności danej kultury, jak i właściwego stosunku naukowego. Drętwy styl, jednak nie przeszkadza w lekturze. Brak sensownych wniosków czy wskazówek dla postronnego czytelnika. Nie rozumiem, dlaczego ta książka zrobiła taką karierę, jest wysoce hermetyczna, a z drugiej strony nie wnosi nic nowego. Może próba...

1992

Przeczytane daaaaawno temu w ramach pracy zaliczeniowej na studiach :) Po angielsku. Nadal pamiętam, więc musi być dobra :)

Traktuje to jako ciekawostkę antropologiczną. Nie polecam ani nie zniechęcam ale to raczej pozycja tylko dla zainteresowanych tematem szamanizmu.

do opisu poszczególnych roślin super, dalej, co kto lubi.

• Psychologia
  • Religia,wierzenia,ezoteryka