Koło czasu

- Kategoria:
- ezoteryka, senniki, horoskopy
- Format:
- papier
- Tytuł oryginału:
- The weel of time
- Data wydania:
- 2019-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2019-01-01
- Liczba stron:
- 144
- Czas czytania
- 2 godz. 24 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788379982059
- Tłumacz:
- Zbigniew Zagajewski
"Koło czasu" to jedna z książek autora słynnych "Nauk Don Juana". Sięgnij po nią i skorzystaj z doświadczeń człowieka, który widział znacznie więcej niż ktokolwiek inny.
"Koło czasu" jest jedenastą książką Carlosa Castanedy. Zawiera w sobie podsumowanie tego, czego doświadczył przez lata jej autor, gdy podążał krętą ścieżką szamanizmu oraz magii. Interesował go starożytny Meksyk, a swoje badania prowadził przez trzydzieści lat. Ze swych wcześniejszych prac wyłowił najcenniejsze cytaty, które wydobywają z książek istotę rozprawy i umieścił je tutaj, odpowiednio komentując. Aż do tej chwili, nikt nie zdecydował się przetłumaczyć "Koła czasu" na język polski.
Carlos Castaneda był amerykańskim antropologiem. Zasłynął szczególnie z całej serii książek skupionych na jego nauce szamanizmu wśród Indian z Meksyku. Pozycje te wzbudziły sporo kontrowersji. Castaneda urodził się 25 grudnia 1925 roku w Peru, a zmarł 27 kwietnia 1998. Twierdził, że w 1960 roku spotkał szamana z plemienia Yaqui, don Juana Matus i odziedziczył po nim pozycję naguala, czyli przywódcy grupy "widzących".
Praca, którą wykonał Castaneda, została skrytykowana w środowisku akademickim, które postrzegało ją jako wysoce podejrzaną. Krytycy wskazują na styl alegoryczny, jakim się posługiwał i nazywają jego badania największymi naukowymi mistyfikacjami. Dwanaście książek popularnonaukowych zostało zgromadzonych w trzy zbiory po cztery tomy. Każdy taki zbiór odpowiadał tolteckiej sztuce: sztuce wojownika, sztuce podchodzenia, a także sztuce intencji.
Kup Koło czasu w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Koło czasu
Poznaj innych czytelników
102 użytkowników ma tytuł Koło czasu na półkach głównych- Chcę przeczytać 89
- Przeczytane 13
- Posiadam 3
- Chcę w prezencie 1
- Popularnonaukowa 1
- Carlos Castaneda 1
- Actualized 1
- 2019 1
- Magia, wicca, mity 1
- Audiobooks 1











































OPINIE i DYSKUSJE o książce Koło czasu
Castaneda komentuje po kolei książki, które napisał i zdradza rzeczy, o których nigdy wcześniej nie wspominał...
Castaneda komentuje po kolei książki, które napisał i zdradza rzeczy, o których nigdy wcześniej nie wspominał...
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toBardzo fajne streszczenie wszystkich poprzednich książek!
Bardzo fajne streszczenie wszystkich poprzednich książek!
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toPodsumowanie najważniejszych wg Castanedy nauk Don Juana, z każdej książki, wraz z komentarzem autora. Co dla mnie ważne, 4 z nich całkowicie niedostępne lub w kosmicznych cenach, tutaj mogłam przeczytać choć ułamek z nich.
Podsumowanie najważniejszych wg Castanedy nauk Don Juana, z każdej książki, wraz z komentarzem autora. Co dla mnie ważne, 4 z nich całkowicie niedostępne lub w kosmicznych cenach, tutaj mogłam przeczytać choć ułamek z nich.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to