Nauki don Juana: Wiedza Indian z plemienia Yaqui

Carlos Castaneda Wydawnictwo: Rebis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Teachings of don Juan: A Yaqui Way of Knowledge
2003-01-01
1978-01-01
8371204248
Adam Szostkiewicz
Rebis
Antropologia Indianie -Meksyk obyczaje magia leki halucynogenne religia szamanizm Yagui
The Teachings of don Juan: A Yaqui Way of Knowledge
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2003-01-01
8371204248
Adam Szostkiewicz

Przeczytane dawno temu kiedy opisy odmiennych stanów świadomości były atrakcyjne.

Bardzo wątpliwa metodologia, zarówno w kwestii próby docenienia odrębności danej kultury, jak i właściwego stosunku naukowego. Drętwy styl, jednak nie przeszkadza w lekturze. Brak sensownych wniosków czy wskazówek dla postronnego czytelnika. Nie rozumiem, dlaczego ta książka zrobiła taką karierę, jest wysoce hermetyczna, a z drugiej strony nie wnosi nic nowego. Może próba...

1986

Przeczytane daaaaawno temu w ramach pracy zaliczeniowej na studiach :) Po angielsku. Nadal pamiętam, więc musi być dobra :)

Traktuje to jako ciekawostkę antropologiczną. Nie polecam ani nie zniechęcam ale to raczej pozycja tylko dla zainteresowanych tematem szamanizmu.

do opisu poszczególnych roślin super, dalej, co kto lubi.

Dyskusje

• Psychologia