Mistrz i czarownice

Okładka książki Mistrz i czarownice
Alexandro Jodorowsky Wydawnictwo: Okultura Seria: Ezoterra ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Ezoterra
El maestro y las magas
Okultura
2011-01-01
2011-01-01
Dariusz Misiuna, Maciej Lorenc
magia surrealizm ezoteryka czary

Okładka książki RELAX NR 37 Caza, Daniel Gizicki, Alexandro Jodorowsky, Andreas Martens, Jakub Rebelka, Corentin Rouge, Wojciech Stefaniec, Pete Woods
Ocena 6,8
RELAX NR 37 Caza, Daniel Gizick...
Okładka książki Megalex - Wydanie zbiorcze Fred Beltran, Alexandro Jodorowsky
Ocena 7,3
Megalex - Wyda... Fred Beltran, Alexa...
Okładka książki Królewska Krew #4. Zemsta i odkupienie Alexandro Jodorowsky, Dongzi Liu
Ocena 6,5
Królewska Krew... Alexandro Jodorowsk...
Okładka książki Synowie El Topo. Abel Alexandro Jodorowsky, Ladrönn
Ocena 5,8
Synowie El Top... Alexandro Jodorowsk...

Magiczna uczta.

Magiczna uczta.

Alejandro Jororowsky - przeżył magię w realu. Książka, która uświadomiła mi, że moje życie jest dość nudnawe ;)

Słowa to narzędzia umysłu - gadatliwego kompana, który wypacza "jestem, kim jestem" (nawet to nie jest sednem).

Każda refleksja jest niczym owoc, którym nie sposób się nasycić, jednak z tego akurat tak całkiem nie zrezygnuję. Każda myśl implikuje dalsze mające za podstawę wcześniejsze odniesienia, lecz... Umysł krzyczy: "Więc jaki to ma sens?!". Chodzi właśnie o to by się poddał. Czasem następuje transformacja w ramach danej formy, a w innym przypadku wyzwolenie poprzez śmierć (co w sumie jest dyskusyjne, bo jeśli reinkarnacja w naszym modelu.. matrycy jest Prawdą, a się przed śmiercią nie sprawi by pamięć danego wcielenia pozostała, trzeba znów zaczynać od zera). Wydawałoby się, że umysł, inteligencja to tak wspaniały twór, jednak nieraz podczas rozwiązania problemów postrzeganych jako łatwe, proste, codzienne on się 'zacina', gdyż żyje światem rozróżniania, z którym powiązane jest widzenie ograniczeń np. rozpatrzenie każdej z dostrzeganych przez niego możliwości po to by podjąć najbardziej racjonalną decyzję. Musi postawić na umowność, a to dosyć grząski grunt, do którego przemierzenia nie jest odpowiedni.

Ja, szczera - z głową 'w chmurach' i nogami wrośniętymi w ziemię. Nie obchodzi mnie na razie iluzoryczność oddzielności. W ramach tej jedni będę po prostu dobrym drzewem.

Na półkach: , , , , , ,

Niezwykła podróż przez rozwój duchowy Jodorowsky'ego. Książka obfituje nie tylko w liczne zagadki i przemyślenia dotyczące Drogi, istoty życia i wszechświata, ale i wyjątkowe i niewiarygodne wydarzenia opisane w tak zajmujący i lekki sposób, że nie sposób nie dać się porwać strumieniowi historii.
Można traktować tę opowieść jak książkę biograficzną, można jak powieść realizmu magicznego - kto wie, jak wygląda rzeczywistość, gdy ma się oczy i serce otwarte.

Można traktować tę opowieść jak książkę biograficzną, można jak powieść...

Po przeczytaniu tejże doświadczałem głębokich stanów medytacyjnych. Ilość koanów przekazanych w jednocześnie przystępny, a w drugiej wymagający sposób pozwala na niezłą gimnastykę moralno-intelektualną.

Blurb nie kłamie: to rzeczywiście "fascynująca opowieść o życiu jako wielkiej przygodzie odkrywania siebie poprzez zdzieranie szat własnych oczekiwań oraz społecznych konwenansów". Książka, która potrafi zmienić życie w podobny sposób, jak tytułowi mistrz i cztery czarownice zmieniły życie Alejandro Jodorowsky'ego. Czysta magia, pardon - psychomagia.

Jedna z pozycji tak skrajnych, że można ją oceniać w kategoriach arcydzieła bądź szmiry. Książka spleciona w sposób chaotyczny, bardziej z anegdot, przeplatających się z wątkami biograficznymi. Niezmierzająca donikąd, a stanowiąca przyjemność w obcowaniu z najdrobniejszymi jej fragmentami w czasie rzeczywistym, pozwalająca w nie uciec. Fragmentów, które zapuszczają w głowie korzenie jako ważne zaczątki niekończących się wewnętrznych dialogów.

Książka jakich mało w ostatnim czasie w mojej biblioteczce. Ważna, piękna, dziwna, pozostawiająca coś po sobie.

"Mistrz i czarownice" opowiada o tak niesamowicie fantastycznych i niewiarygodnych wydarzeniach, że ciężko mi określić ile z tego co napisał pan Alejandro jest prawdą i w ogóle miało miejsce. Niemniej, czyta się tę lekturę jednym tchem, wciągając się w świat kompulsywnego poszukiwania Oświecenia i dojrzewania duchowego jednego z najświetniejszych reżyserów naszych czasów.

Bardzo inspirująca książka, w której duchowe mądrości przeplatają się z biografią autora. Jodorowsky wskazuje pewną ścieżkę jednocześnie zostawiając duże pole do własnej interpretacji wszystkich prawd przedstawionych przez niego, jego mistrza oraz opisane niezwykłe kobiety. Balsam dla serca, wstrząs epileptyczny dla duszy. Książka zrobiła mi z mózgu lekkiego shake.
Polecam!!

Polecam!!

Czy to blaga. Prawda? Książka napisana życiem? Jakie ma to znaczenie. Przeczytajcie bo to potęga!