Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów

Okładka książki Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów
Anthony David Wydawnictwo: Znak zdrowie, medycyna
Jacek Konieczny
literatura faktu reportaż

więcej Więcej

Interesująca.
Dla mnie jednak, jako osoby posiadającej dość rozległą wiedzę w temacie, zbyt laicka. Jedynie w pierwszych rozdziałach autor stara się sięgać głębiej w patofizjologiczne podstawy prezentowanych przykładów. I to niezbyt głęboko.
Ciekawa jako studium niezwykłych przypadków kiedy nie sposób jest rozdzielić ciało i duszę.

Jest to o wiele lepsza pozycja niż "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" Sacksa. "Spojrzenie w otchłań" przeczytałam bez znużenia, mogłaby być nawet grubsza.

Książka ciekawa, napisana przystępnym językiem. Autor opisuje kilka trudnych i niestandardowych historii osób trafiających pod jego opiekę. O ile tytuł i opis książki mogą sugerować, że będzie tam dużo informacji z dziedziny neuronauk, w samej treści niewiele można znaleźć profesjonalnej terminologii i specjalistycznej wiedzy. Przyjemna lektura, ale raczej dla laików niż...

Książka, która mam wrażenie, że pozostanie na długo w pamięci. Historie w niej przedstawione obrazują jak stan ludzkiego ciała jest ściśle związany zarówno z procesami biologicznymi, jak i z funkcjonowaniem psychospołecznym człowieka. Każdy rozdział pozwala lepiej zrozumieć dane zaburzenie oraz zgłębić ciekawą wiedzę związaną z funkcjonowaniem naszego mózgu.

Bardzo dobrze poprowadzona książka, gdzie historie osób nie są suchymi faktami, ale autor próbuje nam przekazać swoją wiedzę i metodykę pracy neuropsychiatrii w zrozumiały sposób.

Często rozdzielanie ciała od psychiki nie ma sensu. Czasem brak diagnozy fizycznych symptomów choroby nie zmienia faktu, że coś ją wywołuje. Psychika potrafi płatać figle i sparaliżować dosłownie nasze ciało, naszą władzę nad nim.

Wybitny neuropsychiatra Anthony David opisuje zaskakujące, niecodzienne przypadki swoich pacjentów i ich chorób. Jednym z nich jest kobieta,...

Dobra, acz raczej dla zainteresowanych tematem tajemniczego świata mózgu człowieka.

Książka wybrzmiała jak seria wykładów na uczelni, w których profesor przybliża studentom szereg studium przypadków, przy których wykazuje własne zaangażowanie i profesjonalizm oraz tłumaczy nam pewne, dosyć ogólne, zawiłości neuropsychiatrii.
Mam trudność w określeniu odbiorcy tej pozycji, gdyż mimo pozornej popularności książka jest względnie naukowa i wręcz wymaga pewnej...

Anthony David jest ekspertem w dziedzinie psychiatrii klinicznej (Instytutu Zdrowia Psychicznego University College London). W książce "Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów" opisuje niesłychane i fascynujące przypadki, z którymi się spotkał podczas swojej praktyki medycznej.

Choć czytając opisy kolejnych pacjentów i pacjentek z coraz bardziej...

Ksiazka napisana przystepnym jezykiem, czytalo sie dobrze, aczkolwiek myslalam, ze bedzie ciekawsza.

• 2021
  • Psychologia
  • 2020
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Medycyna

Anthony David Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów Zobacz więcej